• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    ACID: 730 mam od konce prosince a s dvema aktivnima simkama mi sezere cca 20-30% baterky za den. nabijim ji teda stejne ze zvyku skoro kazdej den, ale rekl bych ze 3 dny by v pohode dala. je teda fakt, ze na netu jsem na tom tak 15 minut denne, po obede na cigarku a volam tak max 10 minut denne. jinak poloha stale zapnuta, wifi a data taky, sync exchange na push. porad je ta vydrz daleko lepsi jak u androidu, tam jsem mel jen o chlup slabsi baterku kazdej vecer skoro vybitou, a to s vypnutou gps.
    ACID
    ACID --- ---
    MOPIK: dik

    mate nekdo praktickou zkusenost s vydrzi 730 nebo 735?
    Mam ted nouzove E7, system je tragicky, ale to ze nemusim kazdy den nabijet je fajn
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    STEMBUS: :-( prijdu si jak blbka, to sem prehlidnul .. pardon
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    MOPIK: v nastaveni > oznameni a akce si koukal jestli mas nezaskrtnuty okynko "zobrazovat oznameni v centru akci, kdyz je muj telefon uzamceny" - ??
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    STEMBUS:notifikace ano , vidim jednotlive message vcetne nahledu textu, coz je to co mi vadi, kdyz se chci dostat proklikem do aplikace, tak samozrejme to heslo zadat musim.

    Diky moc , podivam se po tom :)
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    MOPIK: ohledne ty notifikace pres zamknutej lock sreen tak... ono by ti mělo jít stahnout ta lista, ale info o ty notifikaci ti neukaze... prostě jde jen stahnout lista...

    instalaci aplikaci do telefonu přes web musis nekde explicitně povolit, ted uz si ale nepamatuju jeslti to je ve store nebo v telefonu - někdo jistě poradí...

    mobilni pripojeni ve standby jde bud uplne zakazat nebo nechat povoleny... nic mezi neni bych rekl...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    MOPIK: Napsal sem a dostal odpoved, ze mam vyzkouset Reset telefonu a recovery
    http://www.nokia.com/cz-cs/podpora/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

    no uvidime, mam pocit, ze to stejne nezabere
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    btw nejaka obdoba torchlightu, spustitelna ze zakladni obrazovky? netusite?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RENDALF: jo tak neni, to me nenapadlo.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    MOPIK: swipe je v cestine?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    ACID: Mam ji od vcerejska. Slape to slusne ( zatim mam nastaveno emaily , socialni klikace a messengery ( facebook, messenger, whatsapp , skype ) zkousel sem nejakeho spidermana ultimate , ten neslapal uplne dokonale ale dalo se to hrat. Obcas se mi stane, ze jakoby povytuhne klavesnice a je potreba chvilku pockat.
    a zkousel jsem ten multitouch test, kterym odhalili ten problem s dotykovym displayem a dela to porad. Tak ikdyz
    tady ( http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_535_gets_update_to_fix_touchscreen_woes-news-10559.php ) pisou verzi telefonu a buildu Windows Phone version 8.10.14219.341 and build 02054.00000.14485.370xx. Ale to je verze 535 SingleSIM ne DualSIM. Ja mam Windows Phone version 8.10.14226.359 and build 02055.00000.14511.22002 ( coz je snad vyssi verze ne? ) kazdopadne pouzitelne to je , jen ty multitouche proste zlobi.

    Rozliseni je v nekterych aplikacich zoufale velike ( velikost textu ) a font zmensit nejde uz. Co me zarazilo, ze 8.1 nativne nepodporuji VPN over PPTP , ale to asi z duvodu bezpecnosti.V ruce se drzi dobre ale na jednorucni psani to moc neni. Swype sem nezkousel v cestine, mam telefon kvuli Cortane v americkem prostredi. Jinak baterka vypada tak na den, max den a pul. Vypinam mobilni data. Pak to asi zkusim jeste s vypnutou druhou simkou, ale nijak zasadne bych to nevidel, ten 5" display bude zradlo.

    Jinak oproti memu predchozimu telefonu je to prochazka ruzovym sadem.
    Microsoft Lumia 535 vs. Motorola DEFY - GSMArena.com
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6791&idPhone2=3514


    http://www.microsoft.com/...bile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ a tady projistotu 535 vubec neuvadeji pod CR :) Asi jim vyslu dotaz..

    jo a jeste me zarazila jedna vec, kdyz mas zamcenej lock screen na heslo a prijde ti notifikace, tak ten notifikacni bar jde otevrit i bez hesla , tudiz vidis posledni udalosti na telefonu.

    Co mi zatim nejde do hlavy je , z kdyz si zadam instalovate aplikaci do telefonu pres web phonestoru, tak se sama neinstaluje :( a taky by me zajimalo co se deje v mobilnim pripojenim , kdyz je vypnuta obrazovka ( snadby mod )
    uvidtal bych moznost aby se po urcitem case ukoncilo.


    Jinak spokojenost :)
    ACID
    ACID --- ---
    MOPIK: jsou uz nejake poznatky?
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    HE11_KNIGHT: počkej na 435! :)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    RENDALF: 520 je ale tak trochu jinej level .. nic jednoduššího snad už ani neexistuje :)
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    takze radeji koupit sklo + to pod tim (cena kolem 35$) a melo by to byt bez problemu?
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    P0CIN: menil jsem display na lumii 520 podle videa z yt a telefon jede bez problemu, display jsem kupoval taky na aliexpress
    MARYO
    MARYO --- ---
    ROMANICAK: Taky když to to číslo nezná, tak to bez upozornění ukáže začátek ulice, což už mě párkrát vytrestalo.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Divné, tolik peněz mě to nestálo ani na 1020 a ta má OLED. Každopádně vyměnit to prý jde, ale potíž údajně je zbavit se bordelu a bublin mezi, proto to ofiko servis nedělá.
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    zdravim, na me 920 mam praskly displej. Vse funguje normalne akorat je tam pavucina a po pul roce pouzivani mam pocit ze se zacina sypat, takze bych to chtel vymenit. V servisu co jsem se ptal vymena stoji kolem 4900 (smesne kdyz mam za stejnou cenu telefon novy, vim) pravdepodobne proto, ze meni obe casti displeje (jestli to chapu spravne, samotne sklo + tu chytrou vrstvu pod ni).

    Ted k dotazu. Staci vymenit jenom to "hloupe" sklo nad chytrou vrstvou, nebo se musi menit uplne cely lcd panel? A ma nekdo zkusenosti s vymenou doma? Na aliexpressu jsem videl to samotne sklo za asi 15 americkych, muzu ocekavat dostacujici kvalitu?

    RENDALF
    RENDALF --- ---
    PSYSBEE: skoda, Word Flow Keyboard pro cesky jazyk tam nevidim:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam