• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: O této.

    KEJML
    KEJML --- ---
    VECTOR: Já ne, nejsem insider, ohledně toho kompasu mluvím o WIndows Mapách, který jsem ve W10M telefonu (resp. ve Store) pro běžné uživatele
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    DAN_F: To vertikální zobrazení mě rozesmálo, jak je špatný
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Dnes jsem podle těch MS poprvé jel. To navrhuje nějaký milovník hot seat a starých split screen her :) Režim na šířku nemá informace na straně, ale nahoře nad mapou a zabírají vertikálně skoro polovinu displeje, takže si asi dovedete představit kolik na tom 16:9 displeji zbývá prostoru pro mapy :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KEJML: já moula...myslel jsem, že myslíš Mapy.cz
    KEJML
    KEJML --- ---
    O tom přesně mluvím, ale tohle maj právě jenom Here mapy, u těch od MS jsem nic takového nenašel
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KEJML: něco jako kompas tam je - mapa má vždy nahoře sever, takže když vlevo dole klikneš na ikonu toho "zaměřovače", přehodí se Ti ikona na "kompas" a mapa se otáčí podle telefonu ;) Akorát koukám, že se v určitým momentě přehodí popisky, které by měly být jinak vzhůru nohama, takže se ten sever pak hůře určí...
    KEJML
    KEJML --- ---
    Narazil jsem na nedostatek Windows Map oproti Here - zřejmě v nich nejde v žádné formě aktivovat kompas. Snad to dodělají, než budou Here definitivně zaříznutý...
    BOPA
    BOPA --- ---
    ELHO_CID: Chronos SUPER - ale bohužel nezvládá Exhange :-((((
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    TOOMIX: Dělo se to občas i na WP8.1, ale velice vzácně. Nicméně je to spíš taková zajímavost, nic co bych nepřežil. Koneckonců všechny ty problémy co jsem popsal pro mě nejsou nijak zásadní a dá se s nimi žít. Telefon vyzvání, na zprávy upozorňuje a hovory nepadají, ale ještě to má před sebou dlouhou cestu. 10 jsou pořád na úrovni preview a docela ranného :)

    KEJML: Jojo, ten Edge není bug, to je vlastnost :) Zase vykresluje o dost líp než IE, takže to beru (na Nyxu dokonce funguje zvýraznění nepřečtených).
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Máš koukám zas jinou sbírku problémů než já, ty tvoje já nepozoruju :) Jen toho, jak Edge užírá baterku jsem si všiml taky.

    Mimochodem nikde jsem nenašel kde se nastavuje "Výchozí" zvuk pro upozornění. Umím ho změnit per aplikace, ale tu globální hodnotu jsem nikde nenašel...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DAN_F: chrčení systémovývh zvuků pozoruju taky, ale jen výjimečně, většinou to je když mám otevřené smsky a přijde mi nová sms, nebo messenger a někdo mi napíše. Pokud je aplikace minimalizovaná, tak se zvuk sms/notifikace zprávy v messengeru přehraje normálně
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Postupně přicházím na to, že mi asi nic nefunguje jak má :) Určitě i Lidé, ale nepoužívám Facebook ani Twitter, takže o tom nejspíš jen nevím. Jinak synchronizace mailů se chová úplně náhodně a notifikace nefungují vůbec (i přes zapnutý zvuk a oznámení v centru akcí se neděje ani jedno), Edge (krom toho že žere baterku jak ďas) má něco jako "fiktivní okno", takže když ho po nějaké době otevřu a zadám url do adresního řádku, nic se neděje, takže musím otevřít novou záložku, v ní zadat URL a až potom začne fungovat, přičemž ta nefunkční z přehledu záložek zmizí. V kalendáři mi asi tak u 20 % událostí nejde změnit datum. Prostě otevřu událost, změním datum / čas, uložím a violá, jsem tam kde jsem byl před úpravou. Včera se mi taky všechny SMS odeslané a přijeté před updatem na W10 začaly zobrazovat dvakrát. Místo systémových zvuků tak 30 % času jen chrčí. Groove, Zprávy a několik dalších přímo MS aplikací nemá v seznamu ikony, jinak samozřejmě takové ty nudné věci, baterie vydrží asi tak polovinu toho co s WP 8.1, u Start nabídky s poměrně decentním počtem dlaždic a bez toho dementního obrázku na pozadí s průhlednými dlaždicemi kolísá vykreslování asi tak mezi 5–30 FPS :)

    Působí to tak… nedodělaně. Víc než ty DP buildy na desktopu, které normálně používám ve Fast Ringu. Nabíjím baterku a jdu na factory reset :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MYKEZ: ted zrovna vysel update Mapy.cz s lepsim Feedback dialogem na reportovani chyb na mape, tak to zkus nahlasit :)
    A pokud ten update neni dosutpny, tak by mel byt v nejblizsich dnech.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    NECROMAN: Mám takovej bug report: když v mobilní aplikaci dám vyhledávat "Betlémská", tak mi to nalezne Betlémskou kapli v centru, ale už mi to nenabídne Betlémskou kapličku ve Strašnicích (i když stojím kilometr od ní a vyhledávání jinak nabízí od nejbližšího výskuty danýho slova) – ta přitom v mapách popsaná je (když tam doscrolluju ručně, na mapě prostě je napsáno Betlémská kaplička, ale při vyhledávání jako by neexistovalo). Ale není tam zřejmě jako (indexovanej) objekt? Lumia 640 LTE, Win 8.1, poslední verze map i systému ke dnešku.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEJML: když jsme u těch vývojářů, v Seznamu pořád hledáme dalšího člověka na tvorbu Windows Phone/Windows 10 UWP aplikací, tak pokud víte o nějakém kolegovi, co umí C#/XAML, dejte mi vědět :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Nebo počkají na vývojáře, kteří ještě na MS nezlomili hůl ;) Na ta spotřebovaná data už je aplikace. Autor vydělá na aplikaci (což mu ani v nejmenším nezazlívám!), MS má z prodejů podíl, W10M má stejné funkce jako WP8 a všichni jsou spokojeni.

    Tobě (a ostatním) Lidé fungují jak mají? Nebo jsem snad jediný, kdo ty novinky tam používá?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Ale ten pocit uspokojení až třeba některou z těch věcí znovu zapracují…
    KEJML
    KEJML --- ---
    NECROMAN: Jo, ten tam mám. Já můžu aplikace stahovat/aktualizovat po jednom tím, že si otevřu stránku daný aplikace ve Storu, ale vyhledání všech aktualizací nic nenajde.

    A teda v těch Lidech nejen že mi chybí v novinkách Twitter, navíc Facebook, ač tam aspoň jde vybrat, tak nenajde žádné zprávy. A to nejen v novinkách, ale ani když si rozkliknu profil jednoho konkrétního člověka...

    Ach jo, jsem z toho rozpolcen. Je tam několik pěknejch věcí, nový akční/notifikační centrum se mi líbí, zmenšení celýho prostředí je taky super, konečně mám pocit, že 5 palcovej display má oproti předchozímu čtyřpalcovýmu smysl, ale jiný věci jsou zase horší/rozbitý. Pokud připnu webovou stránku na úvodní obrazovku, která nemá od autorů připravenou ikonu pro WP, tak mám jen logo Edge (místo screenshotu stránku ve WP8), což je nepoužitelné při nejmenší velikosti dlaždice). Chybí mi živá dlaždice s využitím datovýho tarifu. Ve Store se neukazuje datum poslední aktualizace/číslo verze u aplikací.

    Asi ještě zkusím factory reset, ač se mi do něj moc nechce a pak začnu váhat, mezi osmičkama a desítkama (jestli teda jde osmičky vrátit). Ale teda moc mě tohle neustálý nastavování telefonu nebaví...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam