• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ACID: Pozoruhodné. Tak co tu máme dál? Máš nainstalované a aktualizované "Network services"?

    Jestli máš nějaký QR reader, zkus načíst tenhle kód a otevřít link v něm obsažený.



    Mělo by ti to otevřít store v prohlížeči a následně aplikaci Store, rovnou na stránce té aplikace. Jestli je nainstalované máš, měly by se nacházet v Settings / Extras / Network services (resp. Nastavení / Doplňky / Síťové služby).
    ACID
    ACID --- ---
    DAN_F: bohužel, tohle tu nemám a ani se nic netočí, nenačte

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ACID: Tak ne, to pod "upřesnit" je něco jiného. Hledej v umístění kam jsem tě původně nasměroval – protože je ta funkce vázaná na SIM a operátora, někdy chvilku trvá než se načte (točí se tam ta loading animace), ale skutečně je v nastavení / systém / telefon / přesměrování hovorů. Pokud tam není, máš nejspíš problém se SIM / operátorem.

    ACID
    ACID --- ---
    DAN_F: Lumia 830, Win 10 Mobile verze 1607, build 10.0.14393.576
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    NECROMAN: Ahoj, bral bych to XL tričko s nápisem Open Source vepředu, za kolik ho máš?☺
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ACID: Build? Zařízení?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zbavuji se par Microsoft tricek, kdo by mel zajem:
    Daruji trika Microsoft/Nokia - Album on Imgur
    http://imgur.com/a/gJQcK
    ACID
    ACID --- ---
    na druhé L830 s WP8.1 to funguje OK, cesta je trochu jiná, ale po přepnutí rámeček vyskočí.
    ACID
    ACID --- ---
    DAN_F: hmm, mám to mírně jinak nastavení / systém / telefon / upřesnit
    tím se sice dostanu do "Přepojení hovoru" a text tvrdí "některé mobilní sítě umožňují přepojit hovor na jiné číslo." pak je tam přepínač "zobrazit během hovoru tlačítko pro přepojení" a to je vše. Síť to umí, ještě před vánoci jsem měl tu simku v Nokii E66 a pravidelně jsem to používal, ale tady nic nevyskočí ani v nastavení, ani se žádné tlačítko neukazuje během příchozího hovoru :-/

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Na desktopu jsem postřehl pozoruhodnou věc v aplikaci Budíky a hodiny – když stopky běží déle než 60 minut, po uplynutí šedesáté minuty mi v sekci pro hodiny nenaběhne "01" a odpočet minut (a vtřein) tak začne zase od nuly. Děje se vám to taky?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NECROMAN: S tím "brzy" to ale moc optimisticky nevidím, vzhledem k tomu že W10 pořád mají poměrně rozsáhlé části v Metru z W8. Spíš než další inovované UI bych ocenil, kdyby v MS dotáhli MDL2 a chvíli to tak nechali :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nove UI, ktereho se snad dockame brzy ve Windows 10?
    Exclusive: This is Project NEON, the upcoming incremental upgrade for Windows 10’s design - MSPoweruser
    https://mspoweruser.com/project-neon-windows-10-first-look/
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    SDN33: Zkus tohle, u mě to má teda občas problém s delšími skladbami, ale to může být telefonem (lumia 640) https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/edjing-5-dj-turntable-to-mix-and-record-music/9wzdncrdrdmb
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    LBW: ne
    LBW
    LBW --- ---
    Muzu zmenit u dual sim Lumie barvu simek, jako barevne tema kazde simky?
    Sim2 je ok, protoze je (defaultne?) fialova, ale sim1 ma stejnou barvu jako celej system, coz je matouci.

    DAN_F: dik .)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ACID: settings / system / phone / call forwarding (v CZ předpokládám nastavení / systém / telefon / přesměrování hovorů) – je potřeba zapnout ten přepínač (defaultně je off) a vyskočí ti rámeček pro nastavení telefonního čísla k přesměrování.
    ACID
    ACID --- ---
    Asi je to jen slepota, ale kde se na W10 (L830) nastavuje přesměrování hovorů?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak mam zpatky z reklamace L950. Vymenili mi baterku a nakej audio dil, tak to jdu za chvili vyzkouset.
    Plus znova napatlali na displej nakou vec, ze vypada uplne jak novej, az na dve vetsi praskliny, za ktery si muzu sam.

    Jen premyslim, co mi bude chybet z Androidu kterej jsme ted mesic mel. Predpokladam ale, ze jen Snapchat. No, za par minut se vracim do normalniho sveta :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    LBW: Je. Dokud má ještě MS smlouvy s operátory a umožňuje platbu přes měsíční vyúčtování, je jen na tobě co ti víc vyhovuje.
    LBW
    LBW --- ---
    Nakupy ve Store - strhnout z mobilniho pausalu, kreditka nebo Paypal? Je to sumak?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VIK: Jinak podpora Miracastu je závislá na použitém SOC. Ze Snapdragonů co se vyskytují v Lumiích je to SD400 (Lumia 730, 735, 830, 630 a 640), SD800 (Lumia 1520, 930) a SD808 a 810 (Lumia 950, 950 XL).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam