• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    DAN_F: muzes prosim neco doporucit?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Android na to má několik solidních a fungujících apps a vypadá to, že Google teď pracuje na možnosti pracovat s SMS prostřednictvím prohlížeče, ale zatím k tomu není žádné oficiální info a těžko říct, jestli z toho něco bude a kdy (hlavně v rámci našeho trhu).
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    SMutný je že sms šly posílat před nokia PC suite před patnácti lety :( tomu se říká pokrok! Android je předpokladam stejný shit... iOS toto myslím umí
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: V první řadě mám obavy ohledně spolehlivosti, ta Skype app mi přijde na SMS zbytečně těžkopádná a zároveň místy pořád nedodělaná a taky na to nebyla v komunitě moc dobrá odezva. Ale jsou nějací lidi, co to používají, takže třeba to pro tebe bude v pohodě.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: aha, dík. zkusím :) A proč bys do toho vlastně ty nešel?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: Neděje, protože ta funkce, kterou popisuje, je zprostředkovávaná Cortanou, ne MS účtem :)

    A k tomu Skypu – musíš si na telefonu nastavit Skype jako výchozí aplikaci pro SMS zprávy a pak to "spárovat" s požadovaným počítačem. Víc o tom třeba tady: https://blogs.windows.com/.../2016/11/11/how-to-send-sms-messages-using-skype-on-windows-10-devices/
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    AGGU: myslíš ten web, co jsem linknul? to bylo jen kvůli tomu, aby bylo jasné, o jakou jde appku....
    AGGU: to se sice přihlašuji přes MS ID (jestli tím myslíš účet MS), ale nic takového se mi tedy v Notification centru nezobrazuje.
    AGGU
    AGGU --- ---
    HAWLIS: ne, ve Storu není. btw dosti pofiderní web ;)
    AGGU
    AGGU --- ---
    HAWLIS: Pokud se do desktopu W10 přihlašuješ přes MS ID, a zároveň stejně používáš W10M, tak v Centru oznámení mi chodí SMS (s oknem pro odpověď), z mobilu mi chodí stavové hlášky apod...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    A ještě jedna věc - vidíte pls ve Store tuhle appku?
    Dictionary EN↔CZ for Windows 10 Mobile free download | TopWinData.com
    https://www.topwindata.com/windowsapps/dictionary-en-cz/404901.html#
    Ještě na tu L950 z Číny se mi stáhla při obnově, na novou co jsem koupil tady v Praze (a je z Austrálie) už ne a nedaří se mi jí najít.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: Jak to funguje přes Skype?

    AGGU: Můžeš to pls rozšířit? Mě to tak jasný asi není :D
    AGGU
    AGGU --- ---
    SMS dochází do PC - Centra oznámení, a jde na ně odpovídat (samozřejmě pokud se člověk přihlašuje přes MSID, což považuju u W10 za jasnou věc)
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Smutné je, že tohle jsem si kdysi naivně představoval od integrace mobilních a desktopových Windows, ale nikdy se to nestalo...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Jako, technicky to ani nikdy nechodilo. Jen v rámci Insideru a zařízli to před vydáním, ve prospěch integrace zpráv do Skypu.

    HAWLIS: I kdybys takovou aplikaci měl, problém je, že sdílení obrazovky předpokládám vyžaduje aktivní obrazovku, tudíž bys technicky stejně nemohl mít automaticky permanentně připojený telefon a odpovídat na zprávy z PC. Best bet je aktuálně ten Skype, ale já bych do toho nešel.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    HAWLIS: tohle kdysi chodívalo přes aplikaci Zasílání zpráv v PC, pak to zařízli... (já to teda bohužel nezažil už)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Existuje cesta, jak připojit W10M (L950) k počítači, podobně jako Continuum, ale nějak jako samostatnou aplikaci na desktopových W10, nikoliv na přímo do monitoru? Především mi jde o možnost psát SMSky na stejné klávesnici, na které pracuji u PC.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ze byl ted nedávno zase nejakej update w10m? Přestal fungovat fb, naběhne a hned spadne... :D
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    TOOMIX: dekuju moc
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WAR_TIN: jmenuje se to tusim zive fotky (living images), da se to vypnout v nastaveni fotaku
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    lumia 640 - nevite co je to za featuru ze kdyz fotim tak mi to udela spis gif ktery je s priponou jpeg ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam