• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    AGGU
    AGGU --- ---
    HAWLIS: Pokud se do desktopu W10 přihlašuješ přes MS ID, a zároveň stejně používáš W10M, tak v Centru oznámení mi chodí SMS (s oknem pro odpověď), z mobilu mi chodí stavové hlášky apod...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: Jak to funguje přes Skype?

    AGGU: Můžeš to pls rozšířit? Mě to tak jasný asi není :D
    AGGU
    AGGU --- ---
    SMS dochází do PC - Centra oznámení, a jde na ně odpovídat (samozřejmě pokud se člověk přihlašuje přes MSID, což považuju u W10 za jasnou věc)
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Smutné je, že tohle jsem si kdysi naivně představoval od integrace mobilních a desktopových Windows, ale nikdy se to nestalo...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Jako, technicky to ani nikdy nechodilo. Jen v rámci Insideru a zařízli to před vydáním, ve prospěch integrace zpráv do Skypu.

    HAWLIS: I kdybys takovou aplikaci měl, problém je, že sdílení obrazovky předpokládám vyžaduje aktivní obrazovku, tudíž bys technicky stejně nemohl mít automaticky permanentně připojený telefon a odpovídat na zprávy z PC. Best bet je aktuálně ten Skype, ale já bych do toho nešel.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    HAWLIS: tohle kdysi chodívalo přes aplikaci Zasílání zpráv v PC, pak to zařízli... (já to teda bohužel nezažil už)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Existuje cesta, jak připojit W10M (L950) k počítači, podobně jako Continuum, ale nějak jako samostatnou aplikaci na desktopových W10, nikoliv na přímo do monitoru? Především mi jde o možnost psát SMSky na stejné klávesnici, na které pracuji u PC.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ze byl ted nedávno zase nejakej update w10m? Přestal fungovat fb, naběhne a hned spadne... :D
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    TOOMIX: dekuju moc
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WAR_TIN: jmenuje se to tusim zive fotky (living images), da se to vypnout v nastaveni fotaku
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    lumia 640 - nevite co je to za featuru ze kdyz fotim tak mi to udela spis gif ktery je s priponou jpeg ?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    PRAASHEK: $206 (v únoru to bylo CZK 4310,-) + CZK 971,- DPH (trochu nevím jak to počítali, ale neměl jsem chuť se kvůli pár korunám hádat) + CZK 103,- (poplatek pošty za uskladnění na celním skladu...).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HAWLIS: a kolik tě teda celkově ten telefon stál peněz?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Vtipné. Baterka z 3/4 dojela za cca 4 hodiny na 15%, pak jsem nabíjel tak dvacet minut do cca 30% a najednou koukám, minutu potom, 100% :D
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Podle IMEI jsem našel, že záruka na tenhle přístroj běžela dva roky od listopadu 2015. Otázka je, zda prodejce v Číně, který tvrdí, že jde o nový přístroj, se počítá pro MS jako konečný zákazník a nebo zda ten telefon je jen repasovaný.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Tak Lumia 950 z Aliexpress je doma.
    1) dneska jsem si na naší poště vyzvedl dopis ze smíchovské pošty, kde je celní úřad (na Plzeňské), kam jsem dle instrukcí z dopisu vzal doklad o platbě a objednávku z Ali (screenshot). Na telefony je prý clo 0%, takže mi "jen" vyměřili DPH 21%. Zažil jsem už i lepší úřady, nicméně je pravda, že jsem v baráku byl dohromady takových deset, patnáct minut (s přestávkou na odskočení k bankomatu, protože nejde platit kartou) a balíček jsem měl v ruce.
    2) V balíčku skutečně Lumia 950, tvářící se vše jako originál. Na krabici chybí taková ta Microsoft nálepka, která deklaruje originálně zabalený přístroj, vypadá to, jako by tam nikdy nebyla. Krabici k mé původní L950 jsem s tím ještě neporovnával. Je vidět, že vevnitř určitě někdo už byl. Tuším, že baterka byla dodávaná originálně vyndaná mimo telefon a v plastovém obálku. Součástí této krabice je telefon, který jako nový skutečně vypadá, jen mě překvapuje, že baterka je v telefonu a skoro celá nabitá. Je tam ještě sluchátka, francouzský manuál, USB kabel kabel do elektriky na jiné, než naše české / evropské zásuvky (redukce byla přibalená do balíku) a tenhle kabel mi přijde jako že ho měl někdo určitě vyndaný. Ale jde o Microsoft originál. Pak v krabici ještě od prodejce přidáno ochranné sklo na display, nějaký jeden vlhčený a jeden suchý ručníček (asi na aplikaci toho skla?) a průhledný obal / kryt.
    3) Zapnul jsem to, přihlásil si, dal backup (poslední záloha z 21.3., na původní L950 mi dnes nejde kliknout na "backup now"), který na konci hodil hlášku, že něco není v pořádku, ať překontroluji, zda se obnovilo vše. Zatím jsem na nic chybějícího nepřišel, naopak třeba SMSky se mi obnovili i včerejší.
    4) Bohužel se mi během cca tří hodin, co telefon mám zapnutý, asi již 5x vypnul a po chvíli sám zapnul... Stejný problém jsem měl u původní L950, kterou jsem kvůli tomu reklamoval...

    zkusím updatovat a když to bude pokračovat dál, tak budu zvažovat rovnou opravu telefonu někde tady u nás (nebo v jinde v evropě) nebo reklamaci do číny...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ANGELFREE: Podle trackovani zásilky uz je balík v čr, čeká na proclení.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Jinak abych trochu rozviřil vody

    koupil jsem přítuli nokii 3 jako náhradu za 550, po naintalování Launcher 10 to vypadá pro lajka dost podobně jako WM telefon, jen to chce koupit verzi pro aby byly dlaždice živý
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    je to spíš dotaz k mobilům obecně, když si koupim mobil u operatora je zamčenej pro další operátory? matka ma u o2 slevu, a já má T-mobile
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAN_F: Microsoft India brzo ovladne svet. :D
    Ja jsem zatim porad na 8.1 a narozdil od mobilu nemusim aktualizovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam