• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WAR_TIN: jmenuje se to tusim zive fotky (living images), da se to vypnout v nastaveni fotaku
    WAR_TIN
    WAR_TIN --- ---
    lumia 640 - nevite co je to za featuru ze kdyz fotim tak mi to udela spis gif ktery je s priponou jpeg ?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    PRAASHEK: $206 (v únoru to bylo CZK 4310,-) + CZK 971,- DPH (trochu nevím jak to počítali, ale neměl jsem chuť se kvůli pár korunám hádat) + CZK 103,- (poplatek pošty za uskladnění na celním skladu...).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HAWLIS: a kolik tě teda celkově ten telefon stál peněz?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Vtipné. Baterka z 3/4 dojela za cca 4 hodiny na 15%, pak jsem nabíjel tak dvacet minut do cca 30% a najednou koukám, minutu potom, 100% :D
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Podle IMEI jsem našel, že záruka na tenhle přístroj běžela dva roky od listopadu 2015. Otázka je, zda prodejce v Číně, který tvrdí, že jde o nový přístroj, se počítá pro MS jako konečný zákazník a nebo zda ten telefon je jen repasovaný.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Tak Lumia 950 z Aliexpress je doma.
    1) dneska jsem si na naší poště vyzvedl dopis ze smíchovské pošty, kde je celní úřad (na Plzeňské), kam jsem dle instrukcí z dopisu vzal doklad o platbě a objednávku z Ali (screenshot). Na telefony je prý clo 0%, takže mi "jen" vyměřili DPH 21%. Zažil jsem už i lepší úřady, nicméně je pravda, že jsem v baráku byl dohromady takových deset, patnáct minut (s přestávkou na odskočení k bankomatu, protože nejde platit kartou) a balíček jsem měl v ruce.
    2) V balíčku skutečně Lumia 950, tvářící se vše jako originál. Na krabici chybí taková ta Microsoft nálepka, která deklaruje originálně zabalený přístroj, vypadá to, jako by tam nikdy nebyla. Krabici k mé původní L950 jsem s tím ještě neporovnával. Je vidět, že vevnitř určitě někdo už byl. Tuším, že baterka byla dodávaná originálně vyndaná mimo telefon a v plastovém obálku. Součástí této krabice je telefon, který jako nový skutečně vypadá, jen mě překvapuje, že baterka je v telefonu a skoro celá nabitá. Je tam ještě sluchátka, francouzský manuál, USB kabel kabel do elektriky na jiné, než naše české / evropské zásuvky (redukce byla přibalená do balíku) a tenhle kabel mi přijde jako že ho měl někdo určitě vyndaný. Ale jde o Microsoft originál. Pak v krabici ještě od prodejce přidáno ochranné sklo na display, nějaký jeden vlhčený a jeden suchý ručníček (asi na aplikaci toho skla?) a průhledný obal / kryt.
    3) Zapnul jsem to, přihlásil si, dal backup (poslední záloha z 21.3., na původní L950 mi dnes nejde kliknout na "backup now"), který na konci hodil hlášku, že něco není v pořádku, ať překontroluji, zda se obnovilo vše. Zatím jsem na nic chybějícího nepřišel, naopak třeba SMSky se mi obnovili i včerejší.
    4) Bohužel se mi během cca tří hodin, co telefon mám zapnutý, asi již 5x vypnul a po chvíli sám zapnul... Stejný problém jsem měl u původní L950, kterou jsem kvůli tomu reklamoval...

    zkusím updatovat a když to bude pokračovat dál, tak budu zvažovat rovnou opravu telefonu někde tady u nás (nebo v jinde v evropě) nebo reklamaci do číny...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ANGELFREE: Podle trackovani zásilky uz je balík v čr, čeká na proclení.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Jinak abych trochu rozviřil vody

    koupil jsem přítuli nokii 3 jako náhradu za 550, po naintalování Launcher 10 to vypadá pro lajka dost podobně jako WM telefon, jen to chce koupit verzi pro aby byly dlaždice živý
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    je to spíš dotaz k mobilům obecně, když si koupim mobil u operatora je zamčenej pro další operátory? matka ma u o2 slevu, a já má T-mobile
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAN_F: Microsoft India brzo ovladne svet. :D
    Ja jsem zatim porad na 8.1 a narozdil od mobilu nemusim aktualizovat :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: mně se na Desktopu věčně zobrazuje reklama na Store dlaždici, i když v nastavení Store mám Live Tile vypnutou. Naštěstí na Desktopu lze vypnout Live Tile úplně přímo v kontextovém menu pro danou dlaždici. Na telefonu toto bohužel není.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Oh, god – netýká se sice Mobile, ale minulý týden se mi v nabídce Start začaly zobrazovat reklamy na aplikace ze Store, navzdory tomu, že jsem to kdysi vypínal. Šel jsem do nastavení, vypnul to, zobrazují se dál. Teď se mi v té základní mail aplikaci začala zobrazovat reklama, ať si koupím Office 365, který mám, vypnout nejde) – https://mspoweruser.com/microsoft-start-testing-ads-in-windows-10-mail-and-calendar-app/

    Well done, MS. Well done.
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    HAWLIS: stále nic?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: Ke 20k ne, ale klidně to může být třeba 30k :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    GILDARIUS: tak já první L950 kupoval asi za 16k, takže zase tak velkej rozdíl to už ke 20k není...
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    HAWLIS: já bych v to už moc nevěřil :) a když jo tak to bude zařízení za 20k a to v kapse nosit odmítám... já aktuálně váhám mezi nokii 6 a 5
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    S každým novým příspěvkem zde se mi lehce zachvěje srdíčko v očekávání odkazu a zcela nové průlomové (a pozitivní) zprávy okolo nove mobilní MS platformy.... A tady místo toho jede hádka.... :))
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    HONCKA: ne, do serverů se nehrabu, ještě tohle mít na krku. Psal jsem, že na tom máme externí firmu, kde jsem byl u výběrového řízení. Ta firma ale reálně vlastně jen občas přidá usera, občas instalaci nového hw, občas vzdáleně vypnou server, když se tu v areálu hodlají o víkendu hrabat v elektrice, a já jsem to tak maximálně v pondělí ráno zapnul, aby si neúčtovali výjezd, ale jen to vzdáleně projeli, jestli všechno naběhlo ok. Za ty dva roky jsem je osobně viděl tak desetkrát, jestli hodně. Já jsem právě spokojenej, že osobně nic řešit nemusím, mám svojí práce dost, a ta firma je příčetná, věci jim fungují a hlavně je spokojený můj šéf, že šetří (to je zcela zásadní přidaná hodnota :DDD).
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    STARE_CASY: pod google apps mám 3 zákazníky, dohromady cca 50 userů
    pod office365 mám 3 zákazníky, cca 100 uživatelů, ty google apps jsem podědil, office jsem nasazoval, všechno nonprofit tj zadarmo, jedinou výhodu mají v tom, že jdou propojit s AD, oboje funguje na to co ty lidi potřebujou dobře, ale jakmile je nějakej problém, tak u obou je technická podpora naprosto tragická ,dělat nějakej troubleshooting oproti onpremise řešení je naprd. Jestli máte standard verzi windows serveru, tak je to úplně stejný, uživatele přidáš do AD a ten se ti syncne buď do Office365 nebo do keria. Jak jsem psal, dokud to funguje, tak je to v pohodě, ale jakmile např ti nepřijde email, který měl přijít, připadně zákazníkovi neodešel email od tebe, tak u cloudu to řešit je fakt horror. Jinak ty windows servery si spravujes sam?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam