• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    AGGU: Jasně, taky mám. Jen ne každému se hodí měnit oblast.

    RENDALF: Osobně používám Pushbullet, protože když jsem se rozhodoval, nechtělo se mi to moc řešit, takže jsem vzal jednu z těch nejrozšířenějších a ověřených. Problém pro někoho může být, že když chceš posílat nad 100 zpráv měsíčně, musíš si platit subscription. Pokud preferuješ jednorázovou platbu (kdo ne?), tak Join je aktuálně asi nejlepší volba.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    DAN_F: muzes prosim neco doporucit?
    AGGU
    AGGU --- ---
    DAN_F: Ano, zapomněl jsem na ni. Nastavenou mám EN oblast, tam to funguje. Jako i jiné věci.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Android na to má několik solidních a fungujících apps a vypadá to, že Google teď pracuje na možnosti pracovat s SMS prostřednictvím prohlížeče, ale zatím k tomu není žádné oficiální info a těžko říct, jestli z toho něco bude a kdy (hlavně v rámci našeho trhu).
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    SMutný je že sms šly posílat před nokia PC suite před patnácti lety :( tomu se říká pokrok! Android je předpokladam stejný shit... iOS toto myslím umí
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: V první řadě mám obavy ohledně spolehlivosti, ta Skype app mi přijde na SMS zbytečně těžkopádná a zároveň místy pořád nedodělaná a taky na to nebyla v komunitě moc dobrá odezva. Ale jsou nějací lidi, co to používají, takže třeba to pro tebe bude v pohodě.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: aha, dík. zkusím :) A proč bys do toho vlastně ty nešel?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS: Neděje, protože ta funkce, kterou popisuje, je zprostředkovávaná Cortanou, ne MS účtem :)

    A k tomu Skypu – musíš si na telefonu nastavit Skype jako výchozí aplikaci pro SMS zprávy a pak to "spárovat" s požadovaným počítačem. Víc o tom třeba tady: https://blogs.windows.com/.../2016/11/11/how-to-send-sms-messages-using-skype-on-windows-10-devices/
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    AGGU: myslíš ten web, co jsem linknul? to bylo jen kvůli tomu, aby bylo jasné, o jakou jde appku....
    AGGU: to se sice přihlašuji přes MS ID (jestli tím myslíš účet MS), ale nic takového se mi tedy v Notification centru nezobrazuje.
    AGGU
    AGGU --- ---
    HAWLIS: ne, ve Storu není. btw dosti pofiderní web ;)
    AGGU
    AGGU --- ---
    HAWLIS: Pokud se do desktopu W10 přihlašuješ přes MS ID, a zároveň stejně používáš W10M, tak v Centru oznámení mi chodí SMS (s oknem pro odpověď), z mobilu mi chodí stavové hlášky apod...
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    A ještě jedna věc - vidíte pls ve Store tuhle appku?
    Dictionary EN↔CZ for Windows 10 Mobile free download | TopWinData.com
    https://www.topwindata.com/windowsapps/dictionary-en-cz/404901.html#
    Ještě na tu L950 z Číny se mi stáhla při obnově, na novou co jsem koupil tady v Praze (a je z Austrálie) už ne a nedaří se mi jí najít.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    DAN_F: Jak to funguje přes Skype?

    AGGU: Můžeš to pls rozšířit? Mě to tak jasný asi není :D
    AGGU
    AGGU --- ---
    SMS dochází do PC - Centra oznámení, a jde na ně odpovídat (samozřejmě pokud se člověk přihlašuje přes MSID, což považuju u W10 za jasnou věc)
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Smutné je, že tohle jsem si kdysi naivně představoval od integrace mobilních a desktopových Windows, ale nikdy se to nestalo...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: Jako, technicky to ani nikdy nechodilo. Jen v rámci Insideru a zařízli to před vydáním, ve prospěch integrace zpráv do Skypu.

    HAWLIS: I kdybys takovou aplikaci měl, problém je, že sdílení obrazovky předpokládám vyžaduje aktivní obrazovku, tudíž bys technicky stejně nemohl mít automaticky permanentně připojený telefon a odpovídat na zprávy z PC. Best bet je aktuálně ten Skype, ale já bych do toho nešel.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    HAWLIS: tohle kdysi chodívalo přes aplikaci Zasílání zpráv v PC, pak to zařízli... (já to teda bohužel nezažil už)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Existuje cesta, jak připojit W10M (L950) k počítači, podobně jako Continuum, ale nějak jako samostatnou aplikaci na desktopových W10, nikoliv na přímo do monitoru? Především mi jde o možnost psát SMSky na stejné klávesnici, na které pracuji u PC.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ze byl ted nedávno zase nejakej update w10m? Přestal fungovat fb, naběhne a hned spadne... :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam