• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONCESTOVANI - PORADNA
    Klub bude o tom, ze kazdy, kdo se stretnul s nejakou povinnosti nebo neprijemnou veci, pripadne bude vedet, jakym zpusobem se k jaky pamatce nejlepe/nejlevneji/nejrychleji/... dostat, tak to napise, na nastence bude seznam statu a zemi, pod kterymi budou zhruba tyto informace:

    NAZEV ZEME:
    Vizova povinnost/cena za vizum:
    Konkretni mozne problemy v zemi:
    Pamatky, doporuceni (A jak k nim):

    Kontakt na konzulat:
    atd 1:
    atd 2:

    galerie vasich fotek, aby lide prahnouci po informacich mohli ochutnat kouzlo konkretni destinace:
    stravovani, doporuceni, cemu se vyhnout, co je tam naopak velka dobrota?:
    ceny:
    doprava:
    nejvyhodnejsi moznost letenek:



    rad bych zkratka udelal databazi cestovatelskych pomucek na zaklade rad a zkusenosti lidi, kteri jiz zemi navstivili.

    Šťastnou cestu! .)

    LETENKY ZDE!
    [ Letenky za par kacek aneb nizkonakladove aerolinky & letani obecne ]
    rozbalit záhlaví
    EPOMI
    EPOMI --- ---
    TRISTANNA: zkus airixo.com
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TRISTANNA: pro začátek můžeš zkusit http://www.skyscanner.cz/ případně se zeptat tady: [ Letenky za par kacek aneb nizkonakladove aerolinky & letani obecne ]

    MARI: tak to stejnak nestíháš, ne? a v pasu bydliště nepíšou..
    TRISTANNA
    TRISTANNA --- ---
    Prosím, jak sehnat co nejlevněji letenku do Izraele, do Tel Avivu? Mám přesně daná data příjezdu i odjezdu..
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    DRAGON: jo, mels pravdu, region svet takze je to v cajku :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja bych v zivote svuj pas nikomu nedal, vzdyt v tom mam celej svuj cestovatelskej pribeh :)
    pokazde nahlasuju, ze sem ho ztratil a nikdy me za to nijak nepostihli, stalo me to myslim stovku navic pokazdy
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    8BB76E1: mně by tohle celkem vyhovovalo:
    Sadly, in the Netherlands, expired passports are made invalid in a rather brutal fashion. The civil servant punches enormous holes through all the pages—visas, stamps, and all.
    15 Passports and 75 Visas - KLM Blog
    https://blog.klm.com/15-passports-and-75-visas/
    KYBLBUBLIN
    KYBLBUBLIN --- ---
    zdravim všechny, nemáte někdo zkušenost s prodejcem letenek Atlantis Air serivice? mají levné letenky na Bali... děkuji :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a hlavne: ty mas nejdrazsi pojisteni, amerika je nejvic, takze bych si fakt nedelal starosti s uctama v Mexiku :) ale radsi si tam zavolej a samozrejme se zeptej jich, at to mas posichrovany...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ne, resi se co je dal od CR a myslim ze USA je dal (zapadni pobrezi) nez Mexiko. Nech si to vypocitat se stejnejma podminkama na to Mexiko, kdyz ti to hodi stejnou cenu, neresil bych to vubec. Aspon ja to tak s Axou praktikuju porad a pohoda
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    mam dotaz - mam uzavrene cestovni pojisteni v generalli na pul roku, cilova destinace USA (regionalni zona: svet). jedu ted odsud na tyden do mexika. predpokladam, ze by mi pojistovna mohla delat problem, kdyby se nahodou neco stalo, takze bych mela uzavrit jeste dalsi pojisteni? vyznate se v tom nekdo? diky moc .)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    aha
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    DRAGON: Me osobne ne, ale pouzivame airbnb relativne casto na firemni cesty a "dostkrat" se stalo, ze host zrusil potvrzene ubytovani tyden dva pred cestou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ALMAD: vysvetli pls "necancellujou" diky :)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    DRAGON: Kdyz jsem tam byl sam, tak jsem vzdycky bydlel v http://www.thepodhotel.com/ - sice to obcas presahne tech $100, ale jen mirne a zas si primo na Manhattanu, coz mi dost setrilo cestovani. Funguje tam wifi a na pomery americkejch hotelu se tam spi dobre, a na rozdil od airbnb necancellujou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRCRABAKLES: nakonec sme nasli, dekuju :)
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    DRAGON: Airbnb nic, jo? Se divim...

    Doporucite nekdo, co videt ve Wroclavi? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj,
    poradil byste mi prosim nekdo jak na ubytovani v New Yorku? Potrebuju sehnat pokoj pro dva od 12.5. do 18.5 a nemuzu najit nic pod 100$/noc a s lokacema typu Bronx, Harlem, Brooklyn a tak.

    nemate nekdo nejaky tip?
    dekuju
    DEAR_DEER
    DEAR_DEER --- ---
    KOSTRA11: Ahoj, před neceými dvěma lety jsme řešili to samé - nejlépe nakonec vyšla cesta trajektem z Rostocku do Trelleborgu:

    Trajekt Rostock Trelleborg - Trajekty do Švédska | Stena Line
    http://www.stenaline.cz/...-geiF8OHz4EcSJACO4O7T-M8bSDgZreFW6FejjWHqdHPUf1CzGhD1Ini7kb-MIBoCscHw_wcB
    KOSTRA11
    KOSTRA11 --- ---
    čau ne.... máte někdo zkušenosti a trajekty Německo- Švédsko? Případně stránky kde najít nejlevnější cestu?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    VACA: hmm.. tak to asi bude nejlepší si udělat tu úředně ověřenou kopii..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VACA: jej, pardon, to je tak, kdyz si ve spechu prectes jen cast a myslis si ze muzes poradit, omlouvam se.
    VACA
    VACA --- ---
    DRAGON: tj vzpomínky máš, to je super (to by jsi měl i jen s tim vytrženym vnitřkem, ale chápu že to neni už tak hezký balení a čověk tam nemá tu svoji fotku aby se na sebe podival jak to tenkrát vlastně vypadal)

    Jenomže jemu jde o to se tim prokázat a něco dokazovat na nějakejch dalších úřadech, a to je podle mě z logiky věci nesmysl se na úřadě prokazovat a něco dokazovat dokladem kerej jsem sám nahlásil a oni mají v evidenci jako ztracenej, ten doklad pak nemá žádnou úřední hodnotu. Krom toho že ti ho možná na tom imigračnim rovnou seberou když jim ho předložíš... Já osobně bych zvolil jinou cestu než zkoušet tohle...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam