• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Iyengar má sestavy ásan pro případy nachlazení a podobných nepříjemností
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    DARJEEL: díky ti, blackwell companions vypadá jako to, co hledám:)
    WERUMI
    WERUMI --- ---
    no já bych teda určitě počkala, až budu fit. Tělo je oslabený a možná to nepocítíš rovnou, ale časem určitě. Přijde mi to logický a bylo mi taktéž i řečeno, abych při byť nastydnutí raději vynechala..
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    CHRPA: Je to venku, takze nakaza asi moc nehrozi. Uvidim ako sa to vyhroti do stvrtka. Blba klima.
    CHRPA
    CHRPA --- ---
    MYJKA: já mám osobní zkušenost s bikram jógou,když jsem byl nachcípanej - bylo mi řečeno,ať se toho nebojim.. člověk tam trpí o něco víc než když je fit,ale musim říct, že po 3 nebo 4 dnech BJ po sobě mi bylo mnohem líp.. ale velkej vliv na to zřejmě mělo právě to vedro a pocení,který je samo o sobě detoxikační.. klasická hatha jóga nebo powerjóga nevim,ale myslim si,že to člověku spíš pomůže,než aby mu to uškodilo.. taky záleží jak moc jsi nachladnutá..abys to tam neodkašlala a neodsmrkala a nenakazila ostatní:)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Spytam sa skusenejsich. Ako moc vadi cvicenie jogy ak je clovek nachladnuty? Radsej necvicit alebo je joga ok?
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Nevíte o nějaké knize ČJ nebo i AJ, která by nějak stručně a systematicky popisovala hinduismus jako celek? Různé větve, školy, zvyklosti. Nejideálněji nějak v kostce, pro laiky, žádné religionistické šílenosti. ?:) Díky.
    STRIX
    STRIX --- ---
    tak kdyby někoho zajímalo tak Gurudass Kaur - album lovingly - pavan guru
    STRIX
    STRIX --- ---
    CHRPA: jojo, ted mi akorat odepsala moje joginka - je to pavan guru, ale dík za radu nad zlato
    CHRPA
    CHRPA --- ---
    STRIX: se zeptej tam,kdes byla ne;)
    STRIX
    STRIX --- ---
    prosím prosím, byla sem v sobotu na kundalini joze a na konci sme zpivali nejakou mantru, samozřejmě nevim jak se jmenuje, vždycky po dozpivani textu jsme si tleskli na stehna, pak tlesk dlanemi o sebe, lusknutí a zas dlaněmi, a cviceni bylo na nervovou soustavu,.. nevim jestli se da podle toho identifikovat o jakou mantru šlo, jestli jo, díky o info :)
    SVA
    SVA --- ---
    ahoj znáte někdo nějaký "manuál" na Acro Yogu?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Rozhodně šílená sestava...!!!
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    AIM_FREEMAN: pán je sofista :-)...
    Soutěžící jogín může být více soutěžícím, stejně jako více jogínem. Jak to kdo vidí, vypovídá zejména o pozorovateli. Stále nevidím rozpor. Imho je rozdíl soutěžit pro vítěžství a soutěžit pro samotné soutěžení...
    Příměr: Když jogín predvede siddhi je husťák, anebo namyšlenec? Nebo to může být o něčem jiném?
    Stejné je to i se samotnou praxí. Proč praktikovat než pro praxi samotnou?
    To že bych na soutěž nešelk vypovídá o mě. To, že někdo takové jednání odsuzuje vypovídá o něm. To že o mě tvrdíš, že něco tvrdím, anebo že se mi cosi líbí a nelíbí (aniž bych něco takového napsal, protože se mi líbí jak souhlasit, tak nesouhlasit) vypovídá o tobě... To že s tebou hraju tento slovní ping pong vypovídá zase o mě...
    Děkuji za mentální rozcvičku.
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    AIM_FREEMAN: ano má smířlivá část s tebou souhlasí a má soutěživá s tebou nesouhlasí. Protože oba výme, že když má být výrok pravdivý, musí být paradoxní, tak nerozumím o čem mluvíme. To co se snažím říct je, že akcent je na záměru, ne na činu.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    SLAUGHTER: v namíření touhy. odstoupení od soutěživosti může v dobrém případě být nasměrováním .. řekněme do nitra.
    což se dá dál tvým způsobem relativizovat, ale zkrátka není jedno co člověk dělá a s jakým záměrem :)
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    DARJEEL: a jaký je rozdíl mezi soutěživostí a příčení se soutěživosti :-)? Kolo, kolo mlýnský...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    JUNIOR: ...protože se chceme z toho kola tak trochu vymotat :o)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    DARJEEL: ...můžeš to prosím rozvinout ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam