• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Já bych tu měl jeden praktičtější dotaz ohledně zapojení mula bandhy. Jsem takovej sváteční cvičitel ashtangy a vim, že ideální je k tomu zapojovat údžají dejchání a práve tu mula bandhu. Údžají je poměrně jasný a jednoduchý, ale s mula bandhou si pořád nevim rady. Jestli to chápu správně, tak bych ji měl mít během cvičení celou dobu "zaťatou", ale to mi přijde uplně nemožný :) Vždycky když se o to pokusim, tak se po velmi krátký době zase povolí.... Tak by mě docela zajímalo, jestli tu někdo nemá tip jak tohle vyřešit ;)
    VALOR
    VALOR --- ---
    VALOR: koukám že brahmačarja jsem tam napsal dvakrát:)) Freude Freude vždy na tebe dojde.
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: Základem je sebepozorování. Bez toho nejde nic a i pokora sám před sebou ve smyslu nenalhávat si, že je něco lepší než je. V tomhle je dobré, když zrdcadlo nastaví i někdo další v koho mám důvěru. V tomhle směru jsou pro mě moji přátelé a moje žena tím nejcennějším co na cestě mám. I když je někdy těžké jejich kritiku přijmout. Zvlášť ve věcech, které si sám uvědomuju, a které jsou neprospěšné pro mě nebo moje okolí, se to někdy zprvu opravdu těžko slyší. Každý máme rezervy jinde a dokonalý není nikdo. Díky bohu. Proč bychom tu jinak byli?:) Zdá se mi, že jakákoli snaha o dokonalost by neměla být směšná, nebo jiným způsobem hodna pohrdnání.
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: některá ta "moudra" žiju i když je stále co zlepšovat, některá se snažím žít ale nejsou mi tak vlastní a svádím v tom sesebou vnitřní boj - stále se účím: brahmačarja, šantóša, džapa, brahmačarja a aparigraha
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: konkretne myslim vsechny ty moudra co tu pises, zajima me jestli to je prozita/zazivana realita tvojeho zivota nebo to cos nekde cetl/slysel a zdalo se ti to zajimavy tak se tu o to s nama delis?
    VALOR
    VALOR --- ---
    VALOR: co konkrétně myslíš?
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: a ty tohle zijes?
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: pokora je vědět že nemusím mít vždycky pravdu a nebát se podívat se na svět i očima někoho jiného a položit si jeho otázky protože to mě nijak neohrožuje spíš obohacuje. Nakonec člověk vidí že jsme všichni hvězdy a i když mluvíme jinými jazyky v jádru a i v názorech jsme si vlastně podobní
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: ...takze premejslet za tebe je znamka pokory? ted je ta logika jeste o neco nemocnejsi...:)
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: pokora je neméně důležitá
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: hele a proc bych si ja mel pokladat otazku, jejiz odpoved zajima tebe? to mi prijde jako hodne nemocna logika...
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: třeba zjistíš odpověď dřív než já. :)
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: tak az si ji polozis a zjistis odpoved tak se podel :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: dobrý začátek je si tu otázku položit
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: a jak to mam vedet?
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    VALOR: protože je to univerzální základ, bez kterého se nedá hnout z místa.
    úplně stejným způsobem jsou si podobné meditační techniky, nebo techniky dosahování extáze v různých kulturách. opět protože zde jsou universální zákonitosti na základě jejichž znalosti tyto techniky byly vytvořeny.
    tudíž není nadřazené jedno druhému. doplňuje se to.
    osm větví rádžajógy vyrůstá z jednoho kmene a proto spolu bytostně souvisí,
    je to organický celek. nemá cenu z toho vypíchnout jen jedno.

    i když v zásadě souhlasím, že naplnění jamy a nijamy vede k cíli. jenže tam pak současně vznikají i ty kvality dalších stupňů. a ty by zůstaly nepojmenovány. a proto byly moudrými pojmenovány, aby člověk mohl sledovat cestu a svůj pokrok na ní vědomě. imho :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: Tyhle pravidla jsou podobná v mnoha kulturách a náboženstvích. Proč?
    STQ
    STQ --- ---
    VALOR: jakou otazku?
    VALOR
    VALOR --- ---
    STQ: btw jsi neodpověděl na otázku ale položil jsi další
    VALOR
    VALOR --- ---
    DARUMA: tou přítomností jsem nemyslel to o čem mluví třeba ZEN ale to že jsou lidé kteří přirozeně žijí v souladu s vesmírným řádem aniž by kdy slyšeli o tom že existuje joga
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam