• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    HANY33
    HANY33 --- ---
    FLUMO: Jak na ramenou?
    Základnu tvoří většinou lokty položené na zemi, které tvoří s hlavou rovnostranný trojúhelník...
    Shirshasana - Head Stand for better Blood Circulation
    http://www.jaisiyaram.com/yoga-poses/shirshasana.html
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    SAGUS: ja mam hlavu skoro volnou, stojim na ramenou
    HANY33
    HANY33 --- ---
    SAGUS: Musíš to dělat na měkké podložce nebo dece, určitě ne na tvrdé dlažbě nebo plovoučce :)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    KAREN: no asi sa dam najprv prohlidnout u doktora, ci mam lebku v poradku, fakt mi to je hodne neprijemne a mam z toho nedobry pocit .. v podstate nejak zvlast po tom ani netuzim, skusal som to spis zo zvedavosti. Z jogy beztak cvicim len pozdrav slunci a meditacie/pranajamy, na pohyb mam chikung a taichi, to mi sedi vic ;)
    HANY33
    HANY33 --- ---
    STQ: http://www.valentinska.cz/index.php?lang=&idvyrb=218306&akc=detail
    Tu knihu držím v ruce a fakt tam je věta hned v úvodu kapitoly Šíršásana: "Podle našeho názoru, ten, kdo by chtěl provádět jen jednu jedinou jógovou polohu, musí zvolit právě šíršásanu."

    Kniha se jmenuje Jóga/André Van Lysebeth. Druhé vydání Olympia Praha 1978.
    Z francouzského originálu J´apprends le yoga. Nakladatelství Flammarion 1968.

    Takže fakt nekecám :)

    Shirshasanu jsem dlouho nacvičoval opřený o zeď a až po delší době jsem zvládl stoj bez opření. Zeď bych určitě pro začátek doporučil.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    halt není mi vlastní jenom kudlanka sedmi hvězd a bílý jeřáb :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LAKSHMANA: hm a tos mě na retreatu viděl cvičit :-)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    DARJEEL: Tyo, to je srandovní že jsem to celou dobu nevěděl. :) No za tejden se holt o člověku dozvíš jenom něco...
    KAREN
    KAREN --- ---
    SAGUS: a co si ze zacatku hlavu podkladat, to taky nepomohlo?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    STQ: ja mam prave pocit, ze nas to tehdy ucila ta cvicitelka nejak divne a zvlast nastup do te polohy jsme delali spatne. a to jsme byli parta programatoru, co jsou moc zatuhli aby mohli hrat s ostatnima fotbal :)

    ono je to slozite, protoze potrebuju dosahnout toho osviceni mezi splatkami hypoteky a tu dusevni a fyzickou stranku bych potreboval vybalancovat nejlip behem pauzy na obed mezi celodennim sezenim u pocitace ;)

    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: no, ona pointa je v tom, ze na hlave ve vysledku vlastne ani moc nestojis a vahu nesou ruce a ramena, ale chvili trva se to naucit...
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: podla toho co mi rikal moj mistr, fyzicka nepripravenost na stoj na hlave je to najmenej, spis nez problemy s pateri by pry niektori ludia mali problem ustat hlavne "energeticke" efekty tejto asany.. ale neviem co si o tom mam mysliet, on bol na nas vo vseobecnosti hodne opatrny a jemny, mozna az moc.. kazdopadne sa necitim kompetentny to posudzovat a sam som to nikdy neskusal, tlaky na hlavu su mi velmi neprijemne a pocit ze mi praskne lebka mam uz v momente, ked si kleknu na zem , sklonim hlavu k zemi a prenesiem na nu len malu cast telesnej vahy :/.
    LILY
    LILY --- ---
    DARJEEL: já hned první den, protože jsem měla tehdá jen takovou malou knížečku Hathajóga od kolegyně z práce, kde to bylo hned na začátku první lekce.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LAKSHMANA: he? No ňákej ten pátek už jo kámo :)))
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    SINEAD: Tadle neklouže na 1000%. Mam jí doma. Nepatří mezi ty úplně nejměkčí, pokud ti to neva. Kdyžtak doporučuju volit barvu blízkou tvýmu oblečení na cvíčo, protože je to z nějakýho kaučuku a postupně se to trochu drolí. Já měl bílou a cvičim v černým, tak jsem byl trochu kropenatej pak vždycky. :-)
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    DARJEEL: Sakra ty cvičíš ásany? Jsem nevěděl. :-)
    STQ
    STQ --- ---
    JAZZZ: jj, jdes na to skvele, vybrat si cviceni na internetu a pokud mozno hned ho zacit prestavovat protoze jsi prece chytrejsi nez ty co ho vymysleli :))
    doporucuju drzet se serie aspon do doby, nez potkas nekoho kdo te ji nauci...on je tam i ten stoj na hlave.
    jinak stojem na hlave - pokud ho delas spatne nebo na nej nejsi pripravenej - si muzes skvele zablokovat krcni pater...moc ho doporucuju delat mimo kontext, pokud to je to po cem touzis :)

    HANY33: jsem si dost jistej, ze Lysebeth nikdy nenapsal MUSI :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: přesně tak... pro mě supta kurmasána je fakt náročná, ale na hlavu jsem se postavil za 2 dny, co jsem začal s jogou :)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KAREN: kdyz jsem te videl cvicit, tak se mi hned vybavilo tohle video :)
    Cirque du Soleil Kooza Contortionists - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Hfw2DcMom0Q


    ja teda jako dalsi krok po pozdravu slunci zkusim tohle. kdysi mi to slo, ale delal jsem to nejspis trochu jinak a spatne
    John Schumacher Teaches Salamba Sirsasana I - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=XHN_f5eBJjA
    KAREN
    KAREN --- ---
    HANY33: ktery treba? to je prece subjektivni, pro koho je co krkolomnejsi, tezsi a hur dosazitelny... ja si treba vrazim nohy za krk, zvednu se na rukou (supta kurmasana), ale stoj na hlave je pro me narocnejsi a spis ho (zatim) nedelam. nekomu to nedela problem, jinej se na to pripravuje treba i par let - co jsem zaznamenala i kolem sebe na cviceni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam