• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Cesky - potrebuju detekovat vypadek proudu na privodu, kde neni zapojenej zadnej spotrebic, tedy odber = 0.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, treba poradite.

    How to detect 220V phase without current
    http://forum.arduino.cc/index.php?topic=304499.0
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    AXTHEB: super, dik :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DARK_ONE: myslím že můžeš rovnou přijít, ja sem tam byl na návštěvě na blind a bylo tam živo
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    Nekdo tady cirou nahodou z PiSecu? Rad bych se pridal/pomohl, tak by me zajimalo, jakou formou, jestli proste prijit na meetup ve stredu, nebo je nutny se nekde prihlasit...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BURAN:
    Vis co? Kaslu na to abych ti vyvracel tvoje kecy, me je vlastne ukradeny co si myslis. Pravda je jinde a me staci to vedet a nema smysl tady rozjizdet nejakej flame.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BURAN: zalez. A mimochodem to ze by to mohl fakt prodavat sem prvni nadhodil ja.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ROMANICAK: krasna pohadka :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BURAN:
    Mas nejakej problem? Je to opensource? JE. Je firmware i client zadarmo k dispozici? JE. Delal jsem to tehdy bez jakekoliv vidiny businessu? DELAL. Spletl ses tehdy teda? SPLETL.

    Az pozdeji, kdy jsem do toho zahucel pres 50Kkc za hw a penize programatorum, jsem se rozhodl ze bych byl rad kdyby se to vratilo. A az jeste pozdeji z toho mozna rad udelam business, pokud to pujde. Takze si laskave nech svoje vylevy pro sebe, dik.

    P.S.: To ze se na strance nevyskytuje slovo OPEN ti tak vadi? LOL.
    BURAN
    BURAN --- ---
    AXTHEB: skoda, ze na Growduino webu o tomhle repozitari neni ani zminka. jak se o tom pak mam dozvedet? slovo 'OPEN' se tam take nikde nevyskytuje :) takze asi tak ;)
    AXTHEB: prodavat opensource veci je podle mne OK. sam to delam :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Cili je k dispozici popis hw, firmware i klienta. Cili jak to muze pro tebe byt tezko pochopitelne, nekdo prodava zabaleny komplet open produkt. Hruza, co.
    BURAN
    BURAN --- ---
    AXTHEB: vzdyt jo. ale ta story o opensource nezistnem daru growerske komunite byla dojemna. ted kdyz koukam na growduino web, tak vidim, ze na opensource se nejak zapomelo, ale zato je tam pekny cenik.
    jj, neni nad fer pristup ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BURAN: Vsak on to ten nekdo nakonec nenaprogramoval zadarmo.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ROMANICAK: takze je to nakonec na byz. tesi mne, ze jsem se tehda nespletl, kdyzs shanel nekoho, kdo ti to zadarmo naprogramuje, protoze ho to bavi :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: okej.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Da se rict, ze skoro vubec. Prodaly se vsehovsudy dva kusy, treti stavim. Nijak se do toho nehrnu, protoze je tam par veci ktery je podle me nutny dodelat aby se to dalo pouzivat natolik komfortne, abych se nebal to rozjet poradne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: mas to docela uz propracovany, jak dobre se to prodava?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mam nejaky klasicky rele v paticich, nemel byste nekdo zajem? Nakoupil jsem kdysi od Kappiho a ted mi jsou k nicemu, pouzivam SSR. Jtou to tyhlety cerny a modry, drive voltage 12V.





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam