• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SPECZ: hh, takhle to ma kamos v maringotce... akorat obracene... venku ma ohen a vanu ma vevnitr :-D
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    HARVIE: A venku si k tomu může připojit vanu :-)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    dej si do tech kamen kus medeny trubky, kapej tam vodu a vzniklou parou pohanej treba teslovu turbinu s dynamem :) muzes to vyvist na zahradu, aby ti to doma naramusilo...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    SWIST: zni to krasne, ale nerealisticky :) kolik ma to cerpadlo prikon? peltierovy clanky urcene na generovani elektriny (TEG)jsou podstatne drazsi nez ty bezne na chlazeni a maji strasne malou ucinnost (napr. pri dT 100 stupnu s nimi proteka tepelny vykon cca 150W a eletricky vykon je cca 3W, tech 150W je treba odvadet).
    Pro inspiraci doporucuju: http://hawelson.blog.cz/0902/spalovak-2
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim.
    Možná dotaz trochu mimo, ale i tak zkusím.. Nemáte někdo zkušenosti s Peltierovým článkem, či něčím podobným co přeměňuje teplo na el. energii? Máme doma kamna s tepelným výměníkem a oběhovým čerpadlem, údajně by to čerpadlo mělo běžet i na autobaterii - zatím jsem se ale nedokopal k tomu zjistit jaké má to naše čerpadlo apametry. Napadlo mě ale, jestli by se nedalo pomocí těchto článků napájet, respektive by bylo asi lepší ho napojit na baterii a tu přes článek dobíjet.
    Mám takovou ideu, že by se článek/články přidělali třeba na komín, osadili by se ještě pasivním chladičem popřípadě i větrákem, který by byl napájený z článku a dobíjelo by to právě třeba tu autobaterii.. Myslíte si, že by to mohlo fungovat?
    Díky
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    jinak update, jsem ve špitále, a příští měsíc se asi budu věnovat restům co mi z toho vznikli, ale vedu brněnské hackerspace v patrnosti.
    JAZZZ: nádhera!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SHEALA: já je mám ve svém playlistu.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    zpivajici tesla coil! prosiiim. nenechte se premlouvat jinak donutim kolegu aby tam dotahnul ten svuj :)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    cau, nechcete zas neco letos na freezu vymyslet? [ TYCZKA @ FREEZE FEST aneb KULTURA JINAK 11. - 13. 9. 2015 ]
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    HARVIE: Nevim kdo, tak jsem si prave rikala, ze by se mozna mohl prihlasit nekdo odsud.. ta firma ma asi 70 zamestnancu a vyptavat se vsech se mi moc nechce :) je to institut mikroelektronickych aplikaci.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SHEALA: Já tam byl jen párkrát a zatím jsem je tam neslyšel, ale myslím že to je styl, kterým by se hs určitě měl ubírat, příště je vezmu na flašce :D. A kromě irc mají prosím i funkční mailing list.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TATONKA: a kde delas? tak zjisti kdo ji tam nalepil - aka - poznej sveho uchyla :-D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SARGONOUT: jeje dík, oproti slovákům jsme tak 5 let pozadu
    VOZKA: tyjo IRC, začínám citít jistou nostalgii, ještě řekni že tam posloucháte starý Chemical Brothers a Prodigy. Díky, domluvím se, stavím se :)
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Mam novou praci, v ty praci mame lednici a na ty lednici je vase nalepka :)
    (A v lednici jsou naskladany club mate).
    Novou praci hodnotim mimo jine diky temto drobnostem velmi pozitivne.


    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    SHEALA: kamosi z bratislavy maju podobne zalozeny startup
    BatSuite | Changing the life of blind people
    http://batsuite.com/
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SHEALA: wiki vypadá trochu mrtvě protože se sere na údržbu, ale base48 je aktivní, v pozdním odpoledni/večer tam zpravidla někdo je několikrát do týdne. Přijď se někdy k večeru domluvit a poptat na irc.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    existuje nějaký hackerspace i v Brně, nebo třeba jen nějaká bastl scéna? Potřebuju si něchat něco ubastlit. Chytrou slepeckou hůl. Znám lidi, co by je to mohlo zajímat, co jsou nevidomí a zbytkáči, a možná bysme to chtěli společně vyzkoušet, jestli je to skutečně k něčemu. http://dangerousprototypes.com/?p=86606
    PLNT
    PLNT --- ---
    ROMANICAK: co koupit nějaký levný orientační svítidlo a buď to rozkuchat a zapojit místo tý ledky a nebo jak píše HARVIE použít fotosoučástku na detekci světla, pokud to chceš mít úplně oddělený?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam