• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    PLNT
    PLNT --- ---
    ROMANICAK: co koupit nějaký levný orientační svítidlo a buď to rozkuchat a zapojit místo tý ledky a nebo jak píše HARVIE použít fotosoučástku na detekci světla, pokud to chceš mít úplně oddělený?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HARVIE:
    Jj, presne takhle to zkusim.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROMANICAK: Osobne bych vzal doutnavku (prodavaj se i "hotovy" v pouzdru a s patricnym odporem na 230V) a smrstovackou nebo gafou na ni pridelal fototranzistor/fotorezistor, ktery je pak snadny cist arduinem :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SARGONOUT: Nejde o to, ze to mereni jako takovy by melo mit nulovou strebu, ale ze je potreba merit napeti na drate, na kterym neni zadna zatez (jina nez ten merak)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    ROMANICAK: no podla popisu to nemalo nic zrat :) "odber 0" nebude
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SARGONOUT:
    Jeste jsem nenapsal, ze to bude pracovat s Arduinem..tohle si nejak neumim predstavit, slo by to nejak?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Cesky - potrebuju detekovat vypadek proudu na privodu, kde neni zapojenej zadnej spotrebic, tedy odber = 0.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, treba poradite.

    How to detect 220V phase without current
    http://forum.arduino.cc/index.php?topic=304499.0
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    AXTHEB: super, dik :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DARK_ONE: myslím že můžeš rovnou přijít, ja sem tam byl na návštěvě na blind a bylo tam živo
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    Nekdo tady cirou nahodou z PiSecu? Rad bych se pridal/pomohl, tak by me zajimalo, jakou formou, jestli proste prijit na meetup ve stredu, nebo je nutny se nekde prihlasit...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BURAN:
    Vis co? Kaslu na to abych ti vyvracel tvoje kecy, me je vlastne ukradeny co si myslis. Pravda je jinde a me staci to vedet a nema smysl tady rozjizdet nejakej flame.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BURAN: zalez. A mimochodem to ze by to mohl fakt prodavat sem prvni nadhodil ja.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ROMANICAK: krasna pohadka :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BURAN:
    Mas nejakej problem? Je to opensource? JE. Je firmware i client zadarmo k dispozici? JE. Delal jsem to tehdy bez jakekoliv vidiny businessu? DELAL. Spletl ses tehdy teda? SPLETL.

    Az pozdeji, kdy jsem do toho zahucel pres 50Kkc za hw a penize programatorum, jsem se rozhodl ze bych byl rad kdyby se to vratilo. A az jeste pozdeji z toho mozna rad udelam business, pokud to pujde. Takze si laskave nech svoje vylevy pro sebe, dik.

    P.S.: To ze se na strance nevyskytuje slovo OPEN ti tak vadi? LOL.
    BURAN
    BURAN --- ---
    AXTHEB: skoda, ze na Growduino webu o tomhle repozitari neni ani zminka. jak se o tom pak mam dozvedet? slovo 'OPEN' se tam take nikde nevyskytuje :) takze asi tak ;)
    AXTHEB: prodavat opensource veci je podle mne OK. sam to delam :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Cili je k dispozici popis hw, firmware i klienta. Cili jak to muze pro tebe byt tezko pochopitelne, nekdo prodava zabaleny komplet open produkt. Hruza, co.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam