• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague

    Hackerspace

    Pražský hackerspace Brmlab. - Nová adresa Pod Kapličkou 20 (na želivského)
    Meetup kazde utery od 19h; Vchod z jihu https://mapy.cz/s/2uIax, za dvermi doleva, 2. patro IRC: #Brmlab

    PiSec v Písku.

    Base48 v Brně.

    Ostravská Labka - [ Labka : Hackerspace Ostrava : uvazovali jste nekdy nad tim, ze si vyrobite samici robota? ] (labka suspended)

    ROH - Pražský mikrohackerspace ROH

    Bordel Space (paralel polis) v praze

    mailing list brmlabu: brmlab@brmlab.cz (shitstorm included) FAQ brmlabu: https://brmlab.cz/faq

    A nově tu máme hackerspace TAKT praha TAKTPRAHA


    ostatní
    [Noisebridge]
    rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BLACKHEAD: Myslím, že jsem nějaké zahlídnul na pařezu u Rektorátu ČVUT (Vedle Kloknerova ústavu; v budově VŠCHT) (pokud je to ten beztvarý žlutý blemc, co vypadá, jako by ho vyzvrátil pes)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    XCHAOS: To je prave to, co chceme zjistit! ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: já o nich četl. myslíš jako, že jdou hlenky ochočit, jo?
    THEON
    THEON --- ---
    KRISHNA: Čau, nevím jestli je to co hledáš, ale mrkni se na projekt Nextion, je to dotykovej displej kde si prakticky akorát naklikáš ten interface a akorát se s tim bavíš po sériaku, a určitě už s tim někdo dělal nějaký kejkle přes Raspberry Pi :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ahoj, chtěl bych tchánovi vyrobit k narozkám nějakou easy meteostanici. Přestava raspberry pi + senzory + display.
    Doma už mi jedno raspbery s teploměrem běží (a tchánovi se to právě hrozně zalíbilo), tak bych to chtěl postavit s tim displayem a zavřít do nějaký krabičky. Nevíte o nějakym kitu, kde je všechno ? Našel jsem různý expansion boardy, ale nevim, jak to všechno k sobě bude pasovat a jestli to pujde do tý krabičky zavřít, tak shánim něco, co už je ready.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HARVIE: BTW kdo myslis ze to tam pridal?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Nazdar hackeři ;-) účastníte se nějak noci vědců? (ono je to stejně jedno...) každopádně bych vás rád pozval na exkurz do Gymnázia ve Slaném, kde sídlí momentálně asi největší dodavatel pokusů pro Českou televizi - Laborky.cz. Vše se bude dít 25.9.

    ps: hledáme človíčka se zkušenostmi se swarm programing (pro 16 EV3 LEGO kostek =) )
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    OT, pro TomSucha, Biitera a dalsi:

    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim. Byl by mi někdo schopný/ochotný pomoc s tímto? [ SWIST @ Elektro Bastlírna .. opravy.. vývoj.... ] Díky.
    IVANA_KRTEK
    IVANA_KRTEK --- ---
    neshání tu někdo vadné zářivky? máme jich ted 5ks. velikost cca 120 cm. Tak kdyžtak do pošty. Za odvoz - Praha 4 - Zelený pruh. :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    KRISHNA: bmw 335i za odvoz... pak jsem si to přečet líp
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ibm xseries x335 za odvoz z Praha Komořany, kdyby byl zájem. Mam k tomu i kabel, nejsou v tom disky, nějaká RAM tam je.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CABOWITZ: Ještě mě napadá, jestli by šlo použít ZMQ (Pub/Sub)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CABOWITZ: a co streamovat ten zvuk jako internetovy radio?
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    BLACKHEAD: dekuju, jj, o tehle moznosti jsem take uvazoval. klientum bych tedy poslal jen ten at/cron, takze s jakou latenci jim ten komand dojde nebude hrat roli. zkusim udelat nejake testy a kdyz tak dam vedet...
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    CABOWITZ: IMHO staci vsechny masiny SNTP synchronizovat a nejakym AT/CRON prikazem trignout prehravac. Zalezi na presnosti. Pokud to chces opravdu synchronni, tj. na micro, pak uz asi jen spoustet vsechny ty zvuky z jedny masiny pres vice vystupu... Nebo na to pouzivat nejaky sofistikovany HW, jako treba HW MP3 decodery a trignout je nejakym GPIO portem po extra sbernici...
    Jak rikam, zalezi na pozadovane presnosti. Ale treba pod Windows zapomen na 1ms max...
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ahoj,ptal jsem se uz jinde, ale zkusim to jeste tady - pokud spatne, tak me smazte. resim ted takovy problem: potrebuju pres lokalni wifi-sit (na ktere je napojen jen server a nekolik klientu) poslat ze serveru prikaz klientum tak, aby synchronne(!) zacali provadet urcitou akci (prehravani audia). jak minimalizovat latenci tak aby kazdy klient zacal prehravat soubor ve stejny moment a nedoslo casem k shufflovani? za link na nejaky studijni material/technologii budu vdecny? ev. nejake tipy na wifirouter, ktery by pro tento typ aplikace byl vhodny...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj BRMLabaci, dneska prijedu s Arduinama a EthShieldama a asi budu prosit o pomoc s vyresenim problemu proc nektery fungujou a nektery ne...bude tam nekdo kdo s tim ma zkusenost? Axtheb bude, to vim.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    kdyby někdo chtěl ten 310gb balík s tools z toho leaknutýho archivu, tak tady je. Za pár dní to smažu, nemam na to prostor...

    http://monitor.dansanet.cz/all_files.tgz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam