• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    zdravicko, nemeli byste nekdo na zapujceni termokameru? potrebuji zjistit uniky tepla v mistnosti. dik moc.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Open SCAD Tutorial #1
    https://www.youtube.com/watch?v=eq5ObNeiAUw

    FreeCAD simple rectangle extrusion
    https://www.youtube.com/watch?v=AxqtJ-306HE
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROMANICAK: hele tak nakreslit si to muzes sam za vecer, aspon se naucis neco novyho... Doporucuju bud v OpenSCADu nebo ve FreeCADu, jsou to dva relativne odlisny programy a kazdej voli jinej pristup, takze si muzes vybrat co ti vyhovuje... na youtube jsou navody...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ROMANICAK: Zkus se poptat na brmlabím irc, asi nicky RAY a Trimen, případně se možná ozve někdo další ...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SPECZ:
    HARVIE:
    Trosku se obavam, ze tohle dela Ax, kteryho ale potrebuju uplne na neco jinyho...nebo je nekdo dalsi, kdo by to umel nakreslit a vytisknout?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROMANICAK: hmm to bysme asi meli udelat rovnou celej fotbalek do brmlabu...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ROMANICAK: IMHO jo, zkus se radeji zeptat na irc #brmlab na freenode nebo na mailinglistu brmlab@brmlab.cz, je vetsi sance ze ti odpovi nekdo kdo se 3D tiskem aktivne zabyva.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, mam trosku problem - chybi mi dva panacci na malej fotbalek

    Dokazete nakreslit vytisknout panacky na fotbalek? Popripade barevne?

    Rozmery cca 75*25*15 mm (vyska*sirka*hloubka), tisk by se asi delal nalezato. Hlava standardni, zadny scanovani.
    Priklad: http://www.blackcountryatelier.com/maker-project-of-week-3d-printed-footballer/
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TEAPACK:
    THERIDANE: Diky :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GILHAD: desce dáš VCC +12 V a jednotlivý kanály spínáš napětím, který vybudí optoizolátory EL817 (takže někde od 1.4 V)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GILHAD: pár jsem jich už viděl a jsou tam ty nejobyčejnější čínský relé, takže to na PWM nebude ani nehodou.

    Pokud chceš spínat velký motory, tak si objednej z TI.com vzorky zdarma ;-) většinou je tam i nějaké základní zapojení, aby měl člověk představu jak to napasovat do PCB...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ROMANICAK: Nejak nechapu spojeni "pro Arduino" a "12v input" - chteji tim rict, ze se to daridit arduine, pokud nejdriv 5V/3V3 logiku prevedeme dalsimi soucastkami na 12V logiku? Nebo jak to mysli?
    A s jakoiu frekvenci se to da prepinat? (A kolikrat?) - jako jestli se to da povesit na PWM a radit prez to s motory treba ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ROMANICAK: Jede to i s 3.3V logikou?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BLACKHEAD: Myslím, že jsem nějaké zahlídnul na pařezu u Rektorátu ČVUT (Vedle Kloknerova ústavu; v budově VŠCHT) (pokud je to ten beztvarý žlutý blemc, co vypadá, jako by ho vyzvrátil pes)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    XCHAOS: To je prave to, co chceme zjistit! ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: já o nich četl. myslíš jako, že jdou hlenky ochočit, jo?
    THEON
    THEON --- ---
    KRISHNA: Čau, nevím jestli je to co hledáš, ale mrkni se na projekt Nextion, je to dotykovej displej kde si prakticky akorát naklikáš ten interface a akorát se s tim bavíš po sériaku, a určitě už s tim někdo dělal nějaký kejkle přes Raspberry Pi :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ahoj, chtěl bych tchánovi vyrobit k narozkám nějakou easy meteostanici. Přestava raspberry pi + senzory + display.
    Doma už mi jedno raspbery s teploměrem běží (a tchánovi se to právě hrozně zalíbilo), tak bych to chtěl postavit s tim displayem a zavřít do nějaký krabičky. Nevíte o nějakym kitu, kde je všechno ? Našel jsem různý expansion boardy, ale nevim, jak to všechno k sobě bude pasovat a jestli to pujde do tý krabičky zavřít, tak shánim něco, co už je ready.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HARVIE: BTW kdo myslis ze to tam pridal?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam