• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    WRONSKI: jen nic netrakuje

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ABDULAH: Jasně, všechno jsou to SDR přijímače který uměj ledacos, pak hlavně záleží na vstupnim filtru co už ořezává a co ne. L2 je o 350MHz pod L1, takže pokud s tím původní konstrukce nepočítá, filtr na vstupu to úplně zatlumí ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TEAPACK: no a prave jsem nasel na netu ze tyhle multi cosi moduly vzhledem k podpore ruznych systemu umeji i ruzne frekvence mimo ale nemuzu to ted najit :-(
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    L2 musí být podporovaný hlavně HW. neo8 mám, jen zatím čekám na vhodné počasí pro vytáhnutí robota, abych to mohl porovnat i v reálném prostředí =)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    nezkousel nekdo u vas preflashnout GPS modul na prijem L1 a L2? Neznate nekdo neo-m8n
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    RAINBOF: Na silvestra tento krat asi nie, resp. ak ano tak skor v komornom duchu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    planuje se nejaka brmlab party ?
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    ZAPPO: streamy su public, mozes si ich pozerat aj doma, len mame skusenosti z minulych rokov ze v skupine ludi s podobnymi zaujmami je to vacsia sranda. Ked nic ine, tak o tych prednaskach mozes rovno pokecat s niekym, pripadne dostanes od skusenejsich rychlokurz do novej problematiky.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    NIEKT0: To zní super! Ty streamy jsou i někde public nebo máte domluvu s c3?
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Ak niekto chcel ist na 33c3 ale nezohnal listky alebo len nemoze odist z Prahy,
    tak v brmlabe budeme v zlahka nerdikovskej atmosfere streamovat prednasky,
    viz http://wiki.brmlab.cz/event/33c3-everywhere

    Matecka je dostatok.
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    velky rozdiel medzi basebandom v modemu a v telefone neni ... treba sa pozret po tooloch na unlock/imei repair/unbrick na nejake lacne znacky ( tie vacsinou leakuju casto ) ZTE, Huawei ...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    kludne aj sem, tiez ma to zaujima
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    zdravim, pokud byste nekdo vedeli o skriptu / command-line rozhrani, ktere by mi umoznilo menit imei 3g modemu, mel bych zajem :) - posta
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Narazil jsem na zajimavy clanek, tak si ho tu odlozim :)
    Practical Reverse Engineering Part 1 - Hunting for Debug Ports · Hack The World
    http://jcjc-dev.com/2016/04/08/reversing-huawei-router-1-find-uart/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: výsledkem je asi metrový betonový sloupek s pískovým filtrem. Z volně dostupných věcí. A je to fakt hezky popsané, imho to bude brnkačka.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: Tak tak, já si jen tvojí poznámku vyložil právě tak, jak jsi nechtěl, aby si to někdo vyložil ... =D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: jen jsem poukazal na to ze vetsina toho dokumentu se zabiva stavbou formy na odliti betovyho "profilu" co si do tho kdo pak nasype a jak tomu rika je sumak, aby nedoslo k omylu ze se ten pisek na filtrovani sype do te drevene formy pres kterou pak potece ta voda :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: No a na konci toho děsnýho 80 stránkovýho návodu máš, že se do toho sype normální štěrk, drobnej štěrk a nakonec křemičitej písek (ten, co se používá do batonu) takže česky to je obyčejná písková filtrace =)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GANDALFSEDY: Ja mel za to, ze to bude fungovat s necim podobnym. Hodilo by se mi to, ale to uz prece musi bejt tisickrat vozkouseni postavit si filtr na vodu. Uprimne sem nemel cas substituci hledat. Jako jestli je to jenom marketing a neni to z volne dostupnejch veci, tak jsem se nechal napalit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam