• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague

    Hackerspace

    Pražský hackerspace Brmlab. - Nová adresa Pod Kapličkou 20 (na želivského)
    Meetup kazde utery od 19h; Vchod z jihu https://mapy.cz/s/2uIax, za dvermi doleva, 2. patro IRC: #Brmlab

    PiSec v Písku.

    Base48 v Brně.

    Ostravská Labka - [ Labka : Hackerspace Ostrava : uvazovali jste nekdy nad tim, ze si vyrobite samici robota? ] (labka suspended)

    ROH - Pražský mikrohackerspace ROH

    Bordel Space (paralel polis) v praze

    mailing list brmlabu: brmlab@brmlab.cz (shitstorm included) FAQ brmlabu: https://brmlab.cz/faq

    A nově tu máme hackerspace TAKT praha TAKTPRAHA


    ostatní
    [Noisebridge]
    rozbalit záhlaví
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: Cca koncem ledna by mohl byt pristupny navstevam - ale to bych rekl ze je hodne optimisticky odhad.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPECZ: ...a kdy bude?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: V labu je infrapajka, ale lab je zatim mimo provoz ...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    opet po case se stejnou otazkou: umi tu nekdo zapejkat chipy_ mam tu jeden dell na zapeceni grafarny a doma s horkovzduskou si na to netroufam.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    ZELENY_CAJ: Zkus mrknout na http://postavrobota.cz - nejaky kolecka tam myslim ma..
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, nevite nekdo prosim kde muzu v CR sehnat dve kolecka, do kterych sedi retizek na zaluzie? Nechci na to cekat mesic... dik
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TLOUDEV: ano mosfet s elektronikou primo svab usb host ci slave. V lepsich zarizenich to mame v praci vsude na usb
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: Kdyz jsem delal zarucni servis nokii (zhruba v dobe kdy byl TOP model N90), tak to vsechno melo smd pojistku+ochrannou zenerku. A soudruzi z nokie chteli mit "bic" na zakazniky co pouzivaji neorigo prislusenstvi, takze u jedny serie horely pojistky uz pri napeti o 0,12V vyssim nez je jmenovity nabijeci napeti, a menily se u jednoho konkretniho typu snad vsechny (zenerky), i kdyz zavada byla jina - proste sly do kelu moc snadno :-) Stejne tak se u nekterych tipu preventivne menily mikrofony ...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ABDULAH: sice je to uz trochu mimo tema, nicmene: bavime se oba o digitizeru (AKA tablet za starych casu, nez se slovo tablet zacalo pouzivat pro takove ty smesne male dotykove obrazovky)? a pokud ano, vis jiste, ze nemas pojistku? (nemusi byt vyjimatelna, ja ji mam na plosnaku na desce natvrdo napajenou, nicmene napis FUSE1 mi poradil, ze ta smesne mala kosticka je zrejme pojistka, jejimz premostenim zjistim jadro pudla)
    IMHO drtiva vetsina zarizeni nad cenovou hladinou cinskeho smejdu ma nejaky druh prepetove ochrany, tzn s nejvetsi pravdepodobnosti prave pojistku.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    GILHAD: mam tablet za 7kkc a pojistky nema - vse elektronicky. Napajim 3a zdrojem a kabelem co da 1.9a a mam klid
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    GILHAD: ok, takze resume: vetsi amperaz, aby to "utahlo" i 2A odber.. mrknu na dx/alibaba/... dik
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TLOUDEV: Jenom jak jsem mrknul na ten datasheet, tak pri 1A to vypne za 10 sec (pri pokojove teplote uvnitr zarizeni 23C), pri 8A za 0.1 sec (max doba vypnuti) - nejsem si uplne jisty, zda to ochrani proti skutecnemu zkratu a nejen pretizeni (je to zavod, zda odejde (tedy vypne) driv pojistka, nebo zarizeni za ni - idealne by pojistka mela odejit mnohem rychleji)

    Pokud se ti to uvnitr zarizeni ohreje na 80 stupnu, tak bude mit misto 0.5A/1A vypinaci proud 0.25A/0.5A (oba polovicni), je to linearne zavisle na teplote.

    Jinak kdyby se seslo par lidi (a postovne se delilo podle poctu lidi, nikoli pojistek), tak bych se taky pridal, sice to ted na nic nepotrebuju, ale mit to v supliku pro vsechny pripady by nebylo od veci (prece jen se chystam stavet i zarizeni, kde ty odbery podobne byt muzou a resetovatelne jisteni by jim sluselo). Ale to postovne je fakt hodne na tyhle drobnosti za par kacek.

    Varianta B) je to koupit nekde v cine ve vetsim poctu a smesne cene a doma si je proste otestovat, pokud to po par pouziti (rozepnuti) shori definitivne (a neresetne se to), tak tam vrazit dalsi. Celkem bych se divil, kdyby to odeslo vodive a nikoli spalene pote, co to parkrat spolehlive vypnulo (pri tom testovani). Obvykla cena (smesna) a doprava zdarma zaplati koupi vic kusu za celkovou nizsi cenu (proti farnellu s postovnym) i pripadnou destruktivni zkousku na nekterem z nich (co to jako vydrzi) jenze zase ta cekaci doba, nez to dojde z ciny ....


    TLOUDEV: Ampery se budou delit v pomeru odberu tech spotrebicu (v obracenem pomeru jejich efektivnich odporu), takze jeden zrout + jeden udrzovaci znamena, ze zrout dostane podstatne vic, pokud to dokaze pozrat.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPECZ: hele ta 500mA je udrzovaci, vypinaci je 1A coz by IMHO melo stacit... teda, jistej si nejsem, ale mam za to, ze pokud do USB HUBu mam pichlou 2A nabijecku (zdroj), pak se ampery rovnomerne deli mezi spotrebice a tedy by nikam nemel jit vetsi proud nez 1A. resp. mi prijde, ze ten odber celyho tabletu by mel byt "zanedbatelny"...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: Ja asi v dohledny dobe ne. Hele, 500 mA neni krapet malo ? Fakt si to nabijel 500 mA nabijeckou ? Tim "o trochu silnejsi " jsem myslel pojistku na o neco vetsi PROUD nez kterym to bezne nabijis ...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ABDULAH: nastesti jo... predstava ze mi kvuli odeslymu 5V zdroji bouchne tablet za 2kKc je ponekud morbidni :-/
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ABDULAH:
    SPECZ: nebudete nekdo delat nejakou objednavku? bo 130Kc doprava za zbozi za 00nic je celkem drahota,l tak ze bych se s nekym svezl dokupy.. http://cz.farnell.com/multicomp/mc36213/fuse-ptc-reset-smd-6v-500ma/dp/1861197
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TLOUDEV: ty jsi tam mel pojistku? Na mouseru sezenes jinak tme v smd drive take meli.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPECZ: dik to je presne co jsem potreboval vedet.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: zkus farnell a do jejich vyhledavace "SMD fuse". Hodnotu ti neporadim, dej o neco malo vetsi nez co dava nabijecka kterou si to bezne nabijel. A bacha na jednu vec: za pojistkou, mezi poly napajeni byva zenerka, jako ochrana proti prepeti. Pokud prijde na vstup napeti vetsi nez zenerovo, otevre se, tim vyvola zkrat a upali pojistku, a tim ochrani zarizeni. Akorat u toho skoro vzdycky odejde. A pak mas 50/50 sanci ze se bud prepali, nebo zustane trvale zkratovana. V tvem pripade se zda, ze pokud odesla je prerusena. Doporucuju ji najit a zmerit, pripadne vymenit, avys zachoval fci ochranneho obvodu.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    nazdar chlapci a divky, chci se jen zeptat: nevite jaky mikropojistky se pouzivaji v USB zarizenich a kde se daji za jake penize sehnat? spatny zdroj u USB HUBu mi odpalil pojistku ve wacom bamboo tabletu, zatim jsem to jen premostil, ale rad bych, aby mi pripadny dalsi shocking neodpalil zbytek.. dekuji za rady.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TEAPACK: dobre kdyz to slozime - pripadne jim pomuzete? napriklad vytisknout cast neceho na 3D tiskarne? Protoze jako 150kc za dm2 1mm silne desky co tady predvadeji mistni si muzou strcit do prdele ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam