• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague

    Hackerspace

    Pražský hackerspace Brmlab. - Nová adresa Pod Kapličkou 20 (na želivského)
    Meetup kazde utery od 19h; Vchod z jihu https://mapy.cz/s/2uIax, za dvermi doleva, 2. patro IRC: #Brmlab

    PiSec v Písku.

    Base48 v Brně.

    Ostravská Labka - [ Labka : Hackerspace Ostrava : uvazovali jste nekdy nad tim, ze si vyrobite samici robota? ] (labka suspended)

    ROH - Pražský mikrohackerspace ROH

    Bordel Space (paralel polis) v praze

    mailing list brmlabu: brmlab@brmlab.cz (shitstorm included) FAQ brmlabu: https://brmlab.cz/faq

    A nově tu máme hackerspace TAKT praha TAKTPRAHA


    ostatní
    [Noisebridge]
    rozbalit záhlaví
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jak jsem tu kdysi dávno zmiňoval… Tak konečně jsem ty muzejní Delly přes svátky trochu zkonsolidoval, takže jsou připraveny k odběru. V jednom odešel disk (2.5" PATA) a mám jen dva napájecí zdroje. Na všech třech se rozběhne přinejmenším System Rescue CD i s X.org. Displeje vypadají solidně, panty drží, ten poměr 4:3 byl takovej osvěžující. :D

    Pak tu mám ještě TravelMate 2410 (15", Intel Celeron M 1.50 GHz, 2×512 MB RAM, 40 GB HDD, Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller), LCD má ale nějaké blbé/nerovnoměrné podsvícení (obraz ale vidět je).

    K vyzvednutí ve Strašnicích (mezi Strašnickou a Skalkou, detaily do pošty) přes den (po domluvě, cca 8:00-19:00).
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPIKE411: No, kdyby na tom bezel opravdicky MS-DOS, tak bych pro to mel vyuziti :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    SPIKE411: Mno ja si je kdyztak vezmu do muzea. Dikes.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Měli byste nějaké využití pro starý šrot jako Dell Latitude D600 (2×) a D610 (1×)?
    Ta jedna D600 se tváří, že snad má dokonce 1 GB RAM, nabootoval jsem na ní System Rescue CD (s forcepae), do té druhé jsem nekoukal. U té D610 si nejsem úplně jistý, jestli nabootuje, vypadalo to seklé v BIOSu, ale možná to bylo diskem. Ještě uvidím.
    Má to sériový port, paralelní port, modem… tak jsem si říkal, že by se to třeba jako nějaký terminál hodilo. :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HARVIE: ten je vymenou za stolecek...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BLACKHEAD: prosim ten analni kolik uprostred a dve slukovky na crack dole. koberec je v cene?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BLACKHEAD: jiste ze ma :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Ma Brmlab zajem o nejake sklo?


    (doufam ze je ta fotka viditelna)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZELENY_CAJ, HARVIE:
    Bead Chain Gear by adgaudio - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:38006
    gear design for steel bead chains that you might find on a window blind or light fixture.

    popř. varianta s dírou na 608 ložisko
    608ZZ bead chain gear by adgaudio - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:42188
    a v remixech jsou pak linky ještě na pár verzí
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ZELENY_CAJ: asi kdokoliv s 3d tiskarnou. myslim ze sem videl 3d model ke stazeni na thingiverse nebo nekde...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja bych to smeroval na pulku nora. je toho dost.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPECZ: dik
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: Cca koncem ledna by mohl byt pristupny navstevam - ale to bych rekl ze je hodne optimisticky odhad.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPECZ: ...a kdy bude?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: V labu je infrapajka, ale lab je zatim mimo provoz ...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    opet po case se stejnou otazkou: umi tu nekdo zapejkat chipy_ mam tu jeden dell na zapeceni grafarny a doma s horkovzduskou si na to netroufam.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    ZELENY_CAJ: Zkus mrknout na http://postavrobota.cz - nejaky kolecka tam myslim ma..
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, nevite nekdo prosim kde muzu v CR sehnat dve kolecka, do kterych sedi retizek na zaluzie? Nechci na to cekat mesic... dik
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TLOUDEV: ano mosfet s elektronikou primo svab usb host ci slave. V lepsich zarizenich to mame v praci vsude na usb
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TLOUDEV: Kdyz jsem delal zarucni servis nokii (zhruba v dobe kdy byl TOP model N90), tak to vsechno melo smd pojistku+ochrannou zenerku. A soudruzi z nokie chteli mit "bic" na zakazniky co pouzivaji neorigo prislusenstvi, takze u jedny serie horely pojistky uz pri napeti o 0,12V vyssim nez je jmenovity nabijeci napeti, a menily se u jednoho konkretniho typu snad vsechny (zenerky), i kdyz zavada byla jina - proste sly do kelu moc snadno :-) Stejne tak se u nekterych tipu preventivne menily mikrofony ...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ABDULAH: sice je to uz trochu mimo tema, nicmene: bavime se oba o digitizeru (AKA tablet za starych casu, nez se slovo tablet zacalo pouzivat pro takove ty smesne male dotykove obrazovky)? a pokud ano, vis jiste, ze nemas pojistku? (nemusi byt vyjimatelna, ja ji mam na plosnaku na desce natvrdo napajenou, nicmene napis FUSE1 mi poradil, ze ta smesne mala kosticka je zrejme pojistka, jejimz premostenim zjistim jadro pudla)
    IMHO drtiva vetsina zarizeni nad cenovou hladinou cinskeho smejdu ma nejaky druh prepetove ochrany, tzn s nejvetsi pravdepodobnosti prave pojistku.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    GILHAD: mam tablet za 7kkc a pojistky nema - vse elektronicky. Napajim 3a zdrojem a kabelem co da 1.9a a mam klid
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    GILHAD: ok, takze resume: vetsi amperaz, aby to "utahlo" i 2A odber.. mrknu na dx/alibaba/... dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam