• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague

    Hackerspace

    Pražský hackerspace Brmlab. - Nová adresa Pod Kapličkou 20 (na želivského)
    Meetup kazde utery od 19h; Vchod z jihu https://mapy.cz/s/2uIax, za dvermi doleva, 2. patro IRC: #Brmlab

    PiSec v Písku.

    Base48 v Brně.

    Ostravská Labka - [ Labka : Hackerspace Ostrava : uvazovali jste nekdy nad tim, ze si vyrobite samici robota? ] (labka suspended)

    ROH - Pražský mikrohackerspace ROH

    Bordel Space (paralel polis) v praze

    mailing list brmlabu: brmlab@brmlab.cz (shitstorm included) FAQ brmlabu: https://brmlab.cz/faq

    A nově tu máme hackerspace TAKT praha TAKTPRAHA


    ostatní
    [Noisebridge]
    rozbalit záhlaví
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    RAINBOF: k té knize Hradla bla bla :)
    Tu část knihy, kde se popisují jaké pouzdra majéí součástky atp, to by asi šlo převést na video. Nevím ale jak chceš převést na video teorii. Třeba vysvětlit jaký je rozdíl mezi klopnými obvody anebo mezi asynchronním a synchronním čítačem. Což je základ v číslicové technice ... Jak ve videu budeš vysvětlovat analogové obvody, operační zesilovače ?
    Musí to být "akční" a ne moc dlouhé. Musí to být takový "trychtýř" do hlavy, jinak ti to teenageři nevezmou. Prostě je to nezaujme.
    Ale když to nebudou znát, nic vlastního sami nenavrhnou a nezkonstruují.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: to si nerozumime - ja tu knizku chapal jako doplnujici materialy pro ty, co projevi po prednasce/workshopu intenzivni zajem, budou chtit pokracovat sami dal/hloubeji a ty jeste nebudes mit pripraveny vlastni ;)
    to ze face2face kontakt a ziva diskuze nad doutnajicim obvodem ma jinou uroven nez "precti si pdf" je snad jasny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: to je sice pekny ale prednaska je zcela jinej format je to spoluprace skupinky. link na knizku je spis odpalkovani jednotlivce :). Ale obsahove je to cca ono. Ovsem je dulezity aby ty informace nejak zily a diskutovalo se nad nima coz se ti u knizka&cau casto nestane.

    Co si budem rikat, dneska lidi moc nectou. Chtej "video/zivej obsah", Kdybych tu knizku predvedl kapitolu po kapitole v prikladech na video budu mit vic odebiratelu nez ma ta kniha ctenaru :).

    Motaj se tu mlady kluci a stary paky casto "uz nebastli". nekde se zacit musi.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: muzete zkusit zacatecnikum doporucovat tohle
    ebook je zdarma ke stazeni a prislo mi to takovy pekne polopaticky napsany
    CZ.NIC - Edice CZ.NIC
    https://knihy.nic.cz/#hradla
    SWIST
    SWIST --- ---
    RAINBOF: Jasně, super. Díky. V tom případě doufám, že se mi povede dorazit.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SWIST: Uplny uvod. Aktualne sbiram prednasejici, temata. Rad bych probral uplny zacatek z vice pohledu aby to sedlo vice lidem a nasledne zkusil jit dal. Urcite ale nechci skoncit u nimrani se v arduinu to jen tak prelitnem, je to totiz typicka brzda :D
    SWIST
    SWIST --- ---
    RAINBOF: Jak moc velký úvod by to byl? Zájem by byl, ale znalosti prakticky nulové.. :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Zvazujeme mensi serii prednasek na tema uvodu do elektroniky.

    Plan je moc se aspon zpocatku nenorit do hloubky ale brat to z ruznych uhlu spis do sirky nez do hloubky (napeti, proud, bezne soucastky, bezna zapojeni). Meli by jste nekdo zajem o konkretni temata ?

    pokud by prednasky mely nejaky vetsi dopad na publikum muzem po nich udelat bastlici chvilky.

    Plan je vetsi cast prednasek opet streamovat a ulozit do archivu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF:
    Rozborka problehla dobre, tiskarna tiskne coz je dobry. Nasli jsme novou chybu kterou bude teprve treba vyresit ale jede.

    Tema na dalsi rozborky:
    * anatomie spinaneho zdroje (odesel nam matrix zdroj)
    * repase na mixaku (spis pajeci workshop)
    * Commodore 64 :D. Toto bude tak trosku specialek. Rozeberem C64 a zkusime ho spravit. Bude to tezsi protoze bude potreba merit :). Zavada i oprava jsou pro mne zname takze vas povedu. Budeme sledovat signal, osciloskopovat, premejslet na co se to divame, kreslit a pajet. Bude to takovej uvodik do serie srazu MCM. Vhodne pro vsechny kteri chteji umet spravovat elektroniku.


    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SUMIE_DH: na cestu jsem je vybavil letáky a vizitkami - můj sponzoring Brmlabu :)
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    Brmlab vyrazil tento vikend do Brna --> https://brno.makerfaire.com/ . Jsme na stanku 34 vedle Base48 ;]
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Kdybyste meli zajem pro ty starsi stroje, zbavuju se nejakyho harampadi:

    [ OFFERINGNABÍZÍM: PC a dalsi harampadi / Praha / 100 CZK ]
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Chystame v HWlabu vyclenit cast pro udrzbu, hacking a ustajeni starsiho PC HW.
    Mame AS/400,
    System 3000 vc systemu V,
    386sx
    486DX4
    P4 HT (v chodu u CNC)
    Casem bych zde postune oservisoval svoji sbirku prevazne IBM notebooku.

    Bydlet zde docasne bude i nase BBS jejiz provoz startuje koncem brnenskeho makerfaire.

    Pokud bude zajem, pres DOOR budou prubezne zpristupneny ruzne bizary :D (na jednom se uz pracuje)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    preposilam z brmlab ML (abyssal):

    Pretoze mi vela ludi hovori, ze sa tam nic nedeje, tak tu je par foto z
    posledneho vecera:

    - Rainbofov terminal
    - Ctx VGA glitching
    - upecena vrtacka
    - Teslak renewal (not in photos, via Mrkva+Chido)

    Nothing is happening in bjórnlab - Album on Imgur
    https://imgur.com/a/NsqxzG2
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    Zitra a v nedeli budem mit stanek na https://www.linuxdays.cz/2019/ ---> come say hello ;]
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    (preposilam z ML)
    Ahoj všem,

    dlouho tu bylo ticho tak se to pokusím prolomit zprávou:

    Jak jsme avizovali minulý měsíc, tak Brmlab jede na makerfaire do brna
    kterej bude 19-20. října, spojili jsme to s Base48 takže to bude zas
    improvizace :)

    Zatím se nám to vylíhlo následovně

    Projekty za brmlab:
    -----------------------------
    - glitchart (done, piluje se) (ctxz)
    - BBS terminal (in progress) (rainbof+?)
    - Some from Chemlab (Sachy+?Sumie)
    + kdo se přidá na poslední chvíli (ještě oslovim Trojku jako hosta)

    Dále jedou: MaxFx, CTXz-ův kámoš.

    celkem 2 stoly

    projekty za Base48:
    --------------------------------
    - nevim ale poslali
    https://www.thingiverse.com/...?fbclid=IwAR3sWFRt-OhrCbXWPMRNHKxdTY_OP-wpPXKc-oRb6ln5dF-eGew6hrtgdRo
    že by měli něco podobnýho
    celkem 2 stoly

    co uz vime:
    18. bude odjezd+deploy

    - Kdo se chce přidat / na koho jsem zapoměl ?
    - Zatím není jasný ubytování ale pracujem na tom, tipy uvítáme
    - Mame dost samolepek ? natisknem na 3D tiskarne nejake kravinky ?
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    TILLIT
    TILLIT --- ---
    RAINBOF: ne, vosy. Je tam pivní past
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    QWWERTY: já si nejsem jistý, jestli tam někdo vůbec něco hrál v době, kdy jsem tam byl (asi od 21.30 do 23.30) :) ale jak říkám, atmosféa a pokec fajn - viděl jsem po delší době zase Maxfxe :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MEJLA77: to je docela smutne
    hralo se misto toho nejake podobne rychle fps?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam