• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Takže nějaký ty vánoční drby z brmlabu:

    - Včera jsem udělal korona-special prerusenyho cyklu uplneho zakladu elektrotechniky. Protoze byl zajem jeste z minula, zopakoval jsem a jeste minimalne jeden termin bude. Udělal jsem maly skupinky pajecu po 4 coz se osvedcilo a budu v tomto duchu pokracovat i nadale. Pájíme stavebnici malých repro bedniček což je další ze stavebnic s praktickým přesahem. Nejtěžší je zdá se složit krabičku :)

    - Summie znovu zkalibrovala NeoPhot32 a tušim vyšistila ostatní mikroskopy takže biolab je zas jako ze škatulky.
    V biolabu nám už nehnízdí jen Summie a Sachy ale také Mirajs což je takový speciální tvor chovající exotické ryby.

    - Na leden plánuju dorazit pájení a spustit ohlášku na pravidelnější workshopy robotiky (taky pro začátečníhy je to s ohledem na skilly absolventů pájení)

    - Z HWLabu ubude CNC od jerryho a to proto že se ukázalo že ho opravdu nikdo za ten rok a půl nebyl schopen a ochoten použít. Pokud by jste někdo toužil po vlastním CNCčku tak za lidovku ho pustí Jerry je to CNC 3020T se 4 rotační osou. Celý je to poměrně tuhý konstrukce, běhající pod LinuxCNC. Za brmlab k tomu přidám kompa (malej dell) i s monitorem. Pro extra lamu můžu udělat nějaký briefing pro začátek.

    - Za donate co jsem dostal koupim do HWlabu další lampu protože jedna fakt chyběla
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    BLACKHEAD: psano na blackberry... 30 :-)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TLOUDEV: R0, R0, co mi to jen....
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    BLACKHEAD: kobercovka NENI gafa. kobercovka je latkova. jeste existuje tzv sportpaska - k dostani ve sportu, take latkova. ale nevim, jestli se jeste vubec vyrabi - poslednich R0 let nesportuju.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    JONEZ1: Kobercovka - proste GAFA. Ale IMHO Raibofe - ta bude taky moc tlusta, vzdyt je to jen takova chlupata daktejpa...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JONEZ1: kobercova paska je i latkova jednostranna paska
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    RAINBOF:: kobercovku znam jen jako oboustrannou lepici pasku, tu myslis? :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kobercovka...
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    JONEZ1: Ja myslim ze odpoved mas na te fotce. Kapton paska. Pokud vim, pouziva se i na hi-temp aplikace. A docela drzi.
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    PLOSTENKA:: duct tape radši ne.
    Krom toho, že je pro tuhle aplikaci je ta běžně dostupná moc tlustá, tak to lepidlo, zejména při vyšších teplotách vydrží prd (rozuměj max pár měsíců).
    Už jsem ale vymyslel alternativu v podobě kapky gelovýho lepidla.

    Pokud byste ale někdo měli tip na nějakou takovouhle tenkou textilní pásku pro aplikaci v elektronice, budu rád za odkaz, nebo informaci.
    PLOSTENKA
    PLOSTENKA --- ---
    JONEZ1: Ducktape...

    PAKOK: Dik, ale bylo mi receno ze je to k nicemu takze z toho asi nic nebude.
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Neměl by někdo zájem o čtečky DHI-ASR1100A za vcelku symbolickou cenu?
    · Wiegand26/34 bits RS-485 protocol· 13.56MHz(Mifare) · 125KHz(EM-ID)
    https://www.dahuasecurity.com/asset/upload/download/ASR1100A_ASR1100A-D_datasheet_2017091.pdf
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    PLOSTENKA: Jinak s odnosem můžu pomoct po domluvě, ale chtělo by aby tam někdo zavolal a zjistil podrobnosti :-D
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    Ahoj chlapci, muzu se zeptat, jestli nevite, kde by se dala poridit takova ta tenka textilni paska, kterou se prilepujou kabely v notebooku? Pripadne nejakou vhodnou alternativu?
    Viz foto.

    Potrebuju vymenit kamaradovi u notebooku vetracek a puvodni paska, kterou byl prilepenej vetrak k zebrum pruduchu chladice uz moc nelepi...

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PLOSTENKA: https://github.com/vlachoudis/bCNC/wiki/Probe-Camera-Alignment

    Taky se da proste dat na CNC kamera a akorat softwarove v bCNC zkalibrujes offset o kolik je sklicidlo posunuty od kamery...

    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Máš nějaký odkaz na ultrazvyk měřič vzdálenosti?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Pripravuju se s klukem na pristi robotickej den. Ubastlili jsme line follower robota a ted bude nasledovat jeho prestavba na esp32 a python a testovani v brmlabu. Konstrukce neni slozita, dily jsou dostupne, je to arduino, regulator LM392 4 kola ve dvojicich paralelne, 3x ir dioda s ir prijimacem pripojene na komparator LM339A a samozreje nesmrtely ultrazvukovy meric vzdalenosti. nabastlenej na servo motoru
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jinak kdyby někdo chtěl pájet tak tenhle víkend by to šlo ale vzhledem ke koroně se domluvme individuálně :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    zdá se že se nám tu zjevila skupina s potenciálem:
    [ Kvantové počítače a programování ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam