• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    NAVARA: jasne, jasne... nerikam, ze by to bylo povinne zvyseni limitu, jen si myslim, ze by ten soucasny rozsah EU vyhlasky mohl misto 10-22 EUR byt vyssi ( 10 - 150 EUR ) s tim, ze by bylo na danem statu jak si ten limit nastavi...

    Ostatne je mi jedno kolik platim za ten balicek navic, ale stve me, ze na nej ceka clovek 2 mesice... nehlede na naklady, ktery nam vsem pres CP vznikaj. Neverim tomu, ze zisk z vyberu toho DPH prevysi naklady na uredniky, ktery to musej resit.... dobrej nastroj na to jak zvysit zamestnanost, ale blbej nastroj jak zvysit prijmy. Tesim se na cisla az zverejnej kolik to "vyneslo".

    Jsem asi staromodni, ale porad tak nejak verim, ze by podnety ke zmene mely vychazet od lidi a nikoli od "papalasu", takze myslim, ze pokud hlas nespokojenosti nezazni, nikdo to nebude resit. A problem neni neefektivni posta, ale neefektivni vyber dane, to si priznejme.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DARKRAZOR: asi s podobnou sanci jako petice pro snizeni dani ;) nebo jakakoli jina petice... mladez se vyblbne a da pokoj
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    LUBANCZ: O kvalite ppl sluzeb nedelal iluze....mohl bych prihodit par zazitku s linymi dorucovateli a pod, ale to uz by bylo moc OT

    Mimochodem, co takhle nejakou evropskou petici za zvyseni limitu pro dovoz ze tretich zemi? Myslim, ze by to mohlo mit mezi lidmi uspech.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    XLEEF: ne kazdej posila trackovatelnou zasilku z ibeje.. vetsina $10 shippingu z ciny je netrackovatelna.. klasickou recommended obalku nezatreckujou, ikdyz nechapu proc vubec nekdo resi tyhle obalky, kdyz EMSko stoji u nich $11/1kg... cim vic kil cajnani poslou ti nizsi postovny maj (nejmin tusim 2usd/kilo)...

    usps z usa trackuje jen na hranice, takze vidis akorad ze opustilo usa, mezi pristani v nemecku, predani do cz... a za 14dni ti prijde oznameni od cesky posty ze tam mas tyden uz balik...


    co me dneska pobavilo je tenhle clanek: http://ekonomika.idnes.cz/ceska-posta-zdrazuje-baliky-budou-stat-az-o-petinu-vic-ppi-/ekonomika.aspx?c=A110927_114912_ekonomika_spi
    kor kdyz srovnam PPLko vs Obchodni balik tak to je 79kc(ppl) vs 142kc (cp).. chce se mi blejt jak muze tak nekvalitni podnik zdrazovat
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    HEAVYN: diky napisu jim
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    XLEEF: jo to musis, je to cislo ktery to dostane od posty
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    HEAVYN: jo aha dix.

    jeste dotaz jak tohle funguje u ebay veci ? to jim musim napsat aby poslali to cislo asi ze ?
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    XLEEF: no dyt jo
    Post/EMS tracking - track-trace
    http://www.track-trace.com/post
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    HEAVYN: china post :) ...
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    XLEEF: no zaklad je mit tracking cislo, podle kteryho se muzes koukat treba tady
    track-trace
    http://www.track-trace.com/
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    a je naka moznost nekam zavolat a dohledat balik na kterej cekam... nebo proste smula ?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    mel jsem dva baliky od zapnuti elektronickeho oznamovani a papiry k obema dorazily poslusne postou v pdf

    mirne zmateni nastalo, kdyz jsem veskerou odchozi dokumentaci (vcetne souhlasu s proclenim) taktez postoval v jednom pdf :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    XLEEF: mně nepřišel balík časopisu z USA a deštník z Irska, náhradní zohýbali
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    MOIRAIN: hmm me uz neprislo ani tricko z amazonu uk ...pak naky veci z korei... uz se bojim neco objednat
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    XLEEF: letos minimálně 2x, žádost jsem podávala, ale od té doby mi nepřišlo nic, co by muselo být řešeno na celnici, tj. buď z EU nebo těžce podlimitní
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    zdravim, stava se vam ze by vam neco fakt vubec neprislo ? me uz tak 50 na 50, ze ten balik vubec nekdy dostanu, pak musim resit reklamace atd.

    mohu se zeptat to vtom zahlavi : ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny

    znamena ze me budou informovat, ze prijmuly balik pro me z ciziny ? ... a fakt to funguje?
    diky
    KORDA
    KORDA --- ---
    Pri minimalnim platu 8000 je superhruba mzda 10720. Takze dalsich 40 zasilek. To tam za DEN projde uplne s klidem.

    Jde mi o to, ze by mne zajimalo kde ty penize konci...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KORDA: a dane a ostatni naklady bude platit kdo? zustane ti z toho na cloveka tak 30 korun...
    KORDA
    KORDA --- ---
    KORDA: Pracovní úřady na konci měsíce evidovaly 32.343 uchazečů, kteří mohli ihned nastoupit do zaměstnání.
    KORDA
    KORDA --- ---
    Sto zásilek za den = 8000,- CZK. Minimalni plat / mesic / osoba. (plus jeste soc/zdrav) = jeden skladník na měsíc.

    Evidentně to tak nefunguje.

    Grrr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam