• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NASA
    NASA --- ---
    cau, urcite jste tu uz resili moji situaci, mohl by me tedy nekdo odkazat na nejvhodnejsi postup?
    prislo mi oznameni, ze mam balik na p120, potravinove doplnky za par dolaru.
    v naberovem listku, co mi poslali je zakorzkovano "bez cla", coz jsem mel v planu, proto jsem nakupoval mensi mnozstvi za cenu pod tech 24(?) eur
    jde mi hlavne o to, ze nechci poste platit ten poplatek, da se tomu vyhnout?
    nejsem prazskej...
    diky
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VECTOR: a druhy postovny platil kdo?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: akorat jsi ojebal nejakej internetovej obchod? nejak nerozumim tomu co jsi s tim provedl...
    MICA
    MICA --- ---
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    KALIBAN: Stačí. A na jaký asi poště, hm? :) Já jsem tam byla a přede mnou na prvním stanovišti byli dva lidi, a za 10 minut jsem byla venku.
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    KALIBAN: Asi měsíc zpátky jsem objednávala 2 knížky z amerického Amazonu a DPH platit + stodvacítku navštívit jsem musela. Tohle je asi spíš o štěstí co proklouzne, nevím..

    QUORRA: Teda já si pochvalovala jak překvapivě pozitivní a rychlej zážitek to na Plzeňský byl, ale i když jsem šla vždycky rovnou na řadu (krom mrňavý fronty u poslední přepážky a asi čtyř minut čekání než mi donesou balík ze skladu), tak mi to zabralo 25 minut minimálně.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    QUORRA: 10minut? na ktery poste jsi byla a pro co? 10minut ti nestaci ani kdyby tam nebyla vubec zadna fronta, nez obejdes ty ctyri stanoviste...
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    NAVARA: Den? Já tam strávila 10 minut. Taktéž mí přátelé, co si tam pro něco byli. A rozhodně je lepší jít si tam osobně, než to nechat řešit Českou poštou. Já jsem prohloupila, nakonec jsem tam musela osobně a stejně jsem zaplatila 300 Kč navíc za balík, který DPH ani clu nepodléhal.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QUORRA: a muzes stravit den postavanim na poste a muzes se tahat s kdovijak tezkym balikem pres pulku Prahy apod
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    FI_YOU: :) Ale lepší je rozhodně si dojet osobně, pokud jsi z Prahy a okolí.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    QUORRA: ted jsem mluvil s celnikem. Jsem u nich v evidenci v souvislosti se zasilkou z minuleho roku a nebyl schopny najit potvrzeni o plne moci z te doby. presto mi zasilka tenkrat dosla. nicmene me ujistil ze bez ni to nejde :)
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    FI_YOU: Cože? A jak myslíš, že by ti ten balík přišel, když bude trčet na poště, dokud si ho buď osobně nevyzvedneš nebo to díky plné moci vyřídí pošta?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    po roce opet svadim boj s Postou 120. Prisla mi lejstra, o kterych jste psali nize:

    Chapu spravne ze:

    1) scan baliku uvadejici jeho obsah a cenu zbozi (cca 64 USD) = fakturu jiz dokladat nemusim
    2) zadost o elektronicke zasilani = upozorneni mailem, namisto pisemneho oznameni do 3 dnu (stejne mam vzdy track&trace number)
    3) vyzva k plne moci = vyhodim 180 CZK prakticky za nic? Je vubec nutne nejakou plnou moc udelovat?

    Minuly rok (pokdu se pamatuji) mi zadne papiry zaslany nebyly a pokud ano, tak jsem je nevyplnoval.

    Takze abych to shrnul:
    mam se na ta jejich lejstra vy**at a pockat si, az mi za mesic prijde balik? Nebo se vyplnenim formularu da proces urychlit?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Amazon to ma nejak vychytany.. nevim jak.. i kdyz si objednate kindle z americkyho amazonu, tak prijde bez niceho.. dva kamaradi to tak meli a urcite to bylo vic nez limit...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KEMENTARI: ze by to bylo pod limit?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MAKROUSEK: Ja jsem tuhle objednala nejake veci z nemeckeho Amazonu, balicky prisly ze vsech koutu sveta a krome jednoho, ktery se ztratil na poste, dorazily vsechny primo ke mne, bez placeni cehokoli. Nechapu.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MAKROUSEK: pokud zaplatila dph v anglii, coz se mi zda divne, tak uz to bude jen clit, nicmene musi mit doklad ze ktereho bude zrejme kolik je dph v anglii zaplaveno. Ale bude to boj s celnikama. Idealni by bylo kdyby si to poresil dodavatel sam.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KALIBAN: tak vyplnena ztrata na americkym shopu, vyresena a navracena plna castka, objednano znova ve ctvrtek v noci, od vcerejska pripravene na slovenske celnici k vyzvednuti....
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    TABORACEK: Jeji namitka bude, ze na fakture, kterou ma vystavenou z britske firmy uz VAT vycislene je, takze je v Britanii ta firma odvedla. Co ted?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MAKROUSEK: ano a nic si na nich nevezme
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam