• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    takže, teď volal otec, že mi přišlo doporučený psaní do vlastních rukou, takže tablet nejspíš visí v Praze a musím si tam pro něj zajet a doplatit DPH. A koukám, ty kurvy pražský (myšleno zaměstnance pošty, ne globálně) v sobotu nedělaj, ach jo...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak to jsem zvědav :)
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    taky uz mi chodej veci prepsany, kontrolou prosly, bez cla
    asi uz to tolik nehrotej :))
    CNV
    CNV --- ---
    Nedávno mi přišla zásilka za 99 dolarů, normálně do schránky, žádný DPH, nic. Že by se blýskalo na lepší časy?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Hele a zkouseli jste to nekdo s tim darkem a celnim limitem 45 ecek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: pardon, ja myslim ze to byl taky fedex, nejak se mi to mota, nechavam si toho posilat nejak moc:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Fedex po mne chtel tri kila
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TABORACEK: cuze? to fakt?

    ja teda objednaval pres ups, prisel typek, vybral dph 20% z toho co bylo na fakture a hotovo.. rozhodne tam zadnej ichtil poplatek jako u CP nebyl
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak na to kašlu...objednáno, 88,98$ zaplaceno, přijde to normálně poštou, doplatím DPH, snad to budu mít do 8.7. doma, než pojedu
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: zavolaj ti jak to chces resit. Bud si to vyresis sam, nebo ti procleni poresej tusim za 300Kc...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak poslední dotaz a objednávám...

    tablet za 89$, normálně označený jako tablet, poslaný skrze UPS...DPH zaplatím, až mi bude UPS balík předávat?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KALIBAN: ja na priklad mam problem s placenim jakekoliv dane, nejen DPH.... Takze kazda koruna ktera se nedostane do statniho rozpoctu tak aby ji mohl nekdo ukrast, je dobra koruna...

    Blbe na tomhle systemu je, ze si budeme muset zacit verit kdyz si budeme predavat veci a penize z ruky do ruky, coz v tehle zemi moc nefunguje:(
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    KALIBAN: mne osobne vadi spis zdrzeni na dalsi poste, dalsi papirovani a pripadne hrabani se postakama v zasilce
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ja vlastne nechapu, proc je takovej problem to DPH zaplatit... ale dobre no
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: tak to jsme v prdeli, a nikomu nám už nic nepřijde :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: myslis ze to tu celnici nectou? od ted se bude zadrzovat vse vypadajici jako fotoramecek :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: takže nejlepší teda bude zariskovat, nechat si na balíček napsat fotorámeček za 20€, nechat to poslat expresně přes UPS a doufat, že si ho náhodně nevyberou ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: riziko tam je, ale UPS a ostatni dopravci zjevne ty baliky neroentgenuji, takze si celnici vybiraj ktery baliky chtej videt a ty se nasledne zadrzi na celnici. Pochybuji ze si namatkou vyberou balik s deklarovanou cenou 30USD ktery nebude velky jako paleta (nehlede na to ze celnici volumetricke udaje predem neznaji)...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    takže je pořád riziko, že když si připlatím 400 za expres dopravu, budu muset doplatit 400 dphčko?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LUBANCZ: ja osobne mam s UPS ty nejlepsi zkusenosti, vzdycky mi ten kuryr telefonuje ze mi to priveze a jestli budu doma. Krom toho mym celnim deklaracim veri vcelku bezvyhradne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam