• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MICA: pointa celniku neni generovat zisk, ale odradit mistni populaci od zlocinu nakupovani kvalitniho zbozi v zahranici a smerovat je k nakupovani predrazeneho smejdu od mistnich.

    SKOKY, MIKEE: extremni cenovy rozdil jsem tam dal schvalne. Pokud vam to pomuze, predstavte si tedy uvedeni ceny 50k a 100k - uz to nevypada jako vylozena ochcavka a presto to usetri pulku cla.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ANDY_WARHOL: dobrej vlastenec by si dané zboží koupil v ČR od českého prodejce i když bude o x% dražší:-)
    MICA: Tak projekt celní deklarace byl pro poštu výdělečnej, celkově ČP je v plusu. Jak je to s celníkama nemám zdání.
    MICA
    MICA --- ---
    Nedá se vlastně nějak zjistit kolik se z toho ročně dostane do státní kasy a kolik stojí ta armáda razítkovačů?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKOKY: nedat kalouskovi ani korunu je znak dobreho vlastence :)))
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA:
    Tak celní úřad se neřídí pouze přiloženou dokumentací ale také aktuální cenou daného(či podobného) výrobku na trhu. V tvém případě by ti nevěřili a brali by cenu jako podhodnocenou. Navíc existujou už internetové obchody, kde když si něco koupíš, tak tam rovnou zaškrtneš kolik procent ze skutečné ceny kterou zaplatíš má být zapsáno na faktuře. Hold lidi to ochcávaj co nejvíc.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    NAVARA: no to by dojelo na to, ze odhadovana cena by byla znacne vyssi nez uvedena a krom toho tehle "trik" s nejakou min napadnou zmenou muzes udelat tak jako tak, proste to 50 fakt zaplatis (faktura bude zaplacena) a fakturu zmenis potom
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MIKEE: vystavim ti fakturu na 50,- a pote co ti zbozi dorazi ji opravim na 50000,- ?
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    KORDA: say what? co je celnikum do toho jestli jsi to zaplatil nebo ne? mozna i lehce rozepis, protoze to je zajimava informace
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    KORDA: To je zvláštní a když píšeš na celnici, tak máš na mysli celní úřad nebo vyměňovací poštu Praha 120? Btw máš číslo zásilky?
    KORDA
    KORDA --- ---
    Nebudu tu rozepisovat celou story ale pokud mate splatnost na fakutre a jeste jste zbozi nezaplatili tak vam nic na celnici nevydaji.

    Ja musel balik za 100,000 nechat poslat zpet.


    Uz je to tak tyden co jsem to resil a porad se mi vari krev z onoho zazitku.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANDY_WARHOL: příště se polepšim :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TOOMIX: Rekl bych, ze to myslel tak, ze si to tu provaril a možná si můžeš za to Sam, ze ti ten tablet stopli .
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MICA: takovej průser jsem riskovat nechtěl :)
    NAVARA: teď jsem to asi úplně nepochopil ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: v tomhle klubu se priznali k praci na celnim minimalne dva lidi - kolik myslis ze tech 7" tabletu z HK do HK denne smeruje, aby nebylo mozny hodit ten jeden balik stranou? ;)
    MICA
    MICA --- ---
    TOOMIX: Ty můj kvííííííítku medový, to se nikdo nedovííííííííí ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MICA: druhá možnost...zfalšovat všechny papíry a doufat, že ten balík neotevřou? :)

    MICA: mám tu nachystaný všechno - údaje o platbě z eBay, Paypalu i odečtění peněz z normálního účtu, screen aukce, kde je cena zboží a Free Shiping do ČR.

    Snad nebudou žádný obštrukce, v neděli na 14 dní mizim, tak si s tím chci aspoň ty 3 dny pohrát a naučit se s tim, abych mohl 14 dní po večerech s tableten v ruce jenom relaxovat ;)

    Jinak teda balík odeslán 16.6. z Číny a 27.6. mi přišel dopis z Prahy z celnice. Jsem ani nečekal takovej fofr
    MICA
    MICA --- ---
    ANDY_WARHOL: Vždycky musíš dokládat nějaký potvrzení o tom kolik si zaplatil...

    TOOMIX: Pokud budeš vyřizovat osobně, tak jim vždy stačil jen vytisknutej mail z paypalu, ostatní papíry (se kterejma pruděj při vyřizování českou poštou) celnice nechtěla, ale i tak si je pro sychr vždycky beru
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: no asi jo :)

    každpádně doufám, že nebudou nějak popotahovat a prudit, zaplatím nějakejch 450kč a pujdu domů s tabletem v ruce
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: takovym vahovym rozdilem bych se netrapil, v cine maji zjevne cinske vahy:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: právě, že jsem upustil od toho, abych žádal prodejce, aby to poslal nějak jinak, než jako tablet, poslal to tak sám z vlastní iniciativy.

    V ruce mám screen aukce z ebay s nickem uživatele, ID předmětu, screen platby z paypalu, kde figuruje nick prodejce, a jak tak koukám na fotky toho balíku, tak na nich je ebay nick prodejce taky ;)

    Akorát mi trochu nesedí hmotnost, na ebay je psaná hmotnost krabice s tabletem 550g, na balíku je 522g, ale tak to je jedno, snad je v balíku tablet


    ANDY_WARHOL: jelikož to celníci zadrželi, tak musim ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TOOMIX: a ty jim to musis dokladat, nestaci ze faktura je u baliku ?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: Pokud to dobre chapu, tak ty jsi to neposilal, takze pripadny precin je problem odesilatele. Ty jsi se to snazil napravit. Takze jako kazdy jiny dobry skutek to muze byt po zasluze potrestano, ale aspon mas v ruce nejaky strelivo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam