• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    GAF
    GAF --- ---
    SKOKY: :D
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    GAF: tak pak řekni až to budeš posílat. Necháme to zadržet a dát a náběr a trochu si tu zastřílíme :-)
    GAF
    GAF --- ---
    THESTOUPA: a jo, máš pravdu. No, takhle to možná dopadne ještě o litr dráž :(

    Ale tak to už je moje věc. Díky moc za osvětlení.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    GAF: prijde mi, ze jestli pocitas DPH a clo z toho sameho zakladu a navic pripocitavas postovne az na konec, tak to pocitas spatne - http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/#13
    ale tak ramcove to pri tehle castkach asi vyjde...
    GAF
    GAF --- ---
    Tak už jsem si pomohl - ono ten TARIC nějak nechce brát skupinové kódy, jenom ty konkrétní. Jenže pod sportem / ostatní jsem nic nenašel. Tak jsem tam dal zbraně / ostatní.

    Clo mi vyšlo z 5800 na 1200 což a z té samé částky jsem počítal DPH též zhruba 1200. Poštovné, 600kč, připočítávám až nakonec.

    Takže otázka jednoduší jenom: je zhruba odpovídající, že za cenu 5800 + poštovné 600 z USA za dva luky ze slitiny (no sklo-laminát to asi nebude, myslim, že jsem z zlamil :) zaplatím cca 9000?
    GAF
    GAF --- ---
    Ahoj, prosím o pomoc, snažím se vygooglit nebo na TARICcz spočítat, kolik by mě stálo koupit z USA dva skládací sklolaminátové luky se šípy v ceně asi 600 dolarů. Ale ten TARIC mi nějak nechce vybírat položky nebo nevím. Tak buď s tím TARICem nebo mi rovnou říct orientační clo a dph (21 procent navíc předpokládám).
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PIERDUS: dej mi do pošty podací číslo, kouknu se ti, kde se reálně zasekla
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    Mě pro změnu poslali mail ze sklad.praha120@cpost.cz, že zásilku poslali na mou adresu v úterý, ale nic doteď nepřišlo:)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    TOOMIX: chyba v matrixu ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Včera mi přišly dva balíčky, cena celkem 5$, razítko China Postu je 23.1.2013, takhle rychle se mi to líbí
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA:
    PIERDUS:

    Vše co je potřeba doložit je napsané na Avízu (první stránka z těch 5ti)
    Pošli číslo zásilky a kouknu se ti, co je třeba doložit konkrétně :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PIERDUS: tak možnosti máš tři.
    1. přijít si osobně a zásilku si vyclít na celním úřadu (v budově pošty Praha 120, Plzeňská). náklady: poplatek 96 ČP. Zásilku si odneseš na místě.
    2. zplnomocnit ČP aby za tebe zásilku vyclila. Cena 180 CZK a doručí ti jí až domu
    3. najít si jiného deklaranta (jinou firmu, která za tebe zásilku vyclí- např Kama) - Nedoporučuju u zásilek neobchodního charakteru. Je to dražší.

    + jestli bude vyměřeno clo DPH, tak ho budeš platit ve všech případech.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MICA: pokavad je udana castka na krabici, tak to neni treba a je to dle me i jeden z duvodu, proc se ti to sekne na celnici..
    MICA
    MICA --- ---
    PIERDUS: dej jim plnou moc, pokud chceš tak el. zásílání (Pozor, do počítáče to zadávaj retardovaný makakové co nejsou schopný pochopit, že člověk v ČR může použivat email s nečeskou doménou, takže radši pořádně zvýrazni .COM pokud používáš třeba gmail.com). A jako důvod jim napíšeš něco jako "Prohlašuji, že se jedná o zboží neobchodní povahy pro osobní potřebu". A t komu ještě chtěj nějakej doklad o zaplacení, já posílal většinou email z Paypalu vytisklej do PDFka.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PIERDUS: jde o to, co po nich chces, jestli se ti nechce na postu, tak doporucim zaslat plnou moc a vyjde te to komplet na 180 + dph z hodnoty zbozi, jestli chces zasilat oznameni, tak bych jim poslal i to, ale je to posta, tak muzes taky dopadnout takto :)

    [ POHODAVOLE @ Co vas sere??? Kdo vas sere ??? Aneb...1) ja 2) ja 3) ja 4) ti ostatni ]
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    Ahoj, pls jak mám postupovat, když mám balíček na celní poště a nemám dopředu vyřízenou žádnou žádost a nic podobného? Dnes mi přišlo 5ks A4 lejster a věru moc chytrý z toho nejsem. Jedná je o jednu hliníkovou tyč, kterou mám pro osobní účely pro testování. Cena zboží byla 61 USD včetně VAT. Poštovné bylo 47 USD. Mám tady možnost dát poště plnou moc, dále žádost o el. zasílání oznámení o příchodu zásilek z ciziny, kopii dokladu a předložení důvodu dovozu zboží. Díky moc.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Díky moc!
    SKOKY: Nesledoval jsem to tady, tak jsem nevěděl vůbec...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: a předpokládám, že jsem tady jedinej "insider" a jestli ne tak se odhalte :-))))
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: pošli mi to, mrknu se co se s tim je
    FINSON
    FINSON --- ---
    Vážení, může se prosím někdo z insiderů podívat na moji zásilku, která od 28.11. leží na celním skladě? Je to balíček z U.S., mám vyřízeno "Zasílání oznámení o příchodu zásilky z ciziny elektronickou cestou", přišel mi mail s .pdf scanem průvodních dokladů, na který jsem poslal odpověď dle návodu - a od té doby se nic neděje.
    Mám skladové číslo, mám MRN číslo a mám číslo USPS trackingu - můžu to někomu hodit do pošty?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam