• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: 25€, ať to nevypadá že se vyhybáš dani :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: takže označit jako mobil za 26$ (19,5€) a doufat? :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TOOMIX: Tablet a mobil je něco trochu jinýho. Navíc když do dokladů napíše něco uplně jinýho a směšnou cenu 7 dolarů, tak to deklaranta trkne (zvláště když v RTG vidí tablet) a bude to řešit, pošle na sklad a už si v prdeli :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: těch 199$ tam asi svítit nebude, ale abych nedopadnul jako s tabletem, kdy jsem musel na P120 řešit DPH :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA:
    TOOMIX:
    Sice jsi zavrhnul klasickou poštu, ale taky se vložim do debaty. Píšeš mobil za 200 dolarů. Sem si docela jistej, že u ČP při proclívání se mobily z Asie (Čína) moc neřešej, protože se předpokládá, že je to levná napodobenina. takže celník u RTG reaguje až na cca 4 ks v jednom balení. Bylo by potřeba aby teda na dokladech nesvítilo těch 199, ale ať tam napíšou něco menšího. Známej si asi před měsícem nechal dovážet z číny taky nějakej mobil (nevim už jakej ani cenu, ale nebyl to padělek ani uplně levnej krám, počítal s tím, že bude ČP platit clo/DPH a nakonec to prošlo bez ničeho.)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: Tak neříkám uplně nejlevnější listovní. Použít klasickou doporučenou zásilku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: levnější snad i jo, ale s trasovacím číslem apod?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: proč si to posílat jako balík?? není listovní zásilka levnější?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: je to jedno, tablet za 89$ mi stopli, protože ten blbec číňan na to dal "RC Hobby 7$" :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: tak číňani občas píšou na obal nižší cenu, než je skutečná - a pak je jen na tobě, jestli to budeš riskovat - ale pan major to tu určitě čte ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: tak to abych vymyslel, jak jinak si ten Xiaomi Red Rice pořídim...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    add. poštovné - pro balík o váze 2,5kg z USA do CZE mi kalkulačka říká:
    DHL $55
    TNT $56
    USPS $61
    FedEx $79-96

    takže v těch $24 bych moc nedoufal
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX + poštovné

    TOOMIX: celníci se neřídí googlem ;) navíc ten rozdíl je tak nepatrný, že než ti to sem dorazí, může to být třeba 155€
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ikdyž dle googlu 199 US$ = 149.657818 Euros, to bych byl pod limit, jelikož poštovný se tam napočítá ne?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: počítám navíc...

    takže 199$, k tomu 40$ DPH, clo 3-11%, takže 6$ - 22$,

    to dělá celkem
    199+40+6 = 245$
    nebo
    199+40+22 = 261$

    kurva
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: nebude, FedEx si připočte 300 za proclení :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: teď jde o to, kolik mi vyměří FedEx nebo DHL. Pochybuju, že to bude stejná částka
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: kdyby to některá z těch společností rutině obcházela, tak by během okamžiku veškerej zahraniční provoz šel přes ně :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: FedEx mi taky asi napaří clo a DPH co?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: ajo...do píči
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam