• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: To jo, ale to mi psal českej tracking, že to přistálo v Lipsku, tam to přeložili na auto a jede to do Prahy. Tyhle tři z mailu tracking nenajde - začínám mít pocit, že je to spam...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Jen tak malej dodatek. Aktuálně není žádnej přímej spoj Prahy s USA, takže to musí přestupovat :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    A teď mi píše do mailu německej DHL Paket (německy), že mám zítra očekávat nějakou zásilku - a to hned třikrát, pokaždé s jiným číslem zásilky. Tak teď už jsem ale fakt zmatenej :-)
    V tom mým balíku jsem v deklaraci uváděl tři položky, bylo to konsolidovaný přes Shipito, ale odtam šel balík jenom jeden a ten už mám...
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: To chápu. Pro mě to celý není žádný issue, jenom se ze zvědavosti ptám.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Aha, tak to bych spis cekal ze maj nemocnou (rozumnej tech 6 self sick dni za rok se vybira pred vanocema) pulku celnich deklarantu a infolinka to hodila na celnici.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: 25.11. to odlítalo z USA, ve stejnej den jsem dostal mailem avízo k vyplnění, obratem vyplnil a odeslal. 27.11. ráno to bylo v Praze a šlo to na celnici. 29.11. jsem volal na infolinku, jestli jsem něco neudělal blbě, že to furt není proclený: "Ne, máme od vás všechno, jenom kolegové celníci nějak nestíhají." Celníci to uvolnili včera večer, teď před 10 minutama mi to právě chlapík přivezl. Co s tím na té celnici dělali, netuším :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Je to dost mozny. Obecne se dava priorita vecem, ktery jsou velky (rekneme paleta/kontejner, ale to uz obvykle neshipuje express ale freight - jina divize). Nicmene 5 dni je podivny, cekal bych z US tak maximalne 3 dni vcetne prepravy...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PULKA: tak má záznam "Insert item into bag (Otb) 23/11/2013 19:23", kterej odeslali do ČR. Teď to pravděpodobně čeká na volný letadlo, aby se to sem dostalo
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Tohle dává smysl, díky za info - prostě zrovna tenhle můj balík chtěli vidět :-)
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Díky, skvěle. Zakoupeno 10. 11., pošta má záznam od 23. 11. a ještě furt ni, ach jo.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: V praze na letisti v depu DHL, kam prijede ten kamion s balikama z lipska, je takova klec, kam se davaji zasilky, ktery chtej celnici videt. Jinak celni deklarace se podava obvykle hned jak letadlo vystartuje smer EU. Celnik si pak rekne ktery zasilky chce videt a ty se pak nasledne zadrzi. Pokud dojde ke zdrzeni na celnici, obyvkle to neni chyba DHL, ale celniku, pac ty to maj na salamu. Kdyz mas smulu, tak se ten celnik na tvuj balik prijde podivat treba za dva dny:) Pokud jde o dedikovanyho celnika, tak na to muzeme s klidem zapomenout, DHL pouziva stejny celniky jako kdokoliv jinej, na uplatky neni budget:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SKOKY: Jak bych si moh stěžovat na někoho kdo mě posílá vejplatu :D
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PISTA1: tak tam si nemáš vůbec na co stěžovat. Na to že to přišlo 21.11 v 15:15 tak si to měl 26.11 v 6:31. Takže čtyři dny od příchodu do čr :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: OK, tak to se konkurence s Express službou moc nepředvedla... Clí se to, neb je to docela drahé a na krácení daně jsem se nějak necítil ;-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PULKA: Tak tvoje zásilka je zaseklá u nich. Do čr ještě nedorazila

    FINSON: Ono ani nejde o to odkud to jde (ofc záleží EU a mimo), ale spíš jestli se zásilka bude clít či ne. V případě že to bude bez cla, tak neprioritní zásilka se tu zasekne tak den, dva. Při vyclívání záleží jaké všechny materiály jsou přiloženy a co všechno si celní deklarant musí vyžádat od adresáta (takže když vše potřebné má, tak taky tak +2 dny)
    PULKA
    PULKA --- ---
    PISTA1: Aha, ok. Částka je to úplně hloupá, protože překročí limit asi o pár korun podle účtenky na paypalu. Co tam ten Číňan napsal, je mi úplně jedno, klidně DPH z 570 Kč zaplatím, protože je to stejně jenom stovka, ale hlavně ať s sebou ta zatracená pošta hodí, potřebuju to čím dřív, tím líp. A ve skutečnosti, kdyby napsal, že to stálo míň, tak tomu asi taky na poště uvěří - jedná se pořád jenom o baterku na kolo.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PULKA: ne zůstává ti číslo stejný, ale trošku jim to teď trvá.
    Mě dorazil v pondělí balíček odeslanej 28.10. :)


    Jinak časy u posledního balíčku co poslali s číslem :)
    Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BA913912969VV.
    Zásilka podána dne 07.11.2013.
    Zásilka dne 10.11.2013 odeslána do České republiky.
    Zásilka dne 21.11.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - Praha 120.
    Vstup zásilky na SPU dne 23.11.2013.
    Výstup zásilky z SPU dne 24.11.2013.
    Zásilka přepravována k dodací poště.
    Zásilka připravována na dodací poště 547 07 - Depo Náchod 70 k doručení.
    Zásilka doručována dne 25.11.2013 poštou 549 01 - Nové Město nad Metují 1.
    Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 25.11.2013 uložena na poště 549 01 - Nové Město nad Metují 1.
    Zásilka dodána dne 26.11.2013 poštou 549 01 - Nové Město nad Metují 1.
    FINSON
    FINSON --- ---
    No jo, stane se. Mě právě zajímá, o co dýl to teď trvá ČP, když DHL takhle laguje :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FINSON: aha, pozdní noční hodina, měl jsem za to že se ptáš, proč to ČP trvá tak dlouho :o

    předpokládám že obecně vánoční nával... a bojím se o svůj emerický balíček, který kontinent opustí nejdřív 9/12
    FINSON
    FINSON --- ---
    NAVARA: No a proto se pro srovnání ptám, proč to teď DHLku trvá týden :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam