• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: možná už plní sklad a jen nechávaj lepší balíčky, aby bylo na vánočním večírku z čeho vybírat... zbytek zatím posílaj zpátky, aby se to neplnilo tak rychle =)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    TEAPACK: Je to tričko, moc nechápu, co by se jim na tom mohlo nelíbit..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: na 99% to jede zpátky - asi se jim něco nelíbilo. Na 1% je to chyba v systému...
    Mně podobným způsobem odeslali jednu zásilku z HK šestkrát během dvou týdnů, ale nikdy ještě nedorazila do další destinace, tak nevím, jestli je to šest malejch balíčků se stejným číslem, nebo jim to už 5x spadlo z pásu a večer to zametli zpátky k načtení...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Prosím, můžete mi někdo vysvětlit tenhle postup (DHL, zásilka z USA)? Nevrací se jim to zpátky, že ne? Přijde mi divné, že už to bylo v Praze a najednou zase Frankfurt :-O

    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TRAGED: aha.. ok.. pravda, že kolky na zdejších cigaretách nemáme.. já si toho nikdy nevšiml.. ^_^;
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    8BB76E1: IMHO bez kolku.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    pro cigarety platí ten limit 50 kusů, jak píšou na webu české pošty? (dovoz neznačených tabákových výrobků je dle zákona 353/2003 Sb., přípustný v množství nejvýše do 50 ks cigaret)

    ale co je myšleno tím "neznačených"? posílám do cz dvě krabičky (20 a 10 kusů), takže hádám, že by neměl být problém..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    jj.. tak je listopad, hádám, že už se tam ty zásilky trochu hromadí..
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    naposled jsem mel balicek na SPU 022 pres 14 dni. kupodivu to nakonec doslo.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LEENVECKA: já teď navíc koukám na tracking numbers a zdá se, že ten šikmovokej matlák poslal dvě objednávky ve společným balíčku, čímž by to přelezlo 22 eur.
    takže nakonec by pro mě bylo výhodnější, kdyby to fakt někdo šlohl, zrefundovaly se peníze a já to objednala znova, ale jednotlivě, několik dní od sebe, jak odešle jedno, teprve objednám druhý
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    BALAENA: jde o to jestli tam ve skutecnosti jeste je nebo ji nekdo slohl...uz jsem mela takovych pripadu asi tri, ze to do ceska doslo, ale ke me ne...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Jde mi zásilka z Číny. V českém trackeru vidím 23. 10. Vstup zásilky na SPU Praha 022. Můžu s tím něco udělat, nějak popohnat?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KALIBAN: Nepotěší, ale tušíl jsem. Dík.
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    GOLDENDELICIOUS: Dnes jsem balíček objevila ve schránce. Tracking number nefungovalo, takže jsem ho nemohla sledovat, ale dorazil rychle (10 dnů). Prodávající na obal napsal hodnotu obsahu 17,99$; hodnotu poštovného neuvedl, takže jsem DPH platit nemusela.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MVEK: ano
    MVEK
    MVEK --- ---
    Když by mi přišel balíček jednoznačně (žádné klamání) v limitech bez cla a DPH (z USA nebo Číny), ale celnice by tomu nechtěla věřit a zadržela by ho pro řízení. Šlo by to přes poštu a ta by mi nabídla zastoupení...
    Pak bych asi poště musel platit také ten jejich poplatek za zastoupení, i když prokážu doklady, že to není k vyclení a DPH, takže je asi lepší obětovat ten čas a vyřídit si celní řízení sám, že?

    (Čekám, že se mi to za chvíli může stát.)
    XAJA
    XAJA --- ---
    FEDAJKIN: vacsina pripadne eu, lebo colna unia. mensia cast krajine, ktora clo vyberie. je to krajina vstupu, teda v tvojom pripade polsko.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Činan mi poslal zásilku, jde to přes Polsko, kde se to vyclívá, finální doručovací adresa je v ČR. Jen mě zajímá ten proces - clo který budu platit jde komu? Polsku? ČR? Víte o tom někdo něco víc? Díky
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    Díky všem, budu tedy očekávat dopis z Prahy a doufat, že se proces doručování příliš nepozdrží.
    TEAPACK: Ve výpisu z paypalu je poštovné uvedeno zvlášť .
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MICA: Ne, počítá se limit ceny včetně poštovného.

    GOLDENDELICIOUS: Zboží včetně poštovného.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GOLDENDELICIOUS: no, je to asi takhle:

    "Osvobození od DPH při dovozu zboží je nově upraveno v § 71 odst. 3, písm. a) zákona o DPH a je nově osvobozen pouze dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR"

    a úhrnná cena je včetně poštovného, ale pokud to nebude na balíčku uvedeno - že to je včetně poštovného - tak ti pošta120 připočte ještě poštovné...
    Pokud se chceš vyhnout připočítávání poštovného, mělo by na té krabičce uvedené, že poštovné je zdarma, nebo že ho platil odesílatel na svoje náklady.
    Popř. dodat nějaký detail transakce, kde bude vidět i poštovné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam