• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TEAPACK: to je jiná, no.. ^_^
    "ztratily" se mi zatím jen dvě zásilky do Kanady.. v česku zatím jen oznámení o uložení zásilky, takže se mi vrátila zpátky..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    8BB76E1: =D nemusí chytit, stačí když ztratí... ;-)
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    JEREMIUS: tak rada byla držet to pod 45 EUR.. a odečíst z té hodnoty poštovné, to snad problém není.. zatím mi žádnout zásilku odeslanou do česka nechytili..
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    8BB76E1: Nejlepší je radit, v čem se moc nevyznám, že? :-)

    OCTOPUSS: IMHO to nejde. Protože by to pak používal každý. Šance, že ti to projde, se rozhodně zvyšuje, když ti to bude poslané na soukromou adresu z normální soukromé adresy (ne shipito a podobné blbosti). A když ti tu věc třeba pošle bez obalu, aby nevypadala jako nová. A když to případně rozloží na části.
    BURAN
    BURAN --- ---
    8BB76E1: vcetne postovnyho to je pry pro to, aby sis nekoupil neco za 500 usd a nenechal si pak na fakturu napsat, ze zbozi stalo deset dolaru ale postovny 490, takze by ses vyhnul DPH i clu.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    OCTOPUSS: no s tím poštovným jsem to nikdy moc nepochopil.. prý ano..
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    8BB76E1: Jenže se počítá i poštovný, ne?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    OCTOPUSS: no jestli to je mezi soukromýma osobama, tak odesílatele přemluvit ať to upíše pod 45 EUR.. (limit pro soukromé zásilky)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Je nějaký způsob, jak se vyhnout clu a obstrukcím s celníky, když mi někdo z Ameriky posílá soukromý balík neobchodního charakteru, nebo mám prostě smůlu, a i kdyby tam byly použitý trička a duše od kola, musím dokazovat, jakou to má cenu?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hmm no kdyz budu mit stesti tak zitra vecer by to mohlo byt u me...jinak asi az po velikonocich...kurna.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: ano. Druhý den to pak v mém případě přebírá SPU v Pardubicích a další den to mám v Hradci
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Vystup z vymerovaci posty u 120 znamena, ze to uz je na ceste z 120 na konkretni postu?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TEAPACK: Díky za info. Já četl, že zahájit může i adresát, ale do 2 dnů od obdržení zásilky. https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/reklamace
    Ty vole to je úplně na palici...jak by se z principu mohl dostat adresát tak rychle k podacímu lístku? Předpokládám, že k reklamaci je nutné fyzicky přinést ten poškozený balík nebo jeho obsah (foto asi taky nebude stačit, i když info v odkazu mluví o "hodnověrně doložit jiným způsobem"), takže i odesílatel je téměř diskvalifikován. Prostě ve finále musí mohamedán k hoře nebo naopak a to kua rychle.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KORKMAZ: Co psali mně, tak reklamace může sice zahájit kdokoli, ale musí mít originál podacího lístku - žádný fax, sken ani fotka nemusí být uznána... takže pokud si nechceš dělat výlet za adresátem, tak to asi budeš muset zařídit ty (pokud nechceš, aby ti pošta ztratila i podací lístek)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Je to lehce OT, ale stejně se to týká poštovního šlendryánu. Posílal jsem něco na dobírku a obsah zásilky se cestou poškodil a adresát chtěl náhradu. Bylo to pojištěné, ale nemohl jsem rozjet reklamaci (byl jsem mimo ČR), tak jsem mu poslal kopii podacího lístku. Otázka zní, zda má šanci na náhradu škody aniž bych se v tom musel nějak dále angažovat? Na webu pošty jsem četl, že to může udělat i adresát, ale tak známe poštu že...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Spravedlnost existuje! :) Zrovna mi posílají refund za balíček, který se ztratil loni na začátku listopadu v Malešicích... Česká pošta jim nic nedá, protože o tom balíčku nic nenašli, ale jsou féroví ^.^ a příště objednávám naposled v září ;D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FERRENC: ještě stále je v EU, takže se žádné nekoná....
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Nevite ted, prosim, jak je to se clem z anglie?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: jo mně tohle tohle taky ještě ne... a zrovna tady mi česká pošta smázla tracking...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TEAPACK: třeba tohle pořád ještě nedorazilo, předpokládám, že se to tam taky někde válí
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: pod stolem, nebo zapadlý někde v rohu na 120 =) pořád lepší než když ti to nedoručí a pak raději smáznou tracking history...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam