• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: Nevim, ale dělaj mi to balíčky s tracking number začínajícím na LP
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Tady něco smrdí s tim Turkem. Všechny zásilky, třeba i v řádech desítek centů, mi teď visej někde u tech pohanskej psů. Neudělal tam Alibába nějaký překladiště nebo proč to vysypou ještě ve třetí zemi a nepřeloží to rovnou s bezcelní unii?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mne dosly nektere veci z 11. listopadu. Ale dalsi veci ze stejneho dne (a treba i od stejneho prodejce) stale cekaji nekde v Cine... Je to loterie
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: a já už hledal jestli to nebylo 18.11.2016 :-D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Někdy se zadaří. Objednáno 18.11. a před chvílí doručeno

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: dle trackingu mám v Turecku teď dva balíčky
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Mě teď šla zásilka z Číny (prý) přes Turecko a někde se cestou taky kousla asi na 2 měsíce
    MVEK
    MVEK --- ---
    TOOMIX: jasně. Tak jsem to tušil. Možná fakt při mě malá naděje.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MVEK: trackingu ČP jsem si všimnul až na ali, když jsem začínal rozepisovat dispute, protože se jim to tam z ČP propsalo
    MVEK
    MVEK --- ---
    TOOMIX: vida třeba ještě mám nadeji na balíček co jsem pohřbil taky že září. A omylem jsem ho odmávl jako doručený (záměna s jiným). Ten tracking ČP jsi předpokládám získal až teď nedávno. Dřív jsi číslo nevěděl co?
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    třeba to poslali lodí
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    To by mě zajímalo, kde se to dva měsíce válelo. Ostatní věci z Číny chodí v rozmezí 2-3 týdnů od objednání

    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    aha, dobry, dekuju :)
    XAJA
    XAJA --- ---
    KALIBAN: nie, to nie je zvysenie limitu 22€. 45€ je limit pre dar. Dar ma ine podmienky, preto sa tu o tom vedie rec, lebo to nie je to iste. Dar je zasielany sukromnou osobou druhej sukromnej osobe. Pribuzny, kamarat,...
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    KALIBAN: 45 eur je afaik jen mezi soukromýma osobama, ne z eshopu..
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    hele ono se to zvedlo na 45EUR.. tzn me ted bude stat aliexpress dvakrat tolik? i hate u! :)
    FLOE
    FLOE --- ---
    XAJA: Mimo EU, ale stale v Schengenu. Ale to je jedno, ja jsem prave vubec nevedela, jak to v cr chodi, krome EU balicku. Tady pro zmenu jedou zakony stylem kdo se jak vyspal a na celnici maj kolo stesti a je uplne jedno, jestli to prislo z EU, USA nebo jiny tramtarie, na vsem ti napali min. 35% + manipulacni poplatek, coz udela leckdy 50%, takze si clovek moc nepomohl. Jedinej rozdil je, ze sou moc liny na to, aby nekdo resil cokoli jinyho [napr. ceny na eshopu] nez adresat a odesilatel dolozi, takze ta sleva, co sem na zbozi dostala, by mi tady prosla. A gifts tu taky jedou na kolo stesti a jestli si celnik pamatuje vase jmeno + je jedno odkud jsou odesilany. To jen aby vam nebylo lito, ze vas CP vojebava, alespon mate tu EU vyjimku, tu zavidim.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    XAJA: nikoho nezajímá, jestli je to dárek nebo ne. Důležité je tohle: Od dovozního cla je osvobozeno zboží uvedené v čl. 25 odst. 1 v každé zásilce jen do hodnoty 45 EUR, včetně hodnoty zboží uvedeného v článku 27.
    Do 45 EUR to nechytají, pokud nejsou kreténi nebo nemá ČP pocit, že si musí vydělat.
    XAJA
    XAJA --- ---
    Příbuzný mi chce poslat dárek z USA. | Celní správa ČR
    https://www.celnisprava.cz/cz/faq/Stranky/pribuzny-mi-chce-poslat-darek-z-usa.aspx
    XAJA
    XAJA --- ---
    KID_MCHUTT: ale tak zaujima. Ale pozri si podmienky. Limit na oslobodenie daru od poplatkov je tusim 45€. A teda musi ist o tovar od sukromnej osoby sukromnej osobe. Takze to nie je darcek napriklad ako odmena zakaznikovi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam