• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SHARKIE: to bych se nedivil, tam se pod odesláním do zahraničí často rozumí to že jsou schopni něco poslat do Kanady nebo Mexika... :-)
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    NEVILL: mne siel jeden balicek kolecko 2 tyzdne cez 5 statov v Amerike a tak sa vratil naspat k odosielatelovi, ze ho nevedia dotucit :D
    MVEK
    MVEK --- ---
    NEVILL: Tak pohled z Portugalska taky přišel asi týden poté, co jsem přijel zpátky já (vloni v červnu). O to víc pak překvapí, když někdo pošle doporučený dopis v pondělí (a to ještě nejprve musel ověřit, že mu přišla moje platba z pátku večer na účet) a v úterý mi ho přinese pošťák. Ale to je v rámci Čech.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MVEK: no tak to už je ale vážně otřes...jako abych jenom nenadával na českou poštu, nedávno jsem měl zajímavou zkušenost s italskou poštou, chlapík mi tam odeslal balíček ze Sicílie, týden to trvalo než se z Palerma přepravil do Milana (nevím jestli to jako jednou týdně hodí na loď a pošlou všechno na kontinent) a pak už to vlastně trvalo jenom den a bylo to u nás k doručení... :-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    NEVILL: Uvnitř jsem nebyl, ale podle normálního trackingu jsem jednou zmeškal zásilku z Číny, protože ji doručovali ve Znojmě místo Praze a pak se vrátila po vypršení času. Moje blbost, že jsem si nehlídal, jestli se neobjevilo v trackingu české trackovací číslo.
    Jako, že na jižní Moravu jezdí pražáci za vínem, to vím, ale že by tam jezdily i české zásilky či jejich doručovatelé v pracovní době...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SHARKIE: no tak to je taky slušný... :-))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    NEVILL: ja som tam 2x mala pokus o dorucenie na uplne inej adrese ako byvam. pochopitelne neuspesny :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak mi zas jednou měli doručovat dva balíky (včera) a nějak to nedopadlo. Na sledování zásilek tam ovšem přibyla kolonka "Geografická data z pokusu o doručení" a místo vzniku události je zde "Dostupné po přihlášení". Já teda login do služeb české pošty nemám, ale netušíte někdo co bych se tam dozvěděl? Třeba že to měli celý den na pobočce?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: já nemusím... =D
     Clo: 	0,00 Kč
    - DPH: 	1 397,20 Kč
    - Spotřební daň: 	0,00 Kč
    - Zajištění platby celních poplatků: 	550,00 Kč
    - SCS Code 1: 	0,00 Kč
    - SCS Code 2: 	0,00 Kč
    - SCS Code 3: 	0,00 Kč
    - SCS Code 4: 	0,00 Kč
    Celkem 	1 947,20 Kč
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: Když budou mít celníci čas a nebude fronta :) a ještě si musíš vyrobit JSD...

    Radši tu padesátikorunu někde najdi
    Celní služby, mezinárodní celní služby DHL Express
    https://www.dhl.cz/cs/express/customs_support/customs_services.html
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: přesněji 550, jenže když si to budu proclívat sám, tak zabiju jenom cestou dvě hodiny :-/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: Pokud není poštovné uvedeno ("poštovné zdarma"), tak si ho celníci vymyslí - ale DHL by tohle mělo mít pokryté... U nich je překvapující ta částka 600,- za proclení...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NAVARA: na zásilce nebylo uvedeno vůbec nic, protože si to už od odesílatele přebralo DHLko a DHLko mi to i doručilo... ale říkám si, jestli to zase není nějaký český výmysl...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TEAPACK: měl jsi na zásilce uvedeno, kolik stojí zaslání z HKG do CZE (bez dopravy po CZE)?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Chápete někdo tento výpis?
    Statistická hodnota: 	5954
    Základ pro výpočet CLA: 	5608
    Dopravné CZK 100%: 	1647.832
    Dopravné ORG: HKG (70.00%): 	1153.482
    Ostatní náklady: 	0.0
    
    Poplatky vyměřené k výběru:
    Druh popl. 	Základ 	Sazba 	Částka
    A00 	5608 	0 	0
    B00 	6653 	21 	1397.2
    Celková výše poplatků 			1397.2

    zajímalo by mě, jak přišli na to, že je dopravné z HKG v 70% výši a proč mi napočítali DPHčko ze základu 6653 Kč, když celková cena byla jen 6.2k :-/ (což +- odpovídá tomu navýšenému dopravnému)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    MICA: to jsou mrchy, mně tvrdili, že to nesmí být ručně nikdy :D
    MICA
    MICA --- ---
    NAVARA: Já právě měl ručně vyplněno i pro firemní dovoz a taky pohoda, ale už je to asi dva roky zpátky...

    Přesně tyhle formuláře jsem objednaval. Mám jich snad ještě 50, tak kdyby někdo JSD sháněl a nechtěl to od někud objednávat kvůli jenomu kousku, tak je možné osobní předání v Praheeee... ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MICA: Flashku v Dinomu půjčili - mám tedy komplet vyplněné JSD včetně xml pro další objednávky téhož k dispozici (nutno aktualizovat kurz); co jsem srovnával tak bych to nejspíše vyplnit zvládnul, včetně všech těch (asi osmi) deklarací co na mne z TARICu vypadly - tam nevím, jestli se ještě nějak bokem neevidují

    MICA: Osobní potřeba :)

    JSD třeba tuten https://www.sevt.cz/produkt/jsd-t2l-60842400/?CategoryExternalID=2813
    MICA
    MICA --- ---
    Nová verze příručky pro vyplňování JSD | Celní správa ČR
    https://www.celnisprava.cz/...izeni/aktuality/Stranky/nova-verze-prirucky-pro-vyplnovani-jsd-14.aspx

    IV. ZPŮSOB UVÁDĚNÍ ÚDAJŮ DO TISKOPISU A DOPLŇKOVÉHO LISTU
    (32)(30) Tiskopis i Doplňkový list je možno vyplňovat tiskárnou počítače, psacím strojem
    nebo jinými technickými prostředky, ale také ručně inkoustem a hůlkovým písmem – ručně však
    pouze v případě, kdy jsou všechny výtisky určeny k použití ve stejném členském státě.

    POZOR – od nabytí účinnosti novely vyhlášky č. 199/2004 Sb. (1.4.2009) již NENÍ
    POVOLENO vyplňování Tiskopisu a Doplňkového listu rukou s výjimkou případů, kdy je
    podáváno písemné celní prohlášení při dovozu nebo vývozu zboží pro osobní potřebu nebo
    jako dar, případně při technických problémech informačních nebo komunikačních systémů!


    Takže se smutně zatváříš, že si to musel vyplnit ručně kvůli technickému problému a tradá :)
    MICA
    MICA --- ---
    MICA: Kua, teď koukám na datum a řekl bych, že píšu s křížkem po funuse :D

    ADAM: Podle pravidel pro vyplňování JSD je nutné použít jehličkovou tiskárnu. Ručně psané JSD je možné pouze výjimečně v případě poruchy tiskárny (Až budu doma tak dohledám PDFko) :D
    Já jsem vždycky podával ručně psaná JSD (snažil se aby to bylo co nejčitelnější) a nebyl problém nikdy
    MICA
    MICA --- ---
    NAVARA: Musíš si sám sehnat JSD formulář (na celnici je nemaj) a ručně ho vyplnit. JSD formulář je celkem debilní plnej zdánlivě nesmyslnejch čísel...
    Já jsem první clení ve Zdibech nakonec řešil tak, že jsem si nechal u Celní agentury co sídlí přímo v budově celnice (myslim že to byl http://www.dinom.cz/ ) napsat JSDčko za 300,-Kč.
    A nezapomeň si vzít flash disk. V agentůře ti na to nahrajou JSDčko v elektronický podobě. Celník to pak nemusí hodinu ručně datlovat do kompu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam