• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NAVARA: no to ze kazdej napriklad balicek z ali nebo ebay bude muset mit DPH..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LEENVECKA: Co jak se bude řešit?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele a ma nekdo predstavu jak se to bude pak resit? jakoze jestli my prazaci budeme muset jezdit na 120 a nebo to pujde pak rovnou na lokalni postu a tam pak budem platit?
    BOAR
    BOAR --- ---
    BORAG: zajimava otazka :-)

    NAVARA: Co kdyz to sou veci, ktery si cestou tam vzal do letadla, a cestou spatky bylo proste levnejsi to poslat postou, nez kupovat zavazadlo ? Bude asi potreba ucinit "cestne prohlaseni" ?

    nicmene pred cca 3 lety jsme resili neco podobneho - zeny bratr cestoval po strednim vychode, a z jednoho mista si posilali domu stary spacak a nejaky veci, ktery se jim uz nechtelo tahat - aby cestou zpatky mohli letet bez odbaveneho zavazadla. Oni - jeste v turkmenistanu, nebo kde - a my na celni poste - vyzvedavame balicek z gruzie. Pani "moc prijemna" celnice se na nas tak divne divala. Podali jsme ji seznam, ze sou to osobni veci. Trosku na nas delala bububu, a ze t o takhle nejde, ze to bude stara a tak podobne (jo, v seznamu b ylo napsano, ze je v balicku flaska mistni vodky, a 2 kravske rohy - kelimky na piti). Nakonec jsme tedy presli s jinym celnikem, otevrel balik, tak si ho znudene prohlizel... pak zavrel. Rekl ze vse ok. Balik jsme dostali bez jakehokoli placeni, jen "prijemna pani" Rikala, ze to priste teda uz nepujde. Popral jsem ji krasny den, a usmal jsem se na ni. Zrejme jsem ji skazil den :-)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BORAG: Nevím, nejsem celník :) Pokud to bude viditelně opotřebované, možná k tomu přihlédne.
    BORAG
    BORAG --- ---
    NAVARA: no to samozřejmě vím, ale nejspíš mylně jsem se domníval, že se to týká jen nově pořízených věcí (elektronika, atp.). Jak se do toho promítá amortizace?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BORAG: Máš správně proclít a deklarovat k dani vše, co jsi si v zahraničí koupil, včetně toho co se ti vešlo do kufru - to je ostatně pointou dotazu "máte něco k proclení" na hranicích. U všeho, kde neprokážeš cenu, se celník podívá z okna a cenu určí.
    BORAG
    BORAG --- ---
    Je tady taková jedna věc, která mi teď pár dní vrtá hlavou. Tuším od 1. července (možná srpna, ale to je celkem buřt) bude na všechny zásilky přicházející ze zemí mimo EU platit DPH (končí ten 22 EUR limit). Pracovně občas pobývám mimo EU (občas i delší dobu) a při návratu domů jsem věci, které se nevlezly do kufrů, poslal poštou. To teď tedy znamená, že i z těchto krámů budu muset platit DPH? Jak má člověk prokazovat hodnotu? Vždyť to jsou mé soukromé a používané věci. Přehlédl jsem snad něco? Pokud ne, tak wtf, co to je za kravinu?!
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ADAM: tak mne to polozilo i tak, zjevne to bylo mimo pracovni dobu :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    DOBYTEK: první pokus proběhl přesně takhle. Ale když pockas a nezmacknes nic, tak tě to spojí se znudenou paní
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ADAM: jak ses dovolal na infolinku? To uz tam nemaj ten automaticky odpovidac, co ti rekne, ze si mas stahnout appku, a pak zavesi?
    ADAM
    ADAM --- ---
    Potvrdili mi na infolince, že nefunguje. Nejvíc mě ale překvapuje, že to nešlo snad už v listopadu...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ADAM: Nefunguje, nedovedu říct jak dlouho, ale co jsem se koukal do e-mailu tak naposledy mi něco vezli v prosinci a v té zprávě byly odkazy na sledování a přesměrování a ty ještě byly na stránkách Geis, který se s DPD nějak koncem roku spojil.
    ADAM
    ADAM --- ---
    funguje vam aplikace dpd pro zmenu doruceni www.dpdkuryr.cz ? 

    me se ta stranka uz asi pul roku nenacita. jste na tom stejne? 
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Ok, je tu nekdo, kdo by mi prosim poradil s nákupem jedny specialni nicmene nijak na prvni pohled zvlastni sukne pres Etsy.
    Holka, co to prodava zije v Kyjeve na Ukrajine, takze zasilka by mela jit z Ukrajiny.
    Uz tak to vyjde dost draho, takze bych se rada vyhnula placeni zase nejaky dane jeste z toho.

    Je to vubec k procleni do ČR z Ukrajiny?

    Dalo by se u sukne nejak uvest, ze je to treba :
    čl. 3-11 Osobní majetek fyzických osob ( stěhované svršky );
    čl. 12 Zboží dovážené při příležitosti sňatku, (je to čistě bílá sukně nic víc, takže i na to by se to dalo uhrát)
    čl. 42,43 Zboží vzdělávací, vědecké nebo kulturní povahy - je to na tanec, kulturní záležitost
    případně - čl. 569 Zboží k výkonu povolání / mám to na tanec se kterým vystupuju?

    Co radíte? a jak se to provede /počítám, že nepřiloží teda fakturu, ale nějaký průvodní dopis?/
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BABB: Procesy fskutčnosti halda balíků až po strop? :D
    BABB
    BABB --- ---
    Takový to když víš, že už to tam mají, ale oni to ještě nevědí... já bych ty procesy chtěl vidět... nebo radši ne...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dobrý den

    Děkujeme za Váš e-mail

    Doklady prosím dopředu nezasílejte a vyčkejte na vyzvání v Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí a nebo kontaktu celního deklaranta.

    Uvedená zásilka musí projít standardním zpracováním a v tuto chvíli není možné doklady spojit s konkrétní zásilkou.

    Děkuji za pochopení.
    BORAG
    BORAG --- ---
    DOBYTEK: spíš tím podložili třídičku - alespoň tak ten balík na první pohled působil
    BABB
    BABB --- ---
    TEAPACK: díky
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BABB: ano, ale DPH podléhá už od 21 USD
    BABB
    BABB --- ---
    Čau, dotaz tohle platí?

    Zboží nepatrné hodnoty ( do 150 EUR ) je bez cla?

    Kdy je zboží osvobozeno od cla | Dolárky
    https://www.dolarky.cz/prakticke/financni-life-hacking/kdy-je-zbozi-osvobozeno-od-cla/

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam