• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    BOAR: Pokud to přebalí a pošlou z CZ, tak to pak dostane novej tracking, ne? To se divím, proč vůbec dávaj ten původní tracking, když to vlastně zákazníka vůbec nemusí zajímat. Možná aby člověk viděl, že to jako už putuje. :D
    BOAR
    BOAR --- ---
    QWWERTY:
    LEENVECKA: Uz se mi parkrat stalo, ze jsem dal z EU(klidne CZ warehouse) a slo to podle jejich trackingu z ciny ... ale balicek nakonec v CZ nekde prebalili, a poslali z CZ. jen to netrvalo deklarovanych 20 dni, ale treba 30 (takze to bylo nakonec zadarmo) ale fakt tam byla prelepena samolepka ze to slo z CZ. (jak si zaridili cestu do CZ, to je mi jedno)
    BORAG
    BORAG --- ---
    BORAG: předpokládám tedy, že s deklarováním zásilky jako "dar" tady asi nemá nikdo zkušenosti, že?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    A jak se k tomuhle teda posta postavi? kdyz tam bude, ze jsem si postu objednala z Eu a stejne to prijde z Ciny? nebo to nejak jsou schopni ti prodejci nejak obejit aby to pak slo jakoby z EU a clovek to dph a poplatky neplatil???
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: přesně... mně nedávno šel balík z německa 4 týdny a dorazil v obálce s rozsypaným čajem a štemplem z Shenzenu =/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DURDIN: nechat vyhnít nejde, protože ti 120 začne účtovat skladné (10 korun denně), ale možná bys mohl rovnou označit za nevyžádanou. Ale netuším, jak se k tomu 120 postaví.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LEENVECKA: a pak zaskrtnes evropu (CZ/PL/....) a koukas, jak to jde jako mimo-EU zasilka z Shenzenu :))
    [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    DURDIN: to netusim, ale koukala jsem ze treba uz i na Ali lze filtrovat z jaky zeme chces poslat .. a uz i sem tam ta cena poslani z CR/Spanelska nebo Francie neni o tolik vyssi jako poslani z Ciny :)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Mě tak napadá, můžu balík ze zahraničí odmítnout převzít, pokud se mi daň a clo zdá moc vysoké a nic neplatit a prostě to nechat vyhnít na poště at si s tím dělá co chce? Jediné co kupuju z číny jsou většinou malé součástky, které posílají v obálce a když by mě to mělo stát místo kila pětikilo tak se na to můžu vyklašlat (kolikrát to ani tu cenu nemá jde jen o to, že to tu neseženu)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NEVILL: je dobrý, že je dala do ledničky, aspoň ty zprávy zůstaly čerstvý
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TRAGED: Jo, tak tohle bylo výživný, na to jsem už dočista zapomněl! :-)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    NEVILL: Myslis? Tak si trochu zavzpominame...

    Dělníci našli v Břeclavi 71 starých pytlů s nedoručenou poštou — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1219337-delnici-nasli-v-breclavi-71-starych-pytlu-s-nedorucenou-postou
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Pošťačka na Slovensku nedoručovala poštu, zásilky ukrývala doma v ledničce - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/postacka-na-slovensku-nedorucovala-postu-zasilky-ukryvala-doma-v-lednicce-40361970

    OK, tak možná to s tou naší poštou neni tak zlý... :-)
    BORAG
    BORAG --- ---
    čtu na webu celní správy: "Za dar se považuje zásilka, kterou zasílá soukromá osoba soukromé osobě, aniž by za dopravu nebo zboží požadovala platbu a zásilka je posílána příležitostně. Pří zásilce do hodnoty 45 EUR stačí podat elektronické celní prohlášení a doložit, že se jedná o dar. DPH vám v takovém případě vyměřena nebude, ale celním řízením je třeba projít, aby mohla být zásilka doručena."

    Jak má tedy vypadat dokument, kterým budu dokládat, že se jedná o dar? Co by to mělo obsahovat? Zásilky mi chodí od přátel ze zahraničí, jakým jazykem to má být psáno? Jakým způsobem to pak tedy probíhá?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Sazba DPH na malé balíčky z Číny se blíží. Nakupujícím pomůže nová aplikace - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/dph-ceska-posta-balicky-celnicka-aplikace-ecep.A210513_123108_ekonomika_rie
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEENVECKA: O.o já měl za to, že to zrušili už od 1.6, ale jestli je to od 1.7, tak nejspíš jo, pokud zase nezakempí někdo v průplavu =)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    TEAPACK: to vim, ale otazka byla jestli se to stihne do toho 1.7. kdy by to melo zacit teprve platit.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEENVECKA: spíš ne, protože zrušili osvobození od DPH pro balíky do 22€, takže teď jde všechno přes 120 a RTG, a ikdyž jsou na novém místě, tak nebudou stíhat (navíc přes ně jde ještě i všechno z GB, což samo o sobě není zrovna málo, protože to úplně zahltilo 120 po novém roce)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Otazka do pranice, myslite, ze to jeste ted dojde v pohode do toho mesice, kdyz neco objednam jeste dneska/o vikendu?
    diky
    BORAG
    BORAG --- ---
    TEAPACK: díky za info, mi právě nebylo úplně jasné, kdo má ten RTG na svědomí. Už několikrát se stalo, že tam zásilka visela i dva měsíce. Rád bych tedy věděl, na koho se v tomto případě obrátit (je-li to vůbec možné). Jinak v mém případě se ve valné většině jedná o zásilky zpoza Atlantiku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam