• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    BOAR
    BOAR --- ---
    LYNCH: dik, tak poleti holt stiznost na COI
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    BOAR: nekdy se zeptaji, jindy ne. myslim, že než ti to vyreklamujou tak na to zapomenes
    Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    https://www.nyx.cz/discussion/19246/id/54694945
    BOAR
    BOAR --- ---
    hehe reklamovat jde az za 2 dny ... pocitam, ze ji chtej nejdrive dorucit, tak to znamena zaplatit.

    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: Premejslim, jak to zjistit, ale vzhgledem k tomu, ze jsem si vzdycky pro vsechno chodil na celnici sam, tak jsem si na 90% jistej, ze jsem souhlas nedaval.

    NAVARA: ja jsem to pryc neposilal, vyfgotil jsem to, a rovnou mi poslali novej zdroj.protoze cena zddroje bude opravdu 200kc. a kdybych to s celnikama musel resit, ze jsem to "reklamoval" musel bych jim ukazat puvodni zbozi, ktery bylo procleno jen za 200usd, misto cca 800usd.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: A pokud by jsi to před odesláním vhodně nahlásil jako reklamaci, dostal by jsi liebesbrief pro celníky, díky kterému by ti ten zdroj nebyl znovu daněn
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: Pokud jsi přesvědčen ne, tak to reklamuj (nevím, jestli nemají poplatky za neúspěšnou reklamaci) - lze i přímo na té stránce s trackingem - pokud ano, tak to zaplať a na avizo120 pošli odvolání souhlasu se zastupováním.
    BOAR
    BOAR --- ---
    BOAR: nejlepsi paaradoz je, ze jsem si objdenal malej ntb ciny, to proclili fedex (nastesti za jen deklarovanehcg 200usd, a ne za pravou cenu), a zjistil jsem, ze mi poslali spatnej zdroj. tek jsem to "reklamoval" nacez mi poslali novej zdroj. Ten uz sel postou, a ta to narvala sama na celnici a vyresila.
    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: rekl bych, ze ne
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: Dal jsi jim dříve souhlas se zastupováním?
    BOAR
    BOAR --- ---
    kde vzali pravo mi proclit zasilku ? co kdyz to nechci ? co mam delat ? jde to nejak reklamovat ?

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Tohle se asi jen tak znovu neposle co? nebo to jeste nejak prodejce vyresi? balicek z Ali. Diky

    2022-04-15 09:53 Order being returned
    Parcel returned to sender and signed successfully.
    2022-04-14 20:59 Parcel returned to sender via express and accepted by carrier.
    2022-04-14 11:01 Out for delivery
    Airline handover problem
    2022-04-14 10:06 Arrived at departure transport hub
    BOAR
    BOAR --- ---
    RATTKIN: selerovi nema cenu psat, resp nic s tim neudela, anpise, ze "psali jsme dopravci, a je to v preprave, jeste chvili pockejte"
    Az budes mit po 90dnech z ciny, nebo 25 dnech z eu, tak otevri dispute.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOAR: dík, žádné data kromě toho že to půjde do česka, tam nemají, na ofiko cainiao webu že to prý nebylo odesláno.
    Zkusím napsat sellerovi.
    dík.
    BOAR
    BOAR --- ---
    RATTKIN: https://parcelsapp.com/
    tady mi to nachazelo vsechno nejlepe.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Díky za rady s Ali, jeden balíček došel OK.

    teď mám druhý balíček a cainiao píše to už 8 dní že:
    Sorry, there is no updated logistics information.
    Please try again later.
    mám to nějak řešit? Můžu to hledat jinde? tracking NO# mám
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PISTA1: Jednak to je jen orientační, pošta v tom typicky mívá dost bordel, neposílá update a tak, druhak to podle toho posledního už převzali do vlastních pařátků, takže by měli být schopni udělat fotku.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NAVARA:

    2022-04-12 08:15
    China Post
    Dispatched from Office of Exchange
    Guangzhou
    2022-04-12 07:41
    China Post
    Arrival at Regional Sorting Center
    Guangzhou
    2022-04-11 18:59
    China Post
    Depature from Local Sorting Center
    Guangzhou
    2022-04-11 16:08
    China Post
    Package Received
    Guangzhou
    2022-04-11 03:49
    Czech Post
    E-mail to the addressee - invitation to specify customs and address data
    2022-04-11 03:49
    Czech Post
    Shipment taken over for transport
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PISTA1: Tak to máš ještě pár měsíců času… Případně jim na to můžeš odpovědět dotazem, kde je sken - třeba už v Číně není :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NAVARA: Nic tam není, ta zásilka je ještě v Číně.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PISTA1: Měla by tam být PDF příloha, kde na jedné stránce bude fotka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam