Největší radost mi udělalo funkční připojení ZIP mechaniky krze SCSI port, Nedejte se obalamutit zahraničními fóry. Pokud je zezadu mechaniky nápis SCSI, zaručeně bude pracovat. To co potřebujete je SCSI ZIP mechanika IOMEGA ZIP100 Plus, která vypadá takhle:
A s tou vám také mohu poradit, pokud se vám dostane do ruky.
(BTW existuje ještě IOMEGA ZIP250 SCSI (250mb média) a ta bude asi best) IMHO záhadné plus znamená TERMINÁTOR UVNITŘ, těžko říct...Existují ještě JAZ drives, MO drives,harddisky atd. Typy jednotek a mechanik s paralelními výstupy jsou k propojení s RS7000 na nic. Potřebujeme SCSI typ.
Pokud chcete ukládat údaje na SCSI zařízení jako jsou ZIPky, CD romky, JAZky atd pořiďte si nějakou z mechanik a napište co máte teda za bazmek a jak to vypadá, vyfoťte konektory. Vyřešíme připojení. Pokud požíváte harddisk, popište prosím připojení, jak funguje a je provedeno a pastněte fotky.
IOMega ZIP100 Plus má zezadu dva konektory typu Canon25 Pin: Male a Female. Vše je pochopitelně vyraženo zezadu.. Funkční k propojení s RS7000 je konektor nad kterým je nápis AUTO DETECT, je to ten MALE konektor s "pícháčky". Druhý nás nezajímá, je to LPT, kterým lze propojit mechaniku s PC přes paralení port. Interní ZIP100 mechaniku lze zapojit klasickou kšandou v PC, 50pin, ale většinou jdou jen dvě zařízení, tj HD a ZIP např..
RS7000 má zezadu 50pin half-pitch konektor s dírkami (Female) Tudíž k propojení potřebujete kabel Canon 50pin Mini(Male) a na druhé straně konektor potřebný k propojení s vaší mechanikou, v případě ZIP100 Plus/ZIP250 SCSI je to Canon25Male, který budeme používat, ale u ZIP100Plus, použijeme redukci se změnou pohlaví konektoru, který má na obou stranách FEMALE konektor,protože funkční typ konektoru na ZIP100Plus je Male, tedy stejně jako na kabelu - Tedy pokud kabelu vyrábí, nebo aspoň prodává, bude nám to fungovat..Musí mít na jedné straně 50pin Mini MALE konektor do RS7000 a na druhé straně daný typ konektoru, který je na vaší mechanice. V případě ZIP250 bude daný kabel fungovat bez změny pohlaví na redukci, je totiž poze s Female konektory..
Kabel používáme maximálně 6 m. Vždy před zapojením externího zařízení vypneme RS7000 a jako první zapínáme napájení externího SCSI zařízení.
Nezapomínáme zapojt "Terminátor" na poslední zařízení v řetězci.
Používáme co nejkratší a nejkvalitnější kabely.
Samozřejmě u 45 cm kabelu nám stačí terminátor zapojený pouze na jedné, nebo druhé straně.
Vyhneme se ohýbání a zkroucení kabelů v uzavřeném prostoru, vede to k zlámání.
Pokud má zařízení jiný než 50 pin konektor, funkčnost není zaručena.
__________________________________________________________________
Pokud se vám tento typ ZIP100Plus dostane do rukou, poradím vám jak na připojení, kdyby byl problém. ZIP100Plus má tu malou nevýhodu, že jej nelze zapojit do řetězce, nýbrž jen jako jediné SCSI zařízení, v ostatních případech lze připojit až 7 zařízení kompatibilních do řetězce. První a poslední zařízení v řetězci musí být ukončeno "Terminátorem" pro správný chod. V případě RS7000 a ZIP mechanik SCSI je integrovaný.
Protože Yamaha RS7000 je továrně nastavená jako SCSI ID 6 ( každé zařízení v řetězci má své ID ) musíte na mechanice nastavit jiné ID než 6.(VIZ manuál: Connecting external SCSI devices) RS7000 má uvnitř vlastní terminátor. U 250ky tedy dáte "TERMINATION" na "ON" Je to jednoduché..
YAMAHA RS7000 Manual.PDF (5612546 B)