• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WAREYamaha RS7000 & RM1X & SU700 etc.
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @PAJISS: Napsal jsem to nepresne, samply (rucne nasamplovany nebo naimportovany) se samozrjeme ukladaj do souboru .R3A/R2A. Mel jsem na mysli nastaveni zvuku prostrednictvim parametru jako filtry, obalky, efekty atd. Ty jsou vazany na stopu (track 1-16). Do fraze (phrase) se neukladaj, pokud je do ni rucne nenahrajes nebo nenaprogramujes. Save ALL ti ulozi komplet vsechno co je v RAM, save PATT jen konkretni pattern, treba kdybys ho chtel vlozit do jinyho projektu, ale to nejspis vis ;)

    @LOBOTOMIKK: Midi okruh? Kdysi jsem neco v naky knize o midi okruhu cetl, ale do kruhu bych midi nezapojoval, takovej midi loopback umi nadelat peknou paseku.

    Staci masiny proste spojit v retezci pres midi thru konektory (pokud jsou k dispozici, nekdy staci out) a pohrat si s nastavenim. Smerem od masteru/seqenceru si ohlidat co leze kam. Vetsinou jde nastavit jaky midi udalosti se filtrujou (rozumnej zakazujou) na vstupu, prip. i jednotlivy kanaly. A pak jeste nastavit co se posila do out/thru, casto se to jmenuje proste thru nebo echo, coz preposila zpravy z midi in do out bez uprav.

    @BYDK: "Jo, manual mam. Ten pouzivam, kdyz neco chci dohledat, ale ne kdyz chci pochopit o co vlastne jde."

    :-D Tak to je pro me pohled z uplne opacny strany :-D Ja si vetsinou nejdriv u kazdy technologie prectu manual, kdyz jde o komplexni veci tak i 2-3x, prave proto, abych veci pochopil. Pak uz vetsinou manual neotviram a kdyz, tak uz vim presne, kde najdu odpoved. Ale to bude nejspis mou perverzni vasni pro manualy obecne, beletrie sux :-D
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    BYDK: Zkus tenhle... ;)
    http://traumatix.xf.cz/yamaha_rm1x_CZ.pdf

    btw, při používání více mašin se midi okruh uzavírá opět tou první? Jako že z poslední vedu midi do 1. ???
    ..a ještě jestli se dá nastavit, aby rm1x nehrála noty co posílá 1. mašina (korg esx) přes synth?
    BYDK
    BYDK --- ---
    Sorry, asi to zni hrozne lamersky. :)
    BYDK
    BYDK --- ---
    Jo, manual mam. Ten pouzivam, kdyz neco chci dohledat, ale ne kdyz chci pochopit o co vlastne jde. Z manualu jsem to nikdy poradne nepobral. Dlouhe, nudne ctene navic v aj, kterou louskam docela dlouho a obcas se domnivam, coz neni moc dobre.
    Jde mi o to, co to vlastne vsechno umi, abych po tom mohl patrat. :) To mi jde uz dobre. Diky. :)

    Umim vytvaret paterny, efektovat, upravovat zvuky..... strihat, skladat a delat nejaky skladby nebo tak ne.
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    BYDK:
    mno asi nejlepsi bude si stahnout manual v pdf ;))
    jinac pro zacatek vpravo mase mode, pod mode mas efecty atd... tam muzes zalist a hrat si, doladovat zvuky strihak kousat.... upne vpramo mas vypsany seznam..
    PS: vse neni na upravu zvuku...
    BYDK
    BYDK --- ---
    Lidiii. Skoncil jsem u paternu, ktere si vytvorim, naefektuju, proste pohraju si s nima. Pak muzu hrat, takovym tim klasickym zpusobem, ze zapinam vypinam zvuky a prepinam paterny. Mam RMX1 a vim, ze tam to nekonci, nybrz zacina.
    Da se slozit cela skladba, nebo jen useky. Vim, ze s tim jdou dalsi super veci, ale nevim jake. Muze nekdo popsat hlavni myslenku groveboxu teto masiny a jak to pak vytvorim? :) Dk L.
    ERREG
    ERREG --- ---
    BYDK: tak to je na každým, imo inzerát co visí, platí . ;) jinak mi tj jedno, stroj má kamarád, sleduju to jen ze zájmu o jeho činnost... +;)
    BYDK
    BYDK --- ---
    ERREG: To uz je davno pryc. :)
    ERREG
    ERREG --- ---
    CYRA:
    Bazar hudebních nástrojů a techniky
    http://midi.cz/ShowUser.aspx?i=12269&m=ca
    náhodou sem narazil
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    PAJISS: Tak to ti držim palce..to dej vědět jak jsi to nastavil....
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    tak jsem jsi pujcil od znameho i starsi model.....
    a potrebuji i sam poradit, nedari se mi rozjet midi....
    chci aby bezili obe na stejnem tempu stim ze rs7000 bude mastrova a kazda bude louskat svoje patterny

    CIMG6027.JPG (3801455 B)
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    CUBE48:
    tim chces rict ze patterny si pamatuji koreny samplu (tracku).. to nvm co mas za stroj ja prevazne v rs7000 puzivam wavka a vsechny se mi ukladaji do paterny do systemu soubory "R3A" a odtoho se odviji velikost, treba i 30MB)))))
    pri ukladni patterny dam all+systems...
    CUBE48
    CUBE48 --- ---
    @VOLCANO_LUPUS: Nevim jak je to u RM1X, ale u RS7K se zvuky do patternu neukladaj. Nastaveni zvuku a efektu je vazany na stopu (track). Leda bys primo do patternu nahral napr. automatizaci filtru apod. v podobe control change midi eventu.
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Koupíme rm1x rychlé jednání zaručeno!
    PAJISS
    PAJISS --- ---
    MARAKI:
    presne tak deset to je tak kdyz potrebuje nekdo rychle prachy to si pockej....
    jinac standart min 15k
    CYRA
    CYRA --- ---
    MARAKI: Hmm, to je málo.Jsem počítal tak 15,
    MARAKI
    MARAKI --- ---
    CYRA: 10k
    CYRA
    CYRA --- ---
    Kolik by jsi tak dal?trochu jsem přemýšlel že bych jí prodal, ale nevím nevím.
    MARAKI
    MARAKI --- ---
    neprodava nekdo RS za rozumnou cenu? mam zajem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam