• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Bavíme se ještě o kontejnerovém překladišti NNŽ? Tam jsou kontejnery, víš? Bez nich to nemá smysl...

    Ta funkcionalistická budova tam znemožňuje protažení tý čtyřproudovky, což celej ten projekt likviduje. To je jedna věc. Druhá věc, jak bys tu budovu chtěl využít? Asi by to šlo, ale nikomu se do toho evidentně moc nechce... Neříkám, že je to ošklivá nebo špatná stavba (i když by to chtělo hodně přáce, aby opravdu nebyla ošklivá, dneska v tom stavu, v jakým je, hezká rozhodně není), ale opět mi to nepřipadá jako natolik hodnotná budova (fakt jsem splnil úkol a včera jsem to studoval), aby se nedala zbořit. Hodnotný jsou ty výtahy, ale jak ty by se daly využít, to teda fakt netuším...

    Ale tak dobrá, řekněme, že teda developery zakážem, nedovolíme jim nic bourat ani stavět. Co bude dál? Budem čekat, až to nádraží samo spadne a mezi tím tam pořádat jednou za čas párty pro rudý hipíky? Nebo počkáme, až spadne celá Praha? Rudí hipíci zatím nikdy žádnou stavbu nezvelebili....
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: a co sem furt taháš ty kontejnery??? ten prostor v současnosti funguje jako překladiště, ale to nemá s budovou NNŽ nic společnýho.. to překladiště tam je prostě proto, protože se k tomu v tuto chvíli využívá. A jak jsem už tady psal, budova NNŽ nezabírá ani pětinu celýho areálu.. prostě není důvod to bourat, protože:

    1) budova má hodnotu
    2) nebrání rozvoji celého areálu
    3) budova má nejen hodnotu, ale i potenciál pro alternativní využití

    Nevim, co na tom pořád nechápeš. Opakovaně ti říkám, aby sis o tom něco nastudoval. Tvoje snaha tady argumentovat zaprášenejma kontejnerama je fakt srandovní. Ani si tam nikdy nebyl se podívat. Zdá se, že si k tomu ani neslyšel relevantní výklad od odborníků architektů, historiků a památkářů. Víš prostě o tom hovno a jen tady poukazuješ na nějakou estetickou hodnotu zaprášenýho placu s kontejnerem. Seš mimo, už to chápeš?
    BLABOUS
    BLABOUS --- ---
    to je souboj titanu tady, lol
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Vím, jak to vypadá, ani zázrak, ani průser, prostě bytovej dům. Imho 1.000.000x lepší, než rezavý kontejnery, ale to je asi otázka vkusu. Mě se kontejnery nelíbí...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: jo, ok, plotu jsem si nevšim.. a víš proč? protože to i bez plotu vypadá stejně .)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Jen bokem - to záhlaví by možná zasloužilo trochu zpřehlednit.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tak mi ho nenuť. A nikoho neurážím, že je to marxista je všeobecně známo a on se tím rozhodně netají.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: jestli budeš urážet Davida Harveyho aniž bys ho kdy četl tak dostaneš Ban kámo .))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Vždyť to není dodělaný, koukáme na stejnou fotku? Fotku s plotama kolem staveniště, neobloženejma zdma, nedokončenejma parkovejma úpravama a provizorníma stěnama na některejch balkonech?

    MIKATCHOU: Jak už jsem řekl, komouše nečtu, nikde na světě se jejich myšlenky nesetkaly s úspěchem, takže ať už to má napsaný jak chce krásně, nefunguje to.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ale abych teda použil tvůj styl argumentů: Už jsem celý žhavý na to, až celý Žižkov bude vypadat takhle:


    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    přečti si toho Harveyho Hamstere, třeba pochopíš že to neni jen o vizuálnu, ale že to má i nějaký socioekonomický podtext, který ty zatim nechápeš, protože máš v mozku nahňácaný jen velký hovno a zmačkaný prachy
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: jaký staveniště tvl, tohle je současná podoba.. teda z letošní zimy, aby ses zase nechyt za slovíčko...

    o kontejnery nikdo nebojuje.. ty si vážně král demagogie :))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: 1) Fotka staveniště není moc fér příklad, že? Ale u vás se fakta vždycky trochu upraví, propaganda si to žádá...

    2) I ty rozestavěný baráky mi připadaj lepší, než tohle:









    ale jestli tohle je pro vás kulturní památka, tak tady asi fakt ztrácím čas...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: už jsem celá žhavá na to až celý Žižkov bude vypadat takhle:
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    pro všechny ty, kteří si myslí že další nárůst realitní bubliny (rozuměj = nekoordinovaný a živelný vznik nových bytů, na které nikdo nemá peníze) je v pohodě a ještě jsou tak blbý, jako třeba tady Hamster, že propagují další developerskou výstavbu... už dochází k tomu, co já osobně předvídám už několik let:

    Již tisíce Čechů má problém splácet hypotéky – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/finance/237614-jiz-tisice-cechu-ma-problem-splacet-hypoteky.html

    ve finále dopadneme takto: http://www.businessinsider.com/cheap-detroit-homes-2011-6#a-lovely-ranch-on-piedmont-st-1 s tím rozdílem, že tu nebudeme mít prázdné vybydlené rodinné domečky z 60. let, ale 10ti a více patrová obludária, která se nád námi budou poloprázdná tyčit, chátrající zabírat místo a nikomu nic nepřinášet! Smrt všem zrůdnejm developerům!!!
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: tak pátrej dál, ať se tu zbytečně pořád dokola neztrapňuješ .)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Dík za odpověď, já už mám asi jasno.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Koukal jsem na to, za zmínku tam stojí ty výtahový věže na nástupištích, ale jinak jsem nenašel nic moc zajmavýho.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: jsi uboze primitivní, nehodlam s tebou ztrácet čas...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: a už sis o tom něco přečet?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam