• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    neuvěřitelně trapná a zbytečná kampaň
    Praha 2 zatočí se sprejery. A má na to hnusnou a absurdní kampaň. * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017681
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    NOIK: máš teď na mysli něco konkrétního? to bude tím virtuálním světem, v reálu až tak strašidelná nejsem .)
    NOIK
    NOIK --- ---
    víš mikatchou už jsem ti to chtěl říct několikrát: já mám ve většině věcí co deklamuješ v zásadě shodnej názor ale ten způsob jakým to tlačíš dokáže dokonale znechutit - natož lidi který chceš přetáhnout na svojí stranu
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    MIKATCHOU: LOL! :-D
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Já měl dojem, že tahle diskuse je primárně o Praze, ne o tobě. Na kult osobnosti máš ještě čas....
    A na svůj názor na tebe a na to, co děláš, si taky ponechám, zatím ještě můžu... ;-)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: nepovídej, tady si měl plnou hubu domněnek o mě
    HAMSTER: a pokud tě mé aktivity nezajímaj ani v nejmenším tak koukej mazat z týhle diskuse, nemáš tu co dělat .)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tvoje aktivity mě ani v nejmenším nezajímaj, jen sem poukázal na to, že značka "nezisková organizace" není automaticky zárukou poctivosti.

    JINDRICH: Moje ujetá paranoidní představa vychází ze zkušeností. A věř mi, někdy i ten neskeptičtější paranoik s úžasem zírá, co je v týhle zemi všechno možný...
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    HAMSTER:
    prague watch je fianncováno "nadací open society fund" - už tato nadace sama o sobě je zárukou určité úrovně - mají přísná kritéria a nefinancují úplně každého.

    o.s. Automat má na svých stránkách výroční zprávy s rozborem zdrojů za rok 2009 jsou to tyto nadace:
    Nadace rozvoje občanské společnosti, Ministerstvo životního prostředí, Nadace Partnerství, Nadace Vodafone, Nadace VIA, Vlastní zdroje...

    Je ale fakt, že ani jedna z těchto organizacích nemá transparentní účtenictví v tom smyslu, v jakém ho pojímá pirátská strana, lokální buňky strany zelených reifeisen banka či fio banka. To ale nic nemění na ujetosti tvojí paranoidní představy, že kopou za konkurenta sekyry...

    Btw - neziskovost neznamená chudoba těchto organizací. Neziskovost znamená, že cílem není úročit vložené kapitálové invsetice - vydělávat.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    no koukám že tu ma každej plno zkušeností s neziskovým sektorem... jako jasně, jsou i podivné neziskovky, zvláště ty, které byly založeny přímo těmi, za jejichž zájmy pak kopou, takové případy existujou.
    Ale Praguewatch a Automat mezi ně rozhodně nepatří. Makáme v podstatě z nadšení pro věc a něco málo nám občas někdo přihodí na grantech. Vesměs se jedná o granty který maj nějakým způsobem zlepšit naší demokracii, politické prostředí, atp. jako třeba OSF.
    Hamsteře - nenapadlo tě náhodou, když tu meleš ty kydy o tom, kdo mě asi platí, když si tak cestuju, že třeba mam i jiné aktivity než jen Praguewatch? že třeba jako doktorandka pobírám nějaké stýpko, že třeba občas jednu z nějakého grantu, a že kromě toho taky mám svou vlastní živnost která mě živí? to je překvápko, viď?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    YBUKO: Takovi ti radovi clenove urcite a verim, ze jsou i poctiva sdruzeni, ktera nesleduji zadne postranni cile, jen bych byl opatrny v generalizovani...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: to ses naučil od Klause? :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    JINDRICH: Jak jsi prisel na to, ze zrovna tyhle samozvany organizace, u kterejch vubec neni jasny, z jakych penez zijou, nejsou financne vazany na nejakou developerskou skupinu? Nikdy te nenapadlo, proc se napriklad v kauze NNŽ kope jen do Sekyry, kdyz v tom arealu maji sve plany dva velci hraci? Nikdy te nenapadlo, ze takova kampan proti jedne firme muze vyrazne posilit pozice jine konkurencni firmy?
    Bacha na to, at nekomu nenaletis, ty organizace si jen rikaj "neziskove", ale kdyby skutecne neziskove byly, nemohla by MIKATCHOU litat po svete a rozdavat tam svoje komancsky rozumy..
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    HAMSTER: jak to bylo nominované by mě přesně zajímalo... protože krom prague watch automatu apod. který jsou transparentní co se týká vývoje města a vztahu k developerskejm investicím je tam větší část arhitektů u kterých člověk neví na čem vlastně je, případně který z developerů je v současnosti zaměstnává.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: A jakým způsobem to bylo nominované?
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    MARWIN: tak tam si zajeď, uvidíš město plné života a spontánní kreativity, i když bohužel i tam se teď smráká a developeři útočí na tamní městskou diverzitu...
    myslela jsem to spíš v nadsázce, na Berlínu je super hlavně ta diverzita, která u nás chybí, jinak my máme spoustu jiných předností které Berlín nemá, ale málo si jich vážíme
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    JINDRICH: jsem tam jako zástupce Praguewatch, údajně chtěli ženu aby se to gendrově vyrovnalo
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Proč zrovna Berlín?
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    MIKATCHOU: prvni co jsem si predstavil: :)

    (jelikoz v berlne jsem v zivote nebyl)
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    MIKATCHOU: jakym zpusobem to bylo nominované?
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    uděláme z Prahy druhej Berlín ))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam