• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Přestupek je to v každém případě, to říká § 56 zákona o místním referendu, já si to nevymyslel. Je tam taky napsáno, že "lze uložit pokutu", tj. pokuta není nutně daná zákonem, ale vzhledem k počtu těch neplatných podpisů zřejmě správní orgán dospěl k názoru, že se nejedná o omyly ale o záměr a k pokutě přistoupil. Vidím to stejně. Manipulace s jakoukoli volbou v demokratický společnosti je nepřípustná. A je fuk, že to iniciátoři mysleli dobře, dobře myšlenej podvod je zas jen podvod. A navíc - to byl takovej problém ty tři stovky podpisů sehnat, že je tam museli domalovat?? Tohle nepochopím, celou tu věc zdiskreditovali a to úplně zbytečně...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: ano, je pravda, že petice, která požaduje vypsání místního referenda, je určená pouze obyvatelům daného místa, respektive obce.. nicméně, pokud vím, nikde není stanoveno, že by za vadný podpis měl být kdokoli stíhán.. to je prostě absolutní nesmysl. Takové podpisy jsou pouze vyloučeny z celkového počtu a je jedno, kolik jich je celkem. Stejně tak to platí u podpisů, které se dublují nebo nejsou třeba čitelné nebo nejsou úplné či jinak nesplňují podmínky petice, které jsou definovány v zákoně o místním referendu..
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Mě teda připadá skandální spíš ta petice, protože to není jen tak nějaká petice, jedná se o místní referendum. A že to podepsal někdo, kdo na sedmičce vůbec nebydlí nebo to někdo podepsal dvakrát - a žádnej přehmat jednotlivce, je to přes 300 případů - jako sorry, ale to je od organizátora docela drzost, po tomhle bych chodil kanálama a ne že bych si šel stěžovat do novin. Tímhle mě teda Honza Čižínský dost zklamal...
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    SPIPI: Ječmének si kope politicky hrob.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Podepsali petici proti radnici, Praha 7 je trestá | Zprávy z domova | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/podepsali-petici-proti-radnici-praha-7-je-tresta-f5z-/ln_domov.asp?c=A120503_184628_ln_domov_ase

    !!!
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    V anketě Zelená perla 2011 obsadil 3. místo Tomáš Hudeček, náměstek primátora hl. m. Prahy (TOP09) (127 bodů):

    „V centru zeleň chybí, takže jakýkoliv úbytek zeleně uvnitř města je absolutně nepřípustný. Na druhou stranu, pokud je někde něco jako les a nic se tam neděje, tak je otázka, jestli se to má nazývat zelení a jestli tam má být stopka pro nové stavby.“
    (odpověď na otázku, zda se nějak budou upravovat pravidla pro zastavování zeleně)
    z článku Neokoukaní hlásí příchod
    MF DNES, 29. 11. 2011

    D ě t i Z e m ě
    http://www.detizeme.cz/zprava.shtml?x=2342055
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    YBUKO: ?????? to si dělaj srandu. To sem zvědavá co na to UNESCO řekne
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    Ministerstvo kultury změnilo názor, domem na Václavském náměstí se bude zabývat – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/265413-ministerstvo-kultury-zmenilo-nazor-domem-na-vaclavskem-namesti-se-bude-zabyvat.html
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Kamarádi z tenisu a proč na ně nesmíme zapomenout | dialog.ihned.cz - Komentáře
    http://dialog.ihned.cz/c1-55486550-kamaradi-z-tenisu-a-proc-na-ne-nesmime-zapomenout
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    neuvěřitelně trapná a zbytečná kampaň
    Praha 2 zatočí se sprejery. A má na to hnusnou a absurdní kampaň. * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017681
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    NOIK: máš teď na mysli něco konkrétního? to bude tím virtuálním světem, v reálu až tak strašidelná nejsem .)
    NOIK
    NOIK --- ---
    víš mikatchou už jsem ti to chtěl říct několikrát: já mám ve většině věcí co deklamuješ v zásadě shodnej názor ale ten způsob jakým to tlačíš dokáže dokonale znechutit - natož lidi který chceš přetáhnout na svojí stranu
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    MIKATCHOU: LOL! :-D
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Já měl dojem, že tahle diskuse je primárně o Praze, ne o tobě. Na kult osobnosti máš ještě čas....
    A na svůj názor na tebe a na to, co děláš, si taky ponechám, zatím ještě můžu... ;-)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: nepovídej, tady si měl plnou hubu domněnek o mě
    HAMSTER: a pokud tě mé aktivity nezajímaj ani v nejmenším tak koukej mazat z týhle diskuse, nemáš tu co dělat .)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Tvoje aktivity mě ani v nejmenším nezajímaj, jen sem poukázal na to, že značka "nezisková organizace" není automaticky zárukou poctivosti.

    JINDRICH: Moje ujetá paranoidní představa vychází ze zkušeností. A věř mi, někdy i ten neskeptičtější paranoik s úžasem zírá, co je v týhle zemi všechno možný...
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    HAMSTER:
    prague watch je fianncováno "nadací open society fund" - už tato nadace sama o sobě je zárukou určité úrovně - mají přísná kritéria a nefinancují úplně každého.

    o.s. Automat má na svých stránkách výroční zprávy s rozborem zdrojů za rok 2009 jsou to tyto nadace:
    Nadace rozvoje občanské společnosti, Ministerstvo životního prostředí, Nadace Partnerství, Nadace Vodafone, Nadace VIA, Vlastní zdroje...

    Je ale fakt, že ani jedna z těchto organizacích nemá transparentní účtenictví v tom smyslu, v jakém ho pojímá pirátská strana, lokální buňky strany zelených reifeisen banka či fio banka. To ale nic nemění na ujetosti tvojí paranoidní představy, že kopou za konkurenta sekyry...

    Btw - neziskovost neznamená chudoba těchto organizací. Neziskovost znamená, že cílem není úročit vložené kapitálové invsetice - vydělávat.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    no koukám že tu ma každej plno zkušeností s neziskovým sektorem... jako jasně, jsou i podivné neziskovky, zvláště ty, které byly založeny přímo těmi, za jejichž zájmy pak kopou, takové případy existujou.
    Ale Praguewatch a Automat mezi ně rozhodně nepatří. Makáme v podstatě z nadšení pro věc a něco málo nám občas někdo přihodí na grantech. Vesměs se jedná o granty který maj nějakým způsobem zlepšit naší demokracii, politické prostředí, atp. jako třeba OSF.
    Hamsteře - nenapadlo tě náhodou, když tu meleš ty kydy o tom, kdo mě asi platí, když si tak cestuju, že třeba mam i jiné aktivity než jen Praguewatch? že třeba jako doktorandka pobírám nějaké stýpko, že třeba občas jednu z nějakého grantu, a že kromě toho taky mám svou vlastní živnost která mě živí? to je překvápko, viď?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    YBUKO: Takovi ti radovi clenove urcite a verim, ze jsou i poctiva sdruzeni, ktera nesleduji zadne postranni cile, jen bych byl opatrny v generalizovani...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam