• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIDEiPhone/iPod/iPad Musicians
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GORG: 1st gen iPadu mini je opravdu asi jen skicák. Já takhle dodnes třeba používám starej ipod 4g. Na aplikace typu nanoloop atd. Na všechno ostatní mi zatím v pohodě stačí ipad Air 1. Ještě jsem v hudebních aplikacích nenarazil na nic, u čeho by se zadýchal.
    GORG
    GORG --- ---
    Onehdá jsem si pořídil iPad mini (1st gen) kvůli hudbě, ale zpětně nevím, jestli je tenhle device dostatečně výkoný pro typické použití.

    Gadget - tři, čtyři nástroje a už nestíhá (nepomáhá freezování - skoro se zdá, že freezováním se to zhorší)
    Beatmaker2 - při snaze vyexportovat stopy z Gadgetu do BM2 zvládne max 5, 6 stop audia (raw audio, žádné efekty, nic)

    No v kombinaci s MusicIO (který umí posílat MIDI a audio přes USB kabel i přímo do DAW v kompu) jsem zjistil, že je z toho zadýchanej natolik, že to nestihá mnohem víc, i když možnost pustit audio přímo jako VST je velmi sympatická

    Možná je lepší ten IPad prodat a koupit si lepší nebo se spokojit s tím, že je to pouze scatchpad... (iMaschine2 tam běží poměrně schopně a krásně se integruje s Maschinem). Nebo existují nějaké optimalizace? Dost mě překvapuje, aby device nebyl schopen pustit pár wavů souběžně. Asi sběrnice nestíhá. Případně dík za tipy.
    DR_K
    DR_K --- ---
    ted jsem to zkousel. na tom barevnem padu jde nadefinovat bambilion eventu vcetne presne not
    Midi Studio on the App Store
    https://itunes.apple.com/us/app/midi-studio/id519720275?mt=8
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Ahoj, shánim nějakou appku, midi kontrolér, ve který bych si navolil akordy na jedno tlačítko a ono je to posílalo midi dál (do aplikace Thor). Nejlépe free. Potřebuju hrát na bicí a jednou rukou hrát kila na klávesy a ukazuje se, že na pianovym kontolleru to nestíhám. Poradíš?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    GGG
    GGG --- ---
    RMUTT: mrknu nato, diky!
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GGG: verze pro Mac to uměla, iPad verze ted presne netusim...
    tady to nejak resej: http://community.algoriddim.com/algoriddim/topics/use_with_irig_mix

    Jinak u me zvitezil Traktor nad Djay tim jak srovnava lip gridy pri dlouhejch mixech.
    GGG
    GGG --- ---
    RMUTT: a jinej program s tim irigem pracovat neumi?
    stahl jsem si ted Djay 2
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GGG: Traktor. Umi pracovat prave i s tim rozdelenym signalem do kanalu. Jde k tomu vrazit ten split jack a od iRigu to umi s=polupracovat treba s tim jejich mixackem...
    GGG
    GGG --- ---
    Jakou aplikaci doporucujete na DJing?
    Je nejaka ktera pracuje s iRig, ze bych si tam pripojil sluchatka a mel i vystup do beden?
    VACA
    VACA --- ---
    ahoj prosimvás, jednou jsem narazil na nějaký mikrofony k iZažízením. Byl to stereopár, ale vyznačovalo se to tim, že to bylo jakoby jenom capsle na kabelu (vypadao to trochu jako pecky sluchátka), mělo to takovej diy look. Myslim že to nějakej člověk úspěšně protáhl kickstarterem, ale nerad bych kecal. Každopádně to nebyla žádná velká firma... Hodně mě to zaujalo, ale teď to nemůžu nikde najít..

    Setkali jste se s tím někdo?
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Zdravím, koipil jsem si irig pro amplitube abych si mohl nahrát a upravit nejakou hudbu používáte to nekdo? Nejake rady a tipy?
    S jeste jedna maličkost driv v garegebandu fungovalo ze kdyz sem mel více iOS zařízení mohl jsem s nimi kontinuálně hrat a nahrávat ale ted to nemohu nikde najit
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    SALAM23: díky moc za radu. super. to jsem potřeboval slyšet.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    RMUTT: já jsem používal camera connection kit a je to pekně na pikaču,fakt max na poslání fotky nebo nějakýho souboru do ipadu,strašný zpoždění a navíc to hodně zamrzalo - pak jsem koupil irig midi a je po problému - používám to se starou midi yamahou klaviaturou a korgem zero8 + ableton,
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    Můžu se vás zeptat na nejlepší způsob, jak propojit iPad Air (tzn už s lightningem)
    s midi kontrolerem co má jako výstup USB?
    Podle tutorialů na YT to vypadá, že u starších iPadů fungoval jako redukce dobře camera kit.
    Ale chtěl bych jistotu, než to pudu koupit. díky moc.
    NIXX
    NIXX --- ---
    Koukám, že Amplitube je v AppStore dnes zadarmo (původní cena €20)
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Due to the Frankfurter Musikmesse 2015 trade show, pricing on all Steinberg Apps will be reduced from April 15 to April 19, 2015. Take advantage of our unbeatable discounts, act now and get these must-have apps in the iTunes App Store or Steinberg Online Shop.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Hele k tomu MidiLE - poradite mi nekdo jak prodratovat lemura s tim jeho daemonem ale pres kabel? - ja zkousel takovy to logicky nastaveni ze lokal input a output toho daemona je ve skutecnosti napojenej na midi le source a destination a obracene ale porad mi to ne a ne fungovat....
    Ostatni veci krom lemura mi bezi ok tak ze tady je problem nekde v tom, ze to jednoduse nastavuju blbe.....

    dik za pomoc
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    DREEK: jezis to je super! konecne to funguje a neni potreba to teply midi pres wifi... mam latenci kolem 1,5ms a je vystarano :)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    DREEK: Znamená to, že opět půjde MIDI přes Camera Connection?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam