• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIDEiPhone/iPod/iPad Musicians

    Diskuze pro všechny, co používaj jablíčkový věci k tvoření hudby.
    Aplikace, novinky, netradiční způsoby použití.


    rozbalit záhlaví
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    DOSTA: Přiznám se, že jsem se octnul na hranici svých znalostí. Ale domnívám se, že to řešení se dvěma Kaossama bude elegantnější.
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    ERVIN: ten ma zase jenom 2x mono in... chci 4 aby to prave slo pro 2x stereo in jako mix... jinak je to zase hracka
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    to znamena i na tom blbem adapteru zalezi, kdyz to jede na IOSu 6tce a na IOS 7 + ne ??

    neni to spis tim, ze ten Behringer je pouze 16 bit a ty dalsi IOSy uz 16 bit audio nepodporuji, pouze 24 bit ? Nebo tak neco ?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    ERVIN: zatim se ptam predem (videl jsem,ze meli tento problem jini na forech), protoze bud koupim Ipad 4ku nebo Air s nejakou dockinou a chci to pouzivat jako MIDI clock slave i mix (2 stereo kanaly) i efektor prave s nejakymi pokrocilymi touch a time step featurami jako treba FLUX:FX (v clocku s masterem (Elektron Octatrack)) ... jde mi o to ze k tomuto ucelu bud pouziju to co pisu, nebo mix a dva Kaosspad KP3 (coz samozrejme nechci protoze je to zase hroznych kramu) doufal jsem, ze tohle prave bude umet Ipad s dockinou

    na ten Focusrite jsem se dival, ale nema klasicke MIDI IN/OUT !

    Dik ,)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    DOSTA: Jinak tohle byl svýho času, kdy jsem to nejvíc studoval, asi nejlepší dock... https://www.music-city.cz/...Ll6-6t-0BEiQAW4SRUF8xsMVxR6KVL056-4nuesi7D1IL0XVkW4r8jo8OCGMaAsVs8P8HAQ
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    DOSTA: A tu redukci jsi měl origo nebo z číny?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Cau, jaka rozumna zvukovka obsahujici 2x stereo in (procesovat nezavisle) a MIDI, ktera by ficela spolehlive s IOS 7+ a s IPad 4 nebo Ipad Air 1; Idealne dockina?? co nejlevneji ... dost se mi libila Behringer is202 vim ze s adapterem 30 pin na lightning funguje, otazaka je s jakym IOSem... Pokud nekdo znate z vlastni zkusenosti tak mi pls poradte dik!
    GORG
    GORG --- ---
    RMUTT: Aha, ok dík. No asi jsem ty Air podcenil. Myslel jsem, že ten výkon bude slabší (víc ve snaze udělat tablet lehčím)
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GORG: 1st gen iPadu mini je opravdu asi jen skicák. Já takhle dodnes třeba používám starej ipod 4g. Na aplikace typu nanoloop atd. Na všechno ostatní mi zatím v pohodě stačí ipad Air 1. Ještě jsem v hudebních aplikacích nenarazil na nic, u čeho by se zadýchal.
    GORG
    GORG --- ---
    Onehdá jsem si pořídil iPad mini (1st gen) kvůli hudbě, ale zpětně nevím, jestli je tenhle device dostatečně výkoný pro typické použití.

    Gadget - tři, čtyři nástroje a už nestíhá (nepomáhá freezování - skoro se zdá, že freezováním se to zhorší)
    Beatmaker2 - při snaze vyexportovat stopy z Gadgetu do BM2 zvládne max 5, 6 stop audia (raw audio, žádné efekty, nic)

    No v kombinaci s MusicIO (který umí posílat MIDI a audio přes USB kabel i přímo do DAW v kompu) jsem zjistil, že je z toho zadýchanej natolik, že to nestihá mnohem víc, i když možnost pustit audio přímo jako VST je velmi sympatická

    Možná je lepší ten IPad prodat a koupit si lepší nebo se spokojit s tím, že je to pouze scatchpad... (iMaschine2 tam běží poměrně schopně a krásně se integruje s Maschinem). Nebo existují nějaké optimalizace? Dost mě překvapuje, aby device nebyl schopen pustit pár wavů souběžně. Asi sběrnice nestíhá. Případně dík za tipy.
    DR_K
    DR_K --- ---
    ted jsem to zkousel. na tom barevnem padu jde nadefinovat bambilion eventu vcetne presne not
    Midi Studio on the App Store
    https://itunes.apple.com/us/app/midi-studio/id519720275?mt=8
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Ahoj, shánim nějakou appku, midi kontrolér, ve který bych si navolil akordy na jedno tlačítko a ono je to posílalo midi dál (do aplikace Thor). Nejlépe free. Potřebuju hrát na bicí a jednou rukou hrát kila na klávesy a ukazuje se, že na pianovym kontolleru to nestíhám. Poradíš?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    GGG
    GGG --- ---
    RMUTT: mrknu nato, diky!
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GGG: verze pro Mac to uměla, iPad verze ted presne netusim...
    tady to nejak resej: http://community.algoriddim.com/algoriddim/topics/use_with_irig_mix

    Jinak u me zvitezil Traktor nad Djay tim jak srovnava lip gridy pri dlouhejch mixech.
    GGG
    GGG --- ---
    RMUTT: a jinej program s tim irigem pracovat neumi?
    stahl jsem si ted Djay 2
    RMUTT
    RMUTT --- ---
    GGG: Traktor. Umi pracovat prave i s tim rozdelenym signalem do kanalu. Jde k tomu vrazit ten split jack a od iRigu to umi s=polupracovat treba s tim jejich mixackem...
    GGG
    GGG --- ---
    Jakou aplikaci doporucujete na DJing?
    Je nejaka ktera pracuje s iRig, ze bych si tam pripojil sluchatka a mel i vystup do beden?
    VACA
    VACA --- ---
    ahoj prosimvás, jednou jsem narazil na nějaký mikrofony k iZažízením. Byl to stereopár, ale vyznačovalo se to tim, že to bylo jakoby jenom capsle na kabelu (vypadao to trochu jako pecky sluchátka), mělo to takovej diy look. Myslim že to nějakej člověk úspěšně protáhl kickstarterem, ale nerad bych kecal. Každopádně to nebyla žádná velká firma... Hodně mě to zaujalo, ale teď to nemůžu nikde najít..

    Setkali jste se s tím někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam