• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLORKosy - kosení - kosišťata - naklepávání - babky - senoseč
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Tak máme posečeno. To je ale jen půl práce a zase nastává situace kam s ním (ze senem). Prý se dá seno nabídnout k prodeji (tedy spíše k odvozu) přes internet, ale nevím no. Jám mám dost kvalitní seno, že by se dalo zalít horkou vodou a máte čaj. Alfa a omega je defacto odvoz. Než bych platil traktoristu, tak to seno radši spálím. Bohužel. :-(
    BEHEMOT
    BEHEMOT --- ---
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    TSOH: účelem je kosu naklepat a nepokřivit, způsoby jsou různé, každému vyhovují jiné, každý má jiné podmínky (měkkou/tvrdou kosu, lépe se mu drží kladívko tak či onak, má špalek posazený tak či onak, kosa se mu drží lépe tak či onak), takže jo, je to jedno, vyzkoušej na začátek oba způsoby a pak se v jednom, ideálně, zdokonaluj
    TSOH
    TSOH --- ---
    TSOH: resi nekdo stranu polozeni kosy na babku ? nebo to je jedno ?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: to bude spis levnejsi ten balikovac se obavam. ja bych zas potrebovala lis na suchy konsky bobky, to by bylo .)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ANABEL_LEE: tak to nejspíš dopadne. Já jsem spíš tak nějak přemýšlel o drcení sena a slámy pro výrobu briket. Jestli existuje nějaký cenově přijatelný lis, kterým bych si z toho sena udělal palivo :-)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: nicmene chapu ze to neni jednoduche, ja bych z toho asi postavila stoh nekde na kraji, do jara ti tak pekne shnije, ze tam budes moc pichnout i nejakou dyni .) takze kompost
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: mozna by pro tebe bylo resenim sehnat nekoho kdo ma balikovac na male baliky, dneska uz se to nedela, takze to jsou historicke stroje, ale to je potom pozehnani, strasne dobre se s tema malyma kostkama pracuje. Nebo nejakeho staromilce co ma nahrabovacku za kone a umi s tim, ale to uz je dneska skoro utopie... jinak seno se jezdi vykupovat k nam treba z Holandska nebo Danska, ale jaksi musi byt sbalikovane a jede to po kamionech :)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ANABEL_LEE: no právě, ten transort. Problém je ten, že louky tam má v okolí hodně lidí a sena je tedy dost. Kamarád mi radil senem vyrovnat terénní nerovnosti. Jenže i tak je eště pořád dost sena...Kam s ním. Další kámoš mi říkal. Nechej to na svahu s tím, že druhá tráva akorát poroste pomaleji
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: nemas tam nejake konare? seno se vyvazuje zlatem, kupuju balik sena (cca 350 kg) za 500 (i vic). ovsem s volnym senem je trosku problem s transportem.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TSOH: škoda, že se seno nejezdí vykupovat (za 1 kč třeba) :-) I soused neví co se senem.
    TSOH
    TSOH --- ---
    KEIKIN: nic jiného asi nevymyslíš... pak se na tom dá něco pěstovat... a nebo si udělej stoh na zimu pro zvířata... může být fajn pak pozorovat srnky...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TSOH: nabídl jsem. Jenže mi řekli. Máme sena dost a jestli chceš, tak to seno k nám přivez. Kompost je ok, takže radíš mít to normálně v sadu na větší hromadě ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    KEIKIN: nabídni lidem z okolí co mají zvířata... starší člověk bude určitě rád.. a nebo kompost (škoda to pálit...)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Dotaz, máte nějaké zkušenosti co ze senem ? U mně je problém, že mám svažitý pozemek a nechce se mi to řešit tím, že bych někde sháněl traktor/koně/teru. Část sena jsem dal pod střechu, ale to přenášení v plachtě už mně nebaví. Nějaké seno mám kolem stromků, něco asi spálím, ale co s tím zbytkem ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    jak doporučujete mít kosu nastavenou při naklepávání ?
    pro info vkládám dvě videa, kde je vždy kosa otočená jinak:
    https://www.youtube.com/watch?v=BMLPbB3hv4E
    https://www.youtube.com/watch?v=WISx8yJjrj4
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    někdo zítra ráno ve Stromovce?

    já na beton!

    POZVÁNKA: Společné kosení ve Stromovce
    http://www.lhmp.cz/skolky/2014/05/pozvanka-spolecne-koseni-ve-stromovce/
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    Pokud by měl nějaký sekáč zájem přivydělat si zřejmě pravidelným kosením cca 5-6.000m2, různorodý terén spíš v mírném svahu, tak skorosoused by měl o takovou službu zájem. Sám to seká traktorem, ale zmínil se mi takto. Kousek od Turnova.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam