• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLORKosy - kosení - kosišťata - naklepávání - babky - senoseč
    JADR
    JADR --- ---
    VSOUKOLOHLOR: nemas adresu toho zahradnictvi, nebo jak se jmenuje? pres dejvice jezdim z prace.
    JADR
    JADR --- ---
    VSOUKOLOHLOR: no tuhle jsem si koupil neco v hornbachu a u prvniho sutru mi ustrelila rukojet.... - to maji asi na okrasu.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    nedavno mi umrel deda, kterej pravidelne mucil travnik na nasi zahrade strunovkou .. zahrada je v docela velkym svahu, navic je zvlnena, severni svah, fura mechu .. a ja rozhodne nebudu mit cas tam co 2 tydny jezdit to sekat. Za potokem je kus divociny, kde tak 2-3x rocne radim s kosou, ale je to kosa co jsem ji vytah z kulny a rozhodne ma daleko do nejakyho spickovyho nastroje, zvladnu ji tak od oka akorat nabrousit, ale je zvlnena, ma ulomenou spicku apod .. chci se zeptat, pac jsem tu stromovku propas, napad na nejaky dalsi skoleni/seminar/workshop? ty odkazy na nastence mi prijdou dost zastaraly :) stejne tak by mne zajimalo nejaky teoreticky povidani o senoseci, resp jestli je nejaka vhodna doba, kdy kosit (patrne vzhledem k zivotnimu cyklu trav a pocasi), ty zahranicni odkazy jeste prostuduju ..
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    JADR: V libovolném zahradnictví. Například v Dejvicích mají 135.
    JADR
    JADR --- ---
    ahoj, poradite mi prosim kde koupit nejake cenove rozumne a funkcni kosiste - jsem zacatecnik tak nic narocneho - praha a okoli... diky za tip
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    keiken: yo tahat to hráběma místo na kupu na oheň ? kamarád takhle kompostuje víc jak hektar sadu , dělá víc kup samozdřejmě ,ale za tři roky s minimálním usílím má dobrey kompost...no nechci nic vnucovat ,ale když vidím jak někdo pálí seno :rolleyes: ....
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    LITTLEPUNKK: Protože bych ho musel shrabávat z dálky na místo, kde už ho kompostuji. toho sena je mega. spálit část je nejjednodušší.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    a proč ho nezkompostuješ ? Stím pálením to je uplně zbytečná práce ze který nemáš žádný užitek jen samotnou práci . Pokud ho zkompostuješ máš kvalitní kompost za tři roky i bez přehazování ....
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Tak máme posečeno. To je ale jen půl práce a zase nastává situace kam s ním (ze senem). Prý se dá seno nabídnout k prodeji (tedy spíše k odvozu) přes internet, ale nevím no. Jám mám dost kvalitní seno, že by se dalo zalít horkou vodou a máte čaj. Alfa a omega je defacto odvoz. Než bych platil traktoristu, tak to seno radši spálím. Bohužel. :-(
    BEHEMOT
    BEHEMOT --- ---
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    TSOH: účelem je kosu naklepat a nepokřivit, způsoby jsou různé, každému vyhovují jiné, každý má jiné podmínky (měkkou/tvrdou kosu, lépe se mu drží kladívko tak či onak, má špalek posazený tak či onak, kosa se mu drží lépe tak či onak), takže jo, je to jedno, vyzkoušej na začátek oba způsoby a pak se v jednom, ideálně, zdokonaluj
    TSOH
    TSOH --- ---
    TSOH: resi nekdo stranu polozeni kosy na babku ? nebo to je jedno ?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: to bude spis levnejsi ten balikovac se obavam. ja bych zas potrebovala lis na suchy konsky bobky, to by bylo .)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ANABEL_LEE: tak to nejspíš dopadne. Já jsem spíš tak nějak přemýšlel o drcení sena a slámy pro výrobu briket. Jestli existuje nějaký cenově přijatelný lis, kterým bych si z toho sena udělal palivo :-)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: nicmene chapu ze to neni jednoduche, ja bych z toho asi postavila stoh nekde na kraji, do jara ti tak pekne shnije, ze tam budes moc pichnout i nejakou dyni .) takze kompost
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: mozna by pro tebe bylo resenim sehnat nekoho kdo ma balikovac na male baliky, dneska uz se to nedela, takze to jsou historicke stroje, ale to je potom pozehnani, strasne dobre se s tema malyma kostkama pracuje. Nebo nejakeho staromilce co ma nahrabovacku za kone a umi s tim, ale to uz je dneska skoro utopie... jinak seno se jezdi vykupovat k nam treba z Holandska nebo Danska, ale jaksi musi byt sbalikovane a jede to po kamionech :)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ANABEL_LEE: no právě, ten transort. Problém je ten, že louky tam má v okolí hodně lidí a sena je tedy dost. Kamarád mi radil senem vyrovnat terénní nerovnosti. Jenže i tak je eště pořád dost sena...Kam s ním. Další kámoš mi říkal. Nechej to na svahu s tím, že druhá tráva akorát poroste pomaleji
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KEIKIN: nemas tam nejake konare? seno se vyvazuje zlatem, kupuju balik sena (cca 350 kg) za 500 (i vic). ovsem s volnym senem je trosku problem s transportem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam