• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: to mám dycky ten tejden na blokový cvičení ve škole.)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: tak do práce jsem nastupovala při studiu a jsem dohodlá si na to brát dovču,ale byla jsem upozornena,že ejden tyden byt vkuse musí
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TANAIS: máte zkoušky o víkendu?
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: a jak můžeš vědět že není :-DDD tys u toho byla? nebyla,tak vidíš
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: to přeci neni o tom, jeslti něco udělali nebo neudělali špatně. To je o tom, že státní škole povolí akreditační komise mnohem víc věcí (kombinací oborů atd.), než škole soukromý. Bez ohledu na to, jeslti je to formálně správně nebo není.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: na zkoušky máš volno v práci, jen když studuješ se souhlasem zaměstnavatele (většinou s podepsanou dohodou o prohloubení/zvýšení kvalifikace, kde zas máš sankce, když předčasně odejdeš), jinak je to tvůj problém...
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: mno hlavně kdyz clovek studuje dalkove ma i ty priority trochu jinde...moji prioritou je prace a jak zivit rodinu,takze kdyz bych musela misto zkousky makat,tak to proste udelam....
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: já neívm,u nás jsme měli zkoušky z denakama a i ja jsem tam dopadala lip jak oni. Treba za jedna mela z fyta na cleou sin dalkarka :-)) ja mela za dve a denaci prolezli po trojkach
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    VERCA_ZABA: jo, člověk, kterej si školu platí sám, je mimo jiný taky jinak motivovanej :) Na státní na to člověk opravdu často víc dlabe, pač vlastně "o nic nejde". (Neudělám zkoušku teď? No, tak si zopakuju ročník, je to jedno.)
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: oni to neudělali špatně,kdybych nastupovala znovu,opravdu to má logiku a libi s emi to(min zemedelskych predmetu, trekat neni tak narvany),kdybych toho neelal tolik za sebou jsem stastna jak blecha
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: na studium taky u nás nebylo třeba, pač jsme měli hodiny jen o víkendu. Ale o to horší byly státnice.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: jo, akorát z pohledu školy je to trochu o něčem jiném. To, co dovlí ministerství v akreditací státní škole, to jen tak nedovolí soukromý.
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: ja vanoce rpave mit musim-nucena dovolena a spravne bys dle lege artis mela mit minimalne tyden vkuse dovci

    TANAIS: já mluvim o obojím....na zkoušky dovolenou nao,na studium ne
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: zčásti na tebe (jako že i distanční studenti si lajsnou risknout to a nenaučit se tolik) a zčásti obecně na všechny :-)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: to bylo na mě? .-)))
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: já nemluvím o studiu, já taky mluvím o zkouškách. Na zkoušky jsem si nemusela brát dovolenou.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: to každopádně.. já to vidím u sebe, dovolenou nebudu mít ani letos, ani příští rok, protože prostě ta škola sebrala většinu a chci si nechat den na vánoce nebo na nenadálou nemoc a tak..
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: já jooo,nas tudium ne,ale na většinou zkoušek ano a nemyslím,že se na tom něco změní,mlžu být ráda,že vyuka probíhá o víkendech
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: tak po hodině jsem na zkoušku na dálkovým nešla nikdy, ale byly i takové, kterým jsem dala dvě tři hodiny (i když pravda, to byly předměty, kdy člověk prostě věděl, že víc to nepotřebuje). A popravdě jsem se na většinu zkoušek učila daleko míň, než studenti z denního - oni mleli o třech týdnech učení, já měla třeba jen jeden víkend + tři večery a polední pauzy v práci.
    Jenže, pak se s těma deňákama bavíš, a zjistíš, že sice ano, oni měli tři týdny mezi dvěma zkouškama, ale taky mají v hlavě rozpis všech seriálů, co zrovna dávají, kluci chodili každej druhej den pařit, a holky zas maj vydrbaný i zadní strany vodovodních kohoutků.
    Já na takovou prokrastinaci proste neměla čas, takže jeden "prostudovaný den" bylo prostě 12+ hodin nad knížkama. No a ono se to nasčítá...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: já si na státní kvůli zkouškám brát dovolenou nemusela... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam