• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: tak já šla na zemědělku cíleně, jediná v PZE dálková ekonomka a ještě výborný hodnocení...... zato VSE dálkově zoufalost.....
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    částečně souhlasím s tím, že si člověk má vybrat tu školu podle toho, co se na ní studuje a hodnotit jí podle toho, co on sám musel nakonec pro to studium udělat, a jestli z toho nakonec něco měl. Nicméně, studovat na blbé škole, je v čr celkem jednoduché, a proto je snad normální, že člověk nechce riskovat styk s blbcem, at už je to ze strany vyučujících nebo spolužáků - kolegů. A pro mě prostě ty soukromý VŠ aspoň v tomhle ohledu znamenaj mnohem větší risk, samozřejmě jsou i vysmívané státní školy, tam bych se prostě taky asi nehlásila, proč bych pak měla celý svý okolí přesvědčovat o tom, že to vlastně není, tak jak si všichni ostatní myslej.. Chápu, že to není zrovna charakterní, ale já bych na to prostě neměla nervy:) Ale vlastně každé škole se dá vysmívat, pro spoustu mých (praktičteji zaměrených) známých je filosofická fakulta k ničemu:)) Dokonce i v rámci fakulty funguje jisté vysmívání mezi obory. A je pravda, že každej obor je trochu jinej. Lidi z Čvutu, by zas o zemědělku ani nezavadili, leda, když je vyhoděj z čvutu a pak ještě z VŠE. Nehledě na to, že bych na zaplacení soukromý školy ani neměla peníze.
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: jo tak to je síííííííla
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: kdybys četla pořádně,věděla bys,že jsem tu už psala,že tady se na to nehraje :-))) zrovna tady je každému u zadku, kdo má jakou školu,hlavně že dělá za mizernej plat
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: tak veoduci maji moji skolu a muzu uznat,ze nikdy jsem tak chytre lidi,kteří ví neměla.......to opravdu,v tomhle s nima všechna čest a sláva. Tihle začali "studovat" až potom a jsou to obchodáci, u nich nejde ani tak o vzdelani,ale zda umi prodavat,vetsinu toho VUBEC nevyuziji...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: hele... ale ono spousta přehnaně sebevědomejch debilů vyleze i ze státních škol :) A myslím, že jsme se tu všichni už s nějakejma debilama tohoto typu setkali ;)

    REK11: o tom, jeslti o konečné kvalitě studia rozhoduje to, že se na školu dostaneš nebo ne, jsem tu už psala... A taky o důvodech, proč to tak je. Už bych se opakovala. :-) Ono... nevím, proč by majitelé té velké firmy, ve které děláš, přijímali lidi ze soukromých vysokých škol, kdyby s nimi neměli taky dobré zkušenosti. Byli by sami proti sobě, jako člověk s ekonomickým vzděláním si jistě dokážeš spočítat, že nekvalitní pracovní síla se v konečném důsledku může dost prodražit a snad i připustíš, že ti majitelé jsou lidé zkušenější v oboru, než jsi ty sama.
    Prostě mi přijde, že jsi zaujatá a že v zásadě hážeš všechny lidi ze soukromých škol do jednoho pytle "blbců", kteří nemaj na to, aby konkurovali lidem ze škol státních, mezi které patříš mimo jiné i ty.

    Ale končím, samozřejmě máš právo na to mít názor, že státní školy jsou lepší, ale debata o osobních preferencích a subjektivních postojích většinou nikam nevede. A pokud se motáme v kruhu osobních a subjektivních dojmů, těžko můžeme dojít k nějakým objektivním hodnocením :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TANAIS: "A stát se někde na soukromý to, co se stalo v plzni, je ta škola zavřená ze dne na den." tohle myslis vazne? neni takovej problem si x vselijakejch afer na soukromejch skolach vygooglit a fakt se neda rict, ze by se hromadne zavirali, jak pises.
    vysoka skola financni a spravni http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=703266
    Škola smetla podezření na plagiát — Události: 3. 8. 2011 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100803/obsah/165797-skola-smetla-podezreni-na-plagiat/
    bankovni institut http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=656171
    univerzita jana amose http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605
    muzu pokracovat, jestli chces, neni problem
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: tak to je něco jiného-ono když tam, muzes studovat něco,co jinak moc nejde.... ale já znám poměr z ekonomek(možná to by bylo dobré podotknout) a ne jen z JEDNE VS,to jsem taky nerekla. Jsme dost velka firma a ja se ptala jaky jsou obsahove zkousky a i na CZU je mikro a makro jiny nez na VSE ( o kombinovane forme nemluve,protoze ta je v jind. hr.) Ale tady vetsina lidi je lina nebo neschopna se na statni dostat.... a promin,kdyz minimum bodu na CZU byl letos 40 ze 100-BEZ odvolani, tak pokud to nekdo zvladnul hur jak za 35,tak ta jde na soukromou
    REK11
    REK11 --- ---
    jeden Bc ze soukromý mě tu nutí permanentně svoji debilitou si jednoho krásného dne podřezat žíly......minule jsme se 15 minut hadali o to,že si neumí zkopírovat sloupec v excelu a já měla hafo práce, nakonec vyhral.....

    když se blížil ke kanceláři.s hruzou jsme sledovaly ke které jde a co chce....
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: promiň, ale znáš prt :) Znáš pár lidí kolem sebe, ale to nevypovídá o kvalitě soukromýho vysokýho školství. Je to Tvůj subjektivní dojem vytvořený na nepatrném zlomku, na základě kterého posuzuješ celé soukromé vysoké školství. Já studovala soukromou voš a pak státní vš. Obě školy mi daly něco, z čeho jsem mohla těžit. Soukromá škola se mnohem víc starala o moje možnosti. Státni se o moje možnosti nestarala vůbec. Na soukromý škole bych nemohla studovat obor, který jsem studovala, protože na žádný soukromý škole se nevyučuje. Já na týhle státní byla spokojená, ale bylo to o lidech na ní, ne o tom, že to je státní škola.
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: mno dovolena pri prestupu je vcoudu,to znám .-(
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    TRISSIE: no, ty dějiny umění na ff mu byly vážně docela vstřícný... do školy jednou za 14 dní až tři neděle na celou sobotu. Ddalo se to. Zkoušky probíhaly tak nějak... jednoduše. O to horší byly ty státnice. Ale je fakt, že tam díky tomu, že tohle probíhalo o víkendech, byli kantoři furt. Chápu, že to už nedělaj, protože to fakt bylo náročný pro ně asi.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TRISSIE: jn, to je sice hezký, ale když člověk to má do školy 4 hodiny cesty vlakem, tak si jen tak neodběhne.) já jsem ráda, že se stěhuju zpátky do prahy a doufám, že budou vypisovat termíny brzo ráno nebo odpoledne.. a ne od desíti nebo od jedný, to fakt člověk zabije celej den..


    REK11: já jelikož hledám novou práci a od září bych chtěla nastoupit, tak dovolená už vůbec nehrozí, jinak by mi zbylo ted asi 15 dní.)
    REK11
    REK11 --- ---
    ve své podstatě znám ten výsledek a to je teda zoufalost
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: Jak píšu,to nemohu posoudit,já jen vidím ty studenty a to bych blil
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TANAIS: popravdě si nedovedu tohle opravdu geograficky dálkový studium představit, to bych fakt nedala. To mi přijde hodně náročný, a klobouk dolů...
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: segra studuje v ostrave :-)) dela v praze a bydli na mělniku...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: čti pořádně :) Já netvrdím, že státní maj v akreditaci povolený vše. Já říkám, že na soukromý školy jsou kladeny větší nároky. V tom je přeci rozdíl.
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: nj,ale vis kolik nas tam je? prvak je uplne bez ustniho.....az to proridne,tak pak se nekde objevi
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    TRISSIE: to jo, akorát já třeba pracovala v praze a studovala v brně, tam si jen tak v obědový pauze neodskočíš :) Ale tohle je na každý fakultě a na kantorech, jaký maj možnosti vyjít vstříc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam