• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: jo, to chápu, chtěla tam jít moje máma, protože snad vše ani neměla "dálkový obory", ale nějak ji odradily ty zemědelský předměty:)) Tak pak chtěla chodit snad do ústí na nějakej takovej obor, ale nakonec to nějak nevyšlo. Nakonec to dopadne tak, že máma bude studovat a ji budu živit:)) jak je to tam s těma "zemědělskýma" předmětama?
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: tak já šla na zemědělku cíleně, jediná v PZE dálková ekonomka a ještě výborný hodnocení...... zato VSE dálkově zoufalost.....
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    částečně souhlasím s tím, že si člověk má vybrat tu školu podle toho, co se na ní studuje a hodnotit jí podle toho, co on sám musel nakonec pro to studium udělat, a jestli z toho nakonec něco měl. Nicméně, studovat na blbé škole, je v čr celkem jednoduché, a proto je snad normální, že člověk nechce riskovat styk s blbcem, at už je to ze strany vyučujících nebo spolužáků - kolegů. A pro mě prostě ty soukromý VŠ aspoň v tomhle ohledu znamenaj mnohem větší risk, samozřejmě jsou i vysmívané státní školy, tam bych se prostě taky asi nehlásila, proč bych pak měla celý svý okolí přesvědčovat o tom, že to vlastně není, tak jak si všichni ostatní myslej.. Chápu, že to není zrovna charakterní, ale já bych na to prostě neměla nervy:) Ale vlastně každé škole se dá vysmívat, pro spoustu mých (praktičteji zaměrených) známých je filosofická fakulta k ničemu:)) Dokonce i v rámci fakulty funguje jisté vysmívání mezi obory. A je pravda, že každej obor je trochu jinej. Lidi z Čvutu, by zas o zemědělku ani nezavadili, leda, když je vyhoděj z čvutu a pak ještě z VŠE. Nehledě na to, že bych na zaplacení soukromý školy ani neměla peníze.
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: jo tak to je síííííííla
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: kdybys četla pořádně,věděla bys,že jsem tu už psala,že tady se na to nehraje :-))) zrovna tady je každému u zadku, kdo má jakou školu,hlavně že dělá za mizernej plat
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: tak veoduci maji moji skolu a muzu uznat,ze nikdy jsem tak chytre lidi,kteří ví neměla.......to opravdu,v tomhle s nima všechna čest a sláva. Tihle začali "studovat" až potom a jsou to obchodáci, u nich nejde ani tak o vzdelani,ale zda umi prodavat,vetsinu toho VUBEC nevyuziji...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: hele... ale ono spousta přehnaně sebevědomejch debilů vyleze i ze státních škol :) A myslím, že jsme se tu všichni už s nějakejma debilama tohoto typu setkali ;)

    REK11: o tom, jeslti o konečné kvalitě studia rozhoduje to, že se na školu dostaneš nebo ne, jsem tu už psala... A taky o důvodech, proč to tak je. Už bych se opakovala. :-) Ono... nevím, proč by majitelé té velké firmy, ve které děláš, přijímali lidi ze soukromých vysokých škol, kdyby s nimi neměli taky dobré zkušenosti. Byli by sami proti sobě, jako člověk s ekonomickým vzděláním si jistě dokážeš spočítat, že nekvalitní pracovní síla se v konečném důsledku může dost prodražit a snad i připustíš, že ti majitelé jsou lidé zkušenější v oboru, než jsi ty sama.
    Prostě mi přijde, že jsi zaujatá a že v zásadě hážeš všechny lidi ze soukromých škol do jednoho pytle "blbců", kteří nemaj na to, aby konkurovali lidem ze škol státních, mezi které patříš mimo jiné i ty.

    Ale končím, samozřejmě máš právo na to mít názor, že státní školy jsou lepší, ale debata o osobních preferencích a subjektivních postojích většinou nikam nevede. A pokud se motáme v kruhu osobních a subjektivních dojmů, těžko můžeme dojít k nějakým objektivním hodnocením :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TANAIS: "A stát se někde na soukromý to, co se stalo v plzni, je ta škola zavřená ze dne na den." tohle myslis vazne? neni takovej problem si x vselijakejch afer na soukromejch skolach vygooglit a fakt se neda rict, ze by se hromadne zavirali, jak pises.
    vysoka skola financni a spravni http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=703266
    Škola smetla podezření na plagiát — Události: 3. 8. 2011 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100803/obsah/165797-skola-smetla-podezreni-na-plagiat/
    bankovni institut http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=656171
    univerzita jana amose http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605
    muzu pokracovat, jestli chces, neni problem
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: tak to je něco jiného-ono když tam, muzes studovat něco,co jinak moc nejde.... ale já znám poměr z ekonomek(možná to by bylo dobré podotknout) a ne jen z JEDNE VS,to jsem taky nerekla. Jsme dost velka firma a ja se ptala jaky jsou obsahove zkousky a i na CZU je mikro a makro jiny nez na VSE ( o kombinovane forme nemluve,protoze ta je v jind. hr.) Ale tady vetsina lidi je lina nebo neschopna se na statni dostat.... a promin,kdyz minimum bodu na CZU byl letos 40 ze 100-BEZ odvolani, tak pokud to nekdo zvladnul hur jak za 35,tak ta jde na soukromou
    REK11
    REK11 --- ---
    jeden Bc ze soukromý mě tu nutí permanentně svoji debilitou si jednoho krásného dne podřezat žíly......minule jsme se 15 minut hadali o to,že si neumí zkopírovat sloupec v excelu a já měla hafo práce, nakonec vyhral.....

    když se blížil ke kanceláři.s hruzou jsme sledovaly ke které jde a co chce....
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: promiň, ale znáš prt :) Znáš pár lidí kolem sebe, ale to nevypovídá o kvalitě soukromýho vysokýho školství. Je to Tvůj subjektivní dojem vytvořený na nepatrném zlomku, na základě kterého posuzuješ celé soukromé vysoké školství. Já studovala soukromou voš a pak státní vš. Obě školy mi daly něco, z čeho jsem mohla těžit. Soukromá škola se mnohem víc starala o moje možnosti. Státni se o moje možnosti nestarala vůbec. Na soukromý škole bych nemohla studovat obor, který jsem studovala, protože na žádný soukromý škole se nevyučuje. Já na týhle státní byla spokojená, ale bylo to o lidech na ní, ne o tom, že to je státní škola.
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: mno dovolena pri prestupu je vcoudu,to znám .-(
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    TRISSIE: no, ty dějiny umění na ff mu byly vážně docela vstřícný... do školy jednou za 14 dní až tři neděle na celou sobotu. Ddalo se to. Zkoušky probíhaly tak nějak... jednoduše. O to horší byly ty státnice. Ale je fakt, že tam díky tomu, že tohle probíhalo o víkendech, byli kantoři furt. Chápu, že to už nedělaj, protože to fakt bylo náročný pro ně asi.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TRISSIE: jn, to je sice hezký, ale když člověk to má do školy 4 hodiny cesty vlakem, tak si jen tak neodběhne.) já jsem ráda, že se stěhuju zpátky do prahy a doufám, že budou vypisovat termíny brzo ráno nebo odpoledne.. a ne od desíti nebo od jedný, to fakt člověk zabije celej den..


    REK11: já jelikož hledám novou práci a od září bych chtěla nastoupit, tak dovolená už vůbec nehrozí, jinak by mi zbylo ted asi 15 dní.)
    REK11
    REK11 --- ---
    ve své podstatě znám ten výsledek a to je teda zoufalost
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: Jak píšu,to nemohu posoudit,já jen vidím ty studenty a to bych blil
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TANAIS: popravdě si nedovedu tohle opravdu geograficky dálkový studium představit, to bych fakt nedala. To mi přijde hodně náročný, a klobouk dolů...
    REK11
    REK11 --- ---
    TANAIS: segra studuje v ostrave :-)) dela v praze a bydli na mělniku...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    REK11: čti pořádně :) Já netvrdím, že státní maj v akreditaci povolený vše. Já říkám, že na soukromý školy jsou kladeny větší nároky. V tom je přeci rozdíl.
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: nj,ale vis kolik nas tam je? prvak je uplne bez ustniho.....az to proridne,tak pak se nekde objevi
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    TRISSIE: to jo, akorát já třeba pracovala v praze a studovala v brně, tam si jen tak v obědový pauze neodskočíš :) Ale tohle je na každý fakultě a na kantorech, jaký maj možnosti vyjít vstříc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam