• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    REK11
    REK11 --- ---
    nebo aspon mrtvolu
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: ale to je totalni blbost preci......stejne tak jako se na ekonomickych oborech uci zemedelsky,tak se i na zemedelskych uci ekonomicke je to o provazani a je to o praxi,protoze kdyz tomu trochu rozumis,vis jak aplikovat ekonomii. jinak receno ekonomie NIKDY nestoji osamote,to je to,co nikde jinde neuci-ty ji v prvni fazi musis aplikovat. to je jako bys chtela operovat slepe strevo a nemela pacienta......
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: ok, mně je to taky nějak jedno:)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: ok, mně je to taky nějak jedno:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: hele mysli si co chces...ja uz na to nejak nemam silu....
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: nepíšu o normálním příspěvku na studenty:)) jenom to vypada, že na zemědelce se musí učit zemědelské předměty - i na oborech, na kterých by to uplne nebylo třeba...(?) to by znamenalo, že ta škola má nějakou zvlastní motivaci (a to budou asi nějaký další peníze) tyhle předměty vyučovat.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: tak samozrejme kazda statni skola bere prispevek na studenty, ale rozhodne to nejsou dotace.... :)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    "Ale jinak ano, zemědělství tam je, protože pořád jde přes 60% rozpočtu EU (ať přímo, nebo nepřímo do zemědělství) a jaká jiná škola by měla vychovávat ekonomy v tomhle směru příjmu dotací z EU."

    pochopila jsem to tak, že i zemědělka má motivaci vyučovat zemědělství, protože z těch dotací sama něco má, nebo za tu výuku zemědelství má nějaký speciální peníze od státu, kterej je motivovanej těma dotacema z eu:)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: tak to je jedno, asi to nechápu.. já to brala, že zemědělka dostává dotace:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: ale zonicek mluvi o tom, ze skola vychovava lidi, kteri budou nasledne zemedelcum radit s evrospkejma dotacema, takze to si asi fakt nerozumime...
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: cože:))))) to si asi nějak nerozumíme.., když ta škola nebude dostávat dotace, tak třeba ani nebude:)))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: tak predevsim kvuli dotacim rozhodne nemusis studovat vejsku...
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    ZONICEK: nevím, o čem byla řeč.. ale jenom reakce na tvou odpověď, obávám se, že většina lidí tam fakt studovat zemědělský specifika nejde:) Teda bylo to hezký, nic proti tomu nemám. Ale takhle se to tam za chvíli bude studovat jenom tak "naoko" , kvůli těm dotacím.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    VERCA_ZABA:
    To, že je PEF na zemědělce neznamená, že jsou z lidí zemědělci. Pokud se člověk učí mikro a makro, tak se musí naučit stejný základy jako všude + zemědělské specifika, účetnictví se také nejde naučit jen zemědělský, ale musí se naučit komplet + zemědělské specifika.
    Osobně z cca 150 lidí z PEFky co znám neznám nikoho, kdo by pracoval v zemědělství.
    Ale jinak ano, zemědělství tam je, protože pořád jde přes 60% rozpočtu EU (ať přímo, nebo nepřímo do zemědělství) a jaká jiná škola by měla vychovávat ekonomy v tomhle směru příjmu dotací z EU.
    Já si naopak myslí, že chytrý ekonom s "zemědělským vzděláním" který nastartoval před 6-10 lety si minimálně do roku 2013 musí vydělat nějakých těch 50-100 mega.
    Takže já říkám ano, základy zemědělství jsou na zemědělce nutností (i když se teď od toho ustupuje).
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: dobrý,zas hledám logiku někde,kde není,uznávám,jsem hrozná :-)) ale napadlo mě, kdybych dělala kurzy, tak kurzovny zdarma a zkouska za deset litru :-))
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: to, misacku, opravdu nevim:)
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: to asi ano,koukala jsem ze to jsou treba zkousky na danoveho poradce... mi rekni,proc se to da odecist jako za zkousku ale ne za studium ? :-)) kdyz je to prokazany naklad a ja to vazne dam za neco,v cem si zvysuji kvalifikaci a co ke svymu podnikani budu potrebovat :-))
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: rekla bych, ze to jsou spis ciste administracni poplatky v tvym pripade;)
    REK11
    REK11 --- ---
    EDNA_JEDNA: budu ji platit fakulte,zkousky jsem delala tam :-)
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    REK11: a tu platbu platis komu a zkousku jsi delala kde? asi podle toho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam