• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ZONICEK: nevim, o jaky staze se jedna, ale i tak dost pochybuju, ze ti staz byt treba v nejakejch evropskejch strukturach pomuze k tomu, abys dobre zpracovaval zadosti o dotace...navic pri dnesnim nastaveni SZP cerpa nejakou formu podpory snad temer kazdej zemedelec, vzdyt bez toho to uz ani poradne nejde imho a vetsina tech lidi jsou proste lidi, co makaj rukama a zadny skoly ani nemaj...ale jasny, kdyz o tom enco vis, tak pak muzes jen cerpat ty dotace a prakticky nic nedelat, nebo to proste delat tak sikovne, abys bral co nejvic a delal co nejmin...
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    CMLKA:
    Tak to určitě ne, ale to nemusíš ani kvůli management, marketing a spoustu těhle oborů socio-psycho, ale pokud například studuješ EHS na PEF, tak máš dobře otevřený prostor do Bruselu v oblasti zemědělství (stáže atd., které zajišťuješ škola ve spolupráci s MZ), ale jinak klidně tam můžeme dát vystudované architekty.
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: já potkala x studentu-krom tehle kamarádky a ještě mi vyprávěla spolužačka, jak byla na dni otevřených dvěřích na VŠE a i oni sami se tam tak prezentovali-jako nejlepší,nejskvělejší,nejprestižnější...... asi jsem ještě nedospěla do stadia, kdy bych měla potřebu si na někom masírovat svoje ego a doufám, že do něj v tomto životě ani nedospěji......
    já tehdy dávala dvě přihlášky na UJEP a na CZU-s tím,že se mi na UJEPU líbil obor Finanční management.... Došla jsem tam a zoufalost,fakt hrozný ,i ti profesoři......Pak jsem přišla na CZU a hned jsem věděla,že se mi tam bude líbit :-)) ano,bylo tam pár idiotu profesoru,ale fakt minimum, jinak si ve sve podstate nemam na co stezovat. S tou akreditací je to pech, to ještě nevím,jak to dopadne mno .-(
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: nejsi divná, s VŠE řada lidí nesympatizuje, právě z těch důvodů, který jsi psala. Oproti VŠE je zemědělka fakt sympatická škola, a ti co na tu školu původně šli kvůli tomu, že se nedostali na VŠE, na ní (na zemědělce) rádi zůstávaj, i kvůli atmosféře atd. Já jednou byla svědkem rozhovoru studenta matfyzu a studenta VŠE.. a domnělá svrchovanost studenta VŠE byla skoro až nesnesitelná. nicméně, to jsou jenom dojmy:)
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: u mě je to možná švihlý tím,že já milovala zvířata a mám chovatelskou stanici,takže mě ty předměty fakt nepřišly jako nutný zlo,mě se líbily :-))VSE je jinak koncipovana skola,vcetne vedomosti,vim ze mikro,makro ani zdaleka nedosahuji obtiznosti na CZU (ale zas tam mas problem si dat opravny pokus) Matematika na managementu je jednosemestrove-u nas dvousemestrove atd..... a ti lidi jak tam jsou ockovani,ze jsou nejlepsi na svete :-))) ufuf....jsem mela kamaradku,co tam sla a ten minuly čas je celkem příhodný-pak už se s ní nedalo promluvit,protože já byla povl z hnojarny..... a pokud si mám vybrat jeslti víc vědět nebo mít nervy o to to dat napoprvy a prostě toho vědět min,volim variantu cislo jedna :-)) ano,uznavam,jsem divna
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: já neříkám, že ty lidi nevědí, co budou studovat, jde o to, že nejdou za tím (zemědelstvím), je to pro ně spíš nutný zlo..(nicméně, třeba to tak není, viz CMLKA, ale málokdo je podle mě takhle "zemědelsky" vyhraněnej). neříkám, že zemědělské minimum někomu uškodí (ono v podstatě neškodí studium žádného "předmětu")):)) jen říkám, že se tomu všichni vyhybají tím, že jdou radši na VŠE, například:) ... "zemědelské minimum", by mělo být na všech školách.. a máme to vyřešený:)) ... ale jinak jsme se dostaly k tomu, co mě zajímá... že je teda podle vás to "zemědelství" na zemědělce prostě nutný i na ekonomickejch oborech, že se tam nestuduje jenom tak "aby to vypadalo", --- totiž aby "zemědělka zůstávala zemědelkou".
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    REK11: no myslela jsem denni
    REK11
    REK11 --- ---
    CMLKA: tak ona je to jedina statni ekonomka,ktera se da studovat dalkove v praze
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: za mejch casu sli teda na zemedelku ti, co o neco z toho meli zajem, jakoze treba agrarni diplomacie mi zajimava pripada (coz jsou pak presne ty fondy), lesnictvi atd. a nebo ti, co je nevzali na ekonomku, ti sli pak na pefku, kde bylo toho zemedelstvi nejmin...
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: tak co vidim,tak evidentně to vubec nechapes-kdyz uz tam nekdo jde,tak VI,co bude studovat-a moc dobre-to sudium je presne dany,takze kdyz tam nekdo jde,tak si to snad precte,pokud to umi do ceho jde ne?:-)) to za a za b,zadnemu zemedelci ekonomicke minimum (jako ekonomum zemedelske minimum)VUBEC neuskodi,osobne bych to vyucovala vsude, protoze financni vzdelanost naroda je absolutne zalostna. Treba takove bio chovy,to byla skola zivota!!
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: já jenom říkám, že nikdo z mého okolí, nešel na pef studovat zemědělské předměty, ani nějakou zemědelskou specializaci. většinou tam šli ti, co měli zájem o účto nebo eko. a něco takovýho:) .... navíc, proč by mělo být něco špatného na tom studovat ekonomii - jako teorii:)) nemám nic proti teoretickým oborům:)) a z lesnické fakulty tedy taky vychází ing. ekonomové?:)) jenom se obávám, že mluvíme každá o něčem jiném.. mně osobně to nevadí,ale aby se někdo nenaštval:))
    REK11
    REK11 --- ---
    nebo aspon mrtvolu
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: ale to je totalni blbost preci......stejne tak jako se na ekonomickych oborech uci zemedelsky,tak se i na zemedelskych uci ekonomicke je to o provazani a je to o praxi,protoze kdyz tomu trochu rozumis,vis jak aplikovat ekonomii. jinak receno ekonomie NIKDY nestoji osamote,to je to,co nikde jinde neuci-ty ji v prvni fazi musis aplikovat. to je jako bys chtela operovat slepe strevo a nemela pacienta......
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: ok, mně je to taky nějak jedno:)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: ok, mně je to taky nějak jedno:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: hele mysli si co chces...ja uz na to nejak nemam silu....
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: nepíšu o normálním příspěvku na studenty:)) jenom to vypada, že na zemědelce se musí učit zemědelské předměty - i na oborech, na kterých by to uplne nebylo třeba...(?) to by znamenalo, že ta škola má nějakou zvlastní motivaci (a to budou asi nějaký další peníze) tyhle předměty vyučovat.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: tak samozrejme kazda statni skola bere prispevek na studenty, ale rozhodne to nejsou dotace.... :)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    "Ale jinak ano, zemědělství tam je, protože pořád jde přes 60% rozpočtu EU (ať přímo, nebo nepřímo do zemědělství) a jaká jiná škola by měla vychovávat ekonomy v tomhle směru příjmu dotací z EU."

    pochopila jsem to tak, že i zemědělka má motivaci vyučovat zemědělství, protože z těch dotací sama něco má, nebo za tu výuku zemědelství má nějaký speciální peníze od státu, kterej je motivovanej těma dotacema z eu:)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    CMLKA: tak to je jedno, asi to nechápu.. já to brala, že zemědělka dostává dotace:)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TYKVE: ale zonicek mluvi o tom, ze skola vychovava lidi, kteri budou nasledne zemedelcum radit s evrospkejma dotacema, takze to si asi fakt nerozumime...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam