• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NENUPHARŠtítná žláza, poruchy její funkce, klasické i alternativní způsoby léčby. Jiná onemocnění endokrinního systému
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Jo, to mám stejně. Ale nejvíc mi překáží to, jak se při jakýkoliv činnosti strašně rychle unavím. Nic nevydržím, furt musím odpočívat. I po jednoduchý práci se cítím jako bych složila vagón uhlí.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: jenomže to padání vlasů může mít taky tolik důvodů..strava, barva na vlasy, stres..tohle..něco jiného..já bych se o tom zmínila u tvého doktora, co z něho vypadne kloudného
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    mně občas v noci buší srdce! :) ale bála jsem se, že mám najednou vysoký tlak, tak jsem si ho začala v práci přeměřovat, a mám ho teda spíš kolísavej
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Kamarád normálně plešatí, jako se to děje většině českých chlapů ;-) Mně teda vlasy moc nepadají. Já pozoruju jiný, blbější, příznaky. To padání vlasů bych možná brala radši :-/
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: já asi ani ne...ale kamarádovi říkala holička, že si všimla, že je má řidší :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    TAYLES: teda on je březen, ale to je fuk...on už byl na světě a moje máti byla těhotná - a všichni si chodili klidně po venku - ale můžeme být "klidní" vždyť to Japonsko bylo teď s tou informovaností to samé - jsou to všechno stejný prasata :)
    MANXX
    MANXX --- ---
    DAFNE: Azalia, 4 roky.
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Mně bylo v době bouchnutí Černobylu 13 let. Do tý doby jsem byla bez potíží.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    MANXX: já jsem ročník 86 (červenec) a můj kamarád taky (květen) a měli jsme na štítné žláze oba zhoubný nádor - ale jak říkám, těch případů musí být stovky a to jenom u nás
    MANXX
    MANXX --- ---
    Tak to já mám přesně naopak, bylo mi hrozně, když jsem HA nebrala. 2 týdny z každýho měsíce totálně zkažený.
    Hypofunkci štítný žlázy mi našli v r. 1987 a bylo mi posléze řečeno, že Černobyl byl nejpravděpodobnější příčinou.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: a můžu se zeptat mimo téma, proč nechceš děti a kolik je ti let? mně to strašně ulevuje v zármutku, když vím, že existuje někdo, kdo třeba nechce děti dobrovolně (ale ne, když toho pak bude litovat) :)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    DAFNE:
    TAYLES:
    souhlasím :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: taky mi to dělalo problémy, brala jsem jí šest let a furt jsem se přemlouvala a uklidňovala tady těma řečma v antikoncepčním klubu, jak to bere každej, jak já si nesmím vymýšlet apod. no jako - nikdy víc :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: já jsem teda pozorovala hlavně ty deprese a trošku únavu - jenže to jsou oboje tak všeobecné příznaky, že člověk vlastně neví, z čeho to je...mohlo to být i jenom z antikoncepce nebo životníma starostma..ale teda musím dodat, že teď se cítím psychicky mnohem lépe a starosti mám furt, zas jiné :) + i tu diagnózu..ale stejně nejsem skleslá, jak jsem bývala
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: aha, tak to chápu, já měla mentruaci i při zřejmě zbytkové funkci štítné žlázy pravidelnou a docela silnou. Na váze jsem vůbec nepřibírala, jen jsem byla strašně unavená a depresivní.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: to si nemyslí, že je to totožné jako s ha...zas tak pavidelná není..je to prostě normální mensruace, ale je víceméně každý měsíc ..předtím třeba tři měsíce nebylo nic a najít příčinu nebylo zpočátku vůbec jednoduché
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: je to tak. štítná žláza na toto hrozně reaguje - to je několik milionů nemocných po celém světě (a nejen žláza i leukemie apod.) jenže člověk nemůže žít ve skleníku a vlastní svět si nevyčaruje, takže holt musí ten letrox. ale musím říct, že mě to nijak nepálí, protože pracuju s lidma s psychózou, někteří musejí brát denně třeba i 14 léků a tvrdě se to na nich podepisuje (játra, vedlejší účinky)..letrox je proti tomu lentilka
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: no, tak ono pokud by to mělo být opravdu přirozené tak vůbec nemusíš menstruovat pravidelně, chemicky řízená menstruace je pochopitelně pravidelná, stejně jako při braní HA. tělo pak funguje řízeno hezky zvenčí a to asi hodně lidí oceňuje...
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: no ono už se v dnešní době na tu přírodu moc spoléhat nedá - když je tak zmutovaná a nemá normální podmínky - nutno podotknout, že mně se po letroxu krásně upravila menstruace (mám ji nejpravidelnější za celý život - a to jsem dřív tu žlázu měla a ta funkce nebyla narušená nijak dramaticky a stejně nic nefungovalo)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: jo, co jinýho asi..., aspoň má farmaceutický průmysl komu dodávat, fakt by mě zajímalo kolik z toho mají výrobci euthyroxu a letroxu měsíčně v kase...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam